תפריט עמוד

ניז'ר - המדריך המלא לטיול לניז'ר

ניז'ר - המדריך המלא לטיול לניז'ר
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של ניז'ר (Niger)

שפה רשמית: צרפתית

מטבע: פרנק מערב אפריקאי

בירה: ניאמיי (Niamey)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

ניז'ר

אקלים

ניז'ר היא מדינה חמה ויבשה, הסובלת ממיעוט משקעים. בצפון ניז'ר משתרע מדבר רחב ידיים, וכמות הגשמים היורדת בו זעומה. בדרום המדינה יורדים גשמים בעונה הלחה, הנמשכת בין מאי לאוקטובר, אבל גם אזור זה מועד לבצורות

טבע וסביבה

תצורת הצומח השכיחה בדרום ניז'ר היא ערבה, המאופיינת בעצים כמו השיטה, הבאובב והדקל. באזור זה יש בעלי חיים כמו פילים אפריקאים, ג'ירפות, תאואים ונמרים, בבונים, חזירי יבלות ומגוון עופות וחרקים. בנהר ניגר ובגדותיו חיים היפופוטמים ותניני יאור. במדבריות יש בעלי חיים כמו גרבילים וירבועים, הפעילים בשעות הלילה הקרירות, וכן דישונים וגמלים חד דבשתיים.
במדבריות ניז'ר נמצאות שתי שמורות הטבע איר וטנרה, אתרי מורשת עולמיים, ששטחו הכולל כ-77 אלף קילומטר רבוע. בשמורות, האזור המוגן הגדול באפריקה, חיים צבאים, ראם הסהרה, התן, שועל החולות, הפנק, חתול החולות, הקרקל, הברדלס וכ-130 מיני עופות. על עולם החי העשיר מאיים הציד הלא חוקי. רעיית יתר גורמת מדבור של שטחים רחבים.

הבעיות הביטחוניות והעוני מרחיקים מטיילים רבים מניז'ר. מי שבכל זאת יבחר לבקר בניז'ר, ייהנה ממדינה עם כפרים צבעוניים, ערים עתיקות, תרבות מרתקת, דיונות חול מרשימות, מגוון חיות בר ואפילו מרוצי גמלים.

אתרי תיירות חשובים

בניז'ר ימצאו התיירים מגוון של נופים ושל תרבויות. ניאמיי הבירה שוכנת בדרום המדינה, על גדות נהר ניז'ר. כדאי לבקר כאן במוזיאון הלאומי של ניז'ר, המוקדש לאומנויות של המדינה ולקבוצות האתניות החיות בה. מול המוזיאון נמצא מרכז התרבות הצרפתי-ניז'רי, שבו מוצגות תערוכות שונות. אתרי תיירות חשובים נוספים בניאמיי הם הרובע האירופי ניאמיי-בה, השוק הגדול והשוק הקטן. מניאמיי אפשר לצאת לסיורים בפארק הלאומי W שעל הגבול עם בורקינה-פאסו ובנין, בו יש עולם חי עשיר הכולל יונקים ועופות מים ממינים רבים.
מצפון לניאמיי, בלב מדבר הסהרה, נמצאת עיר המסחר העתיקה אגדז. מומלץ לבקר כאן במסגד הגדול, שמהצריח שלו נשקף נוף פנורמי של העיר כולה; ברובע העתיק; במרכז לאמנות, שבו פועלים צורפים המכינים לעיני המבקרים תכשיטים שונים; ובשוק הגמלים. בסמוך לאגדז נמצאים הרי אאיר, שבהם יש ציורי סלע מרהיבים.
בזינדר, שבדרומה של ניז'ר, מומלץ לבקר במסגד הגדול ובארמון הסולטאן. בימי חמישי פועל בעיר שוק ססגוני, שאליו מגיעים תושבי הכפרים באיזור.

הנחיות לתייר הישראלי

ניז'ר מסוכנת לתיירים זרים עקב פעילות גורמים מקורבים לאל קעידה, במיוחד בצפון ובאזורים הקרובים למאלי.
אין יחסים בין ישראל לניז'ר.
שגרירות ניז'ר בצרפת שוכנת בפאריז. שגרירות ניז'ר בארצות-הברית שוכנת בוושינגטון.
נמל התעופה הבינלאומי של ניז'ר נמצא 12 קילומטרים מדרום-מזרח לניאמיי הבירה. טיסות סדירות מגיעות לכאן מפאריז ומערים אחדות באפריקה.

בירת מדינת ניז'ר, ניאמיי, שוכנת על גדת נהר ניז'ר בדרום-מערב המדינה. בעיר זו כדאי לבקר במסגד הגדול, בשווקים המקומיים, במוזיאון הלאומי הכולל גנים בוטניים וגן חיות, במרכז התרבות הצרפתי-ניז'רי ובהיפודרום בו נערכים מרוצי סוסים וגמלים בימי ראשון. באופן נוח למדי, שוכנת בסמוך לעיר אחת משמורות… קרא עוד

בירת מדינת ניז'ר, ניאמיי, שוכנת על גדת נהר ניז'ר בדרום-מערב המדינה. בעיר זו כדאי לבקר במסגד הגדול, בשווקים המקומיים, במוזיאון הלאומי הכולל גנים בוטניים וגן חיות, במרכז התרבות הצרפתי-ניז'רי ובהיפודרום בו נערכים מרוצי סוסים וגמלים בימי ראשון. באופן נוח למדי, שוכנת בסמוך לעיר אחת משמורות הטבע המרתקות במדינה – הפארק הלאומי “W”. בפארק זה מתגוררים…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.