תפריט עמוד

ליבריה - המדריך המלא לטיול לליבריה

ליבריה - המדריך המלא לטיול לליבריה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של ליבריה (Liberia)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: דולר ליברי

בירה: מונרובְיָה (Monrovia)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

ליבריה

אקלים

בליבריה שורר אקלים טרופי חם ולח. משקעים יורדים בעיקר בחודשים מאי עד נובמבר, שבהם נרשמים לעתים עד 1,000 מילימטרים בחודש.

טבע וסביבה

כ-18 אחוזים משטח ליבריה מכוסים ביערות. בצפון צומחים בעיקר יערות נשירים, ובדרום יש יערות גשם טרופיים. באיזורי החוף המיושבים יש בעיקר סוואנות. ביערות הגשם חיים שימפנזים המוגנים בחוק, אבל רוב בעלי החיים האחרים חשופים לסכנת ציד. עם חיות הבר הנדירות של ליבריה נמנים ההיפופוטם הגמדי, החי בביצות ובנחלים, והצִבְיון המפוספס, שמשקלו מגיע עד 16 קילוגרם. גופו עטור בפסים רוחביים ובקרניים זעירות.
הציד איננו האיום היחיד המרחף מעל עתידו של עולם החי של ליבריה. בירוא היערות, הנמשך בקצב מהיר, מחסל את בתי הגידול של הצמחים וחיות הבר. עם זאת, ליבריה משקיעה מאמצים במניעת סחר לא חוקי בעצים ובמאבק בציד חיות הבר הגדולות לצורכי אכילה.

חשוב להתעדכן במצב הביטחוני במדינה טרם הנסיעה.

לליבריה יחסים דיפלומטיים עם ישראל. ישראלים המבקרים בליבריה זקוקים לאשרה.

אתרי תיירות חשובים

מונרוביה בירת ליבריה שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. היא מציעה כמה חופים יפים, ובהם חוף אלן וחוף קנדג'ה. מומלץ לבקר כאן גם באי פרובידנס, שבו נחתו ראשוני העבדים המשוחררים שהגיעו מאמריקה. באי פועל מוזיאון ובו מוצגי אומנות ואמנות שונים.
חופים מרהיבים יש גם בעיר השנייה בגודלה במדינה, בוצ'נאן, הנמצאת 150 קילומטרים מדרום-מערב למונרוביה.
מדרום-מזרח לבוצ'נאן, בלב הארץ, נמצא הפארק הלאומי סאפו, ובו יער גשם טרופי.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בליבריה זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות ליבריה בישראל
שגרירות ישראל בחוף השנהב משמשת כשגרירות לא-תושבת לליבריה.

שדה התעופה הבינלאומי של ליבריה נמצא 60 קילומטרים מדרום-מזרח למונרוביה. תיירים המגיעים לליבריה חייבים להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. למבקרים במדינה מומלץ להרתיח את מי השתייה. בליבריה התפרצה ב-2014 מגיפת האבולה ודעכה לאחר שנתיים.

מונרוביה בירת ליבריה שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. יש בה כמה חופים יפים, ובהם חוף אלן וחוף קנדג'ה. מומלץ לבקר כאן גם באי פּרוֹבידֶנס, שבו נחתו ראשוני העבדים המשוחררים שהגיעו מאמריקה. באי פועל מוזיאון ובו מוצגי אומנות ואמנות שונים. חופים מרהיבים יש גם בעיר השנייה בגודלה במדינה, בּוּקַנַן, הנמצאת 150 קילומטרים מדרום-מזרח למונרוביה. מדרום-מזרח לבוקנן, בלב…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.