תפריט עמוד

כווית - המדריך המלא לטיול לכווית

כווית - המדריך המלא לטיול לכווית
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: כוויית (Kuwait)

שפה רשמית: ערבית

מטבע: דינר כווייתי

בירה: כוויית סיטי (Kuwait City)

קידומת:

הפרש שעות: אין

כווית

אקלים

אקלימה של כוויית מדברי ויבש. בקיץ מגיעות הטמפרטורות לארבעים מעלות צלסיוס ויותר. כמות המשקעים זעומה.

טבע וסביבה

ברוב האזורים הצמחייה דלילה. רק בסמוך לבירה ובנאות המדבר יש שיחים נמוכים. לאורך רצועת החוף יש צמחי מלחה. לאחרונה נעשים מאמצים לשמר את בתי הגידול שלאורך החופים, שנפגעו מתיירות ומזיהום בנפט.

המדינה המדברית מציעה למבקרים בה ערים מודרניות עם גורדי שחקים ומרכזי קניות מפוארים, אתרים ארכיאולוגיים, מוזיאונים מצוינים ואתרי נופש יוקרתיים לאורך החוף.

לכוויית אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל. אזרחים ישראלים אינם מורשים לבקר בכוויית.

ישנה אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור, לפיה מתקיימים סיכונים ממשיים לביטחונם של אזרחי ישראל המבקרים/שוהים בכווית.

אתרי תיירות חשובים

כוויית סיטי, השוכנת לחוף מפרץ כוויית, היא המרכז הכלכלי והתרבותי של המדינה. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי. בעבר שכן כאן אוסף מרשים של אוצרות שושלת א-סבאח, אבל בזמן הכיבוש העיראקי נבזז האוסף, ונותרו ממנו רק שרידים. כדאי לבקר גם בבית סאדו הסמוך למוזיאון הלאומי. כאן פועל מוזיאון קטן המוקדש לאומנויות ולאמנויות של הבדווים. המבנה עצמו עשוי גבס ואלמוגים. אתרים חשובים נוספים בכוויית סיטי הם המסגד הגדול והמרשים, שהוקם ב-1986; המגדלים של כוויית, שהגבוה שבהם מתנשא לגובה 187 מטרים; מוזיאון טארק ראג'ב, המוקדש לאמנות איסלאמית; והמוזיאון לטבע ולמדע. לא הרחק מכוויית סיטי, במימי המפרץ, נמצא האי פאקולה, האתר הארכיאולוגי העיקרי בכוויית, ובו ממצאים מתקופת אלכסנדר מוקדון ושרידי מקדש יווני.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים ונתינים זרים שדרכונם הוחתם בישראל אינם מורשים לבקר בכוויית. בעלי דרכונים זרים המבקשים לבקר במדינה זקוקים במרבית המקרים לאשרה, שאותה אפשר להנפיק באחת מנציגויות כוויית באירופה או בארצות-הברית. שגרירות כוויית בבריטניה נמצאת בלונדון. שגרירות כוויית בארצות-הברית נמצאת בוושינגטון.

שדה התעופה הבינלאומי של כוויית נמצא 16 קילומטרים מדרום לכוויית סיטי. טיסות סדירות מגיעות לכאן מלונדון, מרומא, מפאריז, מאמסטרדם ומערים נוספות באירופה ובארצות-הברית.

מרכזה של המדינה הקטנה הינו עיר הבירה, כוויית סיטי. זהו מטרופולין מודרני, עשיר ומפואר, שעל קו הרקיע שלו חולשים מגדלי כוויית. בעיר זו כדאי לבקר במוזיאון הלאומי של כוויית, בארמון סיף שהינו העתיק במבני העיר (נבנה בסוף המאה ה-19), בבית סעדו הבנוי אלמוגים ומשמש כמוזיאון… קרא עוד

מרכזה של המדינה הקטנה הינו עיר הבירה, כוויית סיטי. זהו מטרופולין מודרני, עשיר ומפואר, שעל קו הרקיע שלו חולשים מגדלי כוויית. בעיר זו כדאי לבקר במוזיאון הלאומי של כוויית, בארמון סיף שהינו העתיק במבני העיר (נבנה בסוף המאה ה-19), בבית סעדו הבנוי אלמוגים ומשמש כמוזיאון לתרבות ואמנות בדואית, במסגד הגדול ובמגדל החירות הרם, שמהמסעדה המסתובבת…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.