תפריט עמוד

מאוריטניה - המדריך המלא לטיול למאוריטניה

מאוריטניה - המדריך המלא לטיול למאוריטניה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה האיסלאמית של מאוּריטניה

שפה רשמית: וולוף וערבית

מטבע: אוגָאויָה

בירה: נְוַוקשוט (Nouakchott)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

מאוריטניה

אקלים

במאוריטניה שורר אקלים חם ויבש. במרבית האיזורים כמות המשקעים זעומה. במדבר סהרה, המכסה שני שלישים משטח המדינה, חם ויבש, ובקיץ מגיעות הטמפרטורות ל-46 מעלות צלזיוס ויותר.

טבע וסביבה

במדבריות הצמחייה דלה. חיות המדבר, שהסתגלו לתנאי היובש הקיצוניים השוררים בו, כוללים עופות מדבריים טיפוסיים, ובהם החוברה, הכרוון ורץ המדבר, ויונקים כמו הצבי.
ברצועת החוף ולאורך נהר סנגל הצומח ערבתי. באיזור זה יש מגוון בעלי חיים, ובהם פילים, אריות, נמרים וברדלסים. ברצועת החוף של מאוריטניה עוברים בעונת הנדידה מאות אלפי בעלי כנף.
במערב מאוריטניה נמצא הפארק הלאומי חולות אַרגין, ובו מישורי בוץ ודיונות חול. במקום חורפים עופות נודדים רבים, ובהם פלמינגו, חופמאים, אנפות וברווזים. בפארק יש מגוון יונקים, ובהם תנים, חתולי חולות, פנקים, גיריות דבש ושועלי חולות.
מאוריטניה סובלת מבעיה קשה של רעיית יתר, המחריפה את סכנת המִדבור המאיימת על האיזורים הלא-מדבריים המעטים שנותרו בה.

אזהרה: מאוריטניה עלולה להיות מסוכנת לישראלים.
במאוריטניה נפגשים חופי הים הפראיים של האוקיינוס האלנטי את חולות מדבר הסהרה. המבקרים במדינה המערב אפריקאית המרתקת הזו ימצאו בה דיונות חול רחבות, ערים עתיקות, קניונים עמוקים ודרמטיים ומישורים רחבים הנמתחים מאופק עד אופק ונאות מדבר קסומות.

אתרי תיירות חשובים

נווקשוט בירת מאוריטניה שוכנת במערבה, לחוף האוקיינוס האטלנטי. יש בה כמה מסגדים מרהיבים, ובהם המסגד הסעודי, אבל הכניסה לתוכם אסורה למי שאינו מוסלמי. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי.
מצפון לנווקשוט, על חוף האוקיינוס, נמצאת העיר נואדיבו, המציעה לתייר שפע חופים מדבריים יפים. 235 קילומטרים מדרום לנואדיבו נמצא הפארק הלאומי Banc D'Arguin. זוהי אחת משמורות העופות החשובות בעולם. יש כאן מיליוני בעלי כנף, ובהם אנפות, שחפים, שקנאים ופלמינגו.
ממזרח לנואדיבו נמצאת אטאר, עיר השוכנת בלב נווה מדבר. כדאי לבקר כאן בעיר העתיקה הססגונית.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים במאוריטניה זקוקים לאשרה, אותה ניתן להנפיק באחת משגרירויות מאוריטניה בחו"ל. נציגות מאוריטניה בבריטניה נמצאת בלונדון.

במאוריטניה יש שני שדות תעופה בינלאומיים. האחד נמצא ארבעה קילומטרים ממזרח לנווקשוט הבירה, והשני במרחק ארבעה קילומטרים מנואדיבו. טיסות סדירות מגיעות לנווקשוט מפאריז. תיירים המגיעים למאוריטניה נדרשים להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. למבקרים במדינה מומלץ להרתיח את מי השתייה.

מטבע המטבע של מאוריטניה נקרא אוגאויה. יש להגיע למאוריטניה עם דולר אמריקאי או אירו במזומן. טרוול צ'קים וכרטיסי אשראי אינם שימושיים במדינה, מלבד ממלונות יוקרה בנווקשוט (Nouakchott), בהם מקבלים תשלום בכרטיס אשראי.   הפרש שעות מאוריטניה מאחרת את שעון ישראל בשלוש שעות.   תקשורת קידומת… קרא עוד

אשרות ושגרירויות לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם מאוריטניה. ישראלים זקוקים לאשרת כניסה למדינה.   איך להגיע אין טיסות ישירות בין ישראל ומאוריטניה. אפשר להגיע למאוריטניה בטיסה מפריז בצרפת או מקזבלנקה במרוקו. אפשר להגיע גם דרך היבשה במעברי הגבול עם המדינות הסובבות את מאוריטניה- מאלי, מרוקו… קרא עוד

נווקשוט בירתה של מאוריטניה נבנתה בחופזה בשנת 1960, עם קבלת העצמאות וכנראה שלא תזכה בפרס על תכנון עירוני. העיר מרוחקת כ-5 ק"מ מהחוף ורוב המטיילים משתמשים בה כנקודת התחלה לטיול במדינה. זוהי אולי לא תהיה גולת הכותרת של הטיול, אבל כדאי להקדיש זמן לביקור בכמה… קרא עוד

מטבע המטבע של מאוריטניה נקרא אוגאויה. יש להגיע למאוריטניה עם דולר אמריקאי או אירו במזומן. טרוול צ'קים וכרטיסי אשראי אינם שימושיים במדינה, מלבד ממלונות יוקרה בנווקשוט (Nouakchott), בהם מקבלים תשלום בכרטיס אשראי.   הפרש שעות מאוריטניה מאחרת את שעון ישראל בשלוש שעות.   תקשורת קידומת החיוג הבינלאומית של מאוריטניה היא 222.   תחבורה רכב אם…

קרא עוד

אשרות ושגרירויות לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם מאוריטניה. ישראלים זקוקים לאשרת כניסה למדינה.   איך להגיע אין טיסות ישירות בין ישראל ומאוריטניה. אפשר להגיע למאוריטניה בטיסה מפריז בצרפת או מקזבלנקה במרוקו. אפשר להגיע גם דרך היבשה במעברי הגבול עם המדינות הסובבות את מאוריטניה- מאלי, מרוקו וסנגל.   מתי להגיע התקופה הטובה ביותר להגיע למאוריטניה היא…

קרא עוד

נווקשוט בירתה של מאוריטניה נבנתה בחופזה בשנת 1960, עם קבלת העצמאות וכנראה שלא תזכה בפרס על תכנון עירוני. העיר מרוחקת כ-5 ק"מ מהחוף ורוב המטיילים משתמשים בה כנקודת התחלה לטיול במדינה. זוהי אולי לא תהיה גולת הכותרת של הטיול, אבל כדאי להקדיש זמן לביקור בכמה באתריה של נווקשוט. האתרים בהם כדאי לבקר הם המסגד הגדול,…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.