תפריט עמוד

גיניאה - המדריך המלא לטיול לגיניאה

גיניאה - המדריך המלא לטיול לגיניאה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של גיניאה (Guinea)

שפה רשמית: צרפתית

מטבע: פרנק גינֵיאי

בירה: קונקרי (Conakry)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

גיניאה

אקלים

בגיניאה שורר אקלים טרופי לח, אולם קיימים הבדלים אקלימיים גדולים בין חבל ארץ אחד למשנהו. רצועת החוף של גיניאה היא אחד האיזורים הגשומים ביותר באפריקה. כאן יורדים 4,000 מילימטרים גשם ויותר בשנה. עונת הגשמים היא בין החודשים מאי ונובמבר, וכמות המשקעים מגיעה לשיאה ביוני עד אוגוסט. במישור החוף אין הבדלי טמפרטורה גדולים בין חודשי השנה השונים. גם בהרי פוטה ג'לון ובדרום-מזרח גיניאה יורדים משקעים רבים, אבל התנודות בטמפרטורות גדולות יותר. בצפון-מזרח המדינה נמשכת עונת הגשמים שישה חודשים בלבד, וכמות המשקעים לא עולה על 1,300 מילימטרים.

טבע וסביבה

כ-59 אחוזים משטח המדינה מכוסים בחורשים וביערות. עולם החי של גיניאה דומה לזה של מדינות אחרות במערב אפריקה. בין השאר יש בה פילים, תאואים, היפופוטמים, צבועים, קופים שונים, חזירי בר, אנטילופות ושימפנזים. ואולם, התפוצצות האוכלוסין מובילה לבירוא יערות, והדבר מאיים על עתידו של עולם החי והצומח העשיר בגיניאה.

יערות טרופיים עבותים, עולם חי עשיר, מפלים שוצפים, חופים יפים והרבה מוזיקה וריקודים – כל אלה מהווים פיצוי הולם על היעדר תשתית תיירותית נוחה והופכים את גיניאה ליעד מצוין למטיילים הרפתקנים.

מגפת האבולה דעכה ב-2016. חשוב לדעת: יש אזהרת מסע של משרד החוץ, לפיה בשל מתיחות פוליטית ואירועים אלימים במדינה, מומלץ לפי שעה להימנע מביקור בגיניאה.

לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם גיניאה. ישראלים המבקרים בגיניאה זקוקים לאשרה.

אתרי תיירות חשובים

קונאקרי, בירת גיניאה, שוכנת על חצי-אי באוקיינוס האטלנטי. במוזיאון הלאומי, הנמצא כאן, יש אוסף של מסיכות, פסלים וכלי נגינה שונים. כדאי לבקר גם בקתדרלה של קונאקרי, שנבנתה בשנות ה30- של המאה ה20-. מומלץ גם לבקר בחופי Iles de Los, Ile de Roumeו-Ile de Kassa שבסביבות קונאקרי, ובמערות קאקימנון, הנמצאות בכפר ראטומה, פרבר של הבירה.
הרי פוטה ג'לון, הנמצאים צפונית-מזרחית לקונאקרי, הם אחד האיזורים היפים בגיניאה. הערים העיקריות בפוטה ג'לון הן דלאבה (Dalaba), פיטה (Pita) ולאבֶּה (Labe). בסמוך לפיטה כדאי לבקר במפלי קינקוֹן, שגובהם 150 מטרים. כדי לבקר במפלים, המפעילים תחנת כוח הידרואלקטרית, נחוץ אישור מראש מהמשטרה.
קנקן, העיר השנייה בגודלה בגיניאה, שוכנת על גדת נהר מילוֹ, במזרח המדינה. כדאי לבקר כאן בשוק הפתוח, בשוק המקורה, במסגד הגדול ובארמון הנשיאותי הישן. דרומית מכאן, על הגבול עם ליבריה, נמצאת העיר נזרקורה (Nzerekore), השוכנת בלב איזור היערות הטרופיים. צפונית-מערבית מכאן, על גבול סיירה לאון, כדאי לבקר במקורות הנהר ניגר.

הנחיות לתייר הישראלי

אזרחים ישראלים המבקרים בגיניאה זקוקים לוויזה, שאותה ניתן להנפיק באחת משגרירויות גיניאה באירופה או באמריקה הצפונית. היחסים הדיפלומטיים בין גיניאה לבין ישראל חודשו והשגרירות בסנגל אחראית גם על גיניאה.
שדה התעופה הבינלאומי של גיניאה נמצא 13 קילומטרים דרומית-מערבית לבירה קונאקרי. טיסות סדירות מגיעות לכאן מפאריז, מניגריה, מקונגו ומגאנה.
קונאקרי אינה עיר בטוחה לתיירים, ויש בה כייסים ושודדים רבים. יש להיזהר במיוחד בשווקים ובתחנות האוטובוס. עם זאת, הסכנה העיקרית לתיירים נשקפת דווקא מצד השוטרים והחיילים. אלה נוהגים להקים מחסומים ולקחת מידי התיירים את הדרכונים והאשרות. כדי לקבלם בחזרה, תיאלצו לשלם לחיילים ולשוטרים שוחד.

קונקרי הבירה שוכנת בחצי אי באוקיינוס האטלנטי. במוזיאון הלאומי, הנמצא בקונקרי, יש אוסף מסיכות, פסלים וכלי נגינה שונים. כדאי לבקר גם בקתדרלה של קונקרי, בחופים הסמוכים לבירה ובמערות קַקִימְבּוֹן, הנמצאות בכפר ראטוֹמָה, פרבר של קונקרי. הרי פוטה ג'לון, הנמצאים צפונית-מזרחית לקונקרי, הם אחד האיזורים היפים… קרא עוד

קונקרי הבירה שוכנת בחצי אי באוקיינוס האטלנטי. במוזיאון הלאומי, הנמצא בקונקרי, יש אוסף מסיכות, פסלים וכלי נגינה שונים. כדאי לבקר גם בקתדרלה של קונקרי, בחופים הסמוכים לבירה ובמערות קַקִימְבּוֹן, הנמצאות בכפר ראטוֹמָה, פרבר של קונקרי. הרי פוטה ג'לון, הנמצאים צפונית-מזרחית לקונקרי, הם אחד האיזורים היפים בגיניאה. הערים העיקריות בפוטה ג'לון הן דַלַבָּה, פִּיטָה ולבֶּה. בסמוך…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.