תפריט עמוד

נאורו - המדריך המלא לטיול לנאורו

נאורו - המדריך המלא לטיול לנאורו
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של נַאוּרוּ (Nauru)

שפה רשמית: נאורית

מטבע: דולר אוסטרלי

בירה: מחוז יארן (Yaren District)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס תשע שעות

נאורו

אקלים

בנאורו שורר אקלים משווני חם ולח. כמות המשקעים, היורדים לאורך כל השנה, מגיעה לאלפיים מילימטר ויותר. למרות זאת, הארץ מועדת לבצורת, הפוקדת אותה אחת לכמה שנים.

טבע וסביבה

עם העצים הצומחים בנאורו נמנים דקלי קוקוס, בננות ואננס. האי מהווה תחנת עצירה לעופות נודדים. בנאורו אין יונקים מקומיים; החולדות, העכברים, החתולים, הכלבים והחזירים הם מינים פולשים, שהביא האדם. בים יש דגה עשירה.

תיירים כמעט שאינם מגיעים אל האי הקטן המשמש בעיקר לכריית פוספטים. עם זאת יש בו חופים יפים, אתרי צלילה מעניינים ואפשרות להתרשם מאמנות מסורתית.

לישראל יחסים דיפלומטיים עם נאורו.

אתרי תיירות חשובים

מכרות הפוספטים של נאורו פגעו פגיעה קשה לא רק באיכות הסביבה באי, אלא גם בפוטנציאל התיירותי שלו. עיר הבירה יארן נמצאת בדרום-מערב נאורו, אבל גם בה – כמו באי כולו – אין אטרקציות מיוחדות.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בנאורו זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק עם הכניסה למדינה. האשרה תקפה לחודש אחד, וכדי לקבלה יש להציג דרכון, כרטיס לטיסה יוצאת מנאורו ואישור על הזמנה למלון באי.
נמל התעופה הבינלאומי של נאורו נמצא בסמוך לבירה יארן.
שגרירות ישראל באוסטרליה משמשת כשגרירות לא-תושבת לנאורו.

במפרץ אניברה שבמזרח האי יש שונית נאה לחובבי הצלילה, ובה נטועים שרידי ספינות מלחמה שטובעו באזור בימי מלחמת העולם השנייה. גם בבירה יארן נשארו מזכרות מהמלחמה, בהן בונקרים רבים ותותחים. ברמה המרכזית אשר להתרשם מהנוף הסלעי המוזר ומהשפעתם השלילית של מכרות הפוספטים על הנוף ואיכות… קרא עוד

במפרץ אניברה שבמזרח האי יש שונית נאה לחובבי הצלילה, ובה נטועים שרידי ספינות מלחמה שטובעו באזור בימי מלחמת העולם השנייה. גם בבירה יארן נשארו מזכרות מהמלחמה, בהן בונקרים רבים ותותחים. ברמה המרכזית אשר להתרשם מהנוף הסלעי המוזר ומהשפעתם השלילית של מכרות הפוספטים על הנוף ואיכות הסביבה במדינת נאורו. באזור אייוו במערב האי כדאי לבקר במוזיאון…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.