תפריט עמוד

גיניאה ביסאו - המדריך המלא לטיול לגיניאה ביסאו

גיניאה ביסאו - המדריך המלא לטיול לגיניאה ביסאו
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של גיניאה-ביסאו (Guinea-Bissau)

שפה רשמית: פורטוגזית

מטבע: פרנק מערב אפריקאי

בירה: ביסאו (Bissau)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

גיניאה ביסאו

אקלים

בגיניאה-ביסאו שורר אקלים טרופי חם ולח. כמות המשקעים השנתית הממוצעת נעה בין 1,300 מילימטר בצפון-מזרח המדינה ליותר מ-2,500 מילימטר ברצועת החוף.

טבע וסביבה

ברצועת החוף גדלים מנגרובים. בדרום ובאיים יש יערות טרופיים. בפנים הארץ צומחת סוואנה דלילה, שבה חיים אנטילופות ותאואים. במדינה יש גם שימפנזים, פילים, אריות, היפופוטמים ננסיים ותחשים.

גיניאה-ביסאו לא נמצאת על מפת התיירות של מרבית המטיילים. למרות זאת, מדובר במדינה שלווה עם עיר בירה נעימה, חופים יפים ומעל לכל תושבים ידידותיים ומסבירי פנים.

אתרי תיירות חשובים

ביסאו הבירה שוכנת במערב המדינה, לחוף האוקיינוס האטלנטי. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי (Museu Nacional), המציג עבודות אומנות מקומיות; בארמון הנשיאותי; במוזוליאום של אמילקאר קרבאל, נשיאה הראשון של גיניאה-ביסאו; ובשוק המרכזי (Mercado Centrale).
מערבית מביסאו נמצאים איי ויז'אגוש, שחלקם לא מיושבים. האי בובאק (Bubaque) מציע חופים נקיים, המושכים אליהם תיירים רבים. ממנו אפשר לצאת לשיט לאיי ויז'אגוש האחרים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בגיניאה-ביסאו זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת מנציגויות גיניאה-ביסאו בחו"ל. הקונסוליה של גיניאה-ביסאו בבריטניה נמצאת בלונדון. שגרירות גיניאה-ביסאו בארצות-הברית נמצאת בוושינגטון.

נמל התעופה הבינלאומי של גיניאה-ביסאו נמצא במרחק 11 קילומטרים מהבירה ביסאו. טיסות סדירות מגיעות לכאן מליסבון, מלונדון ומערים אחרות באירופה ובאפריקה.

לא הרבה קורה בביסאו, בירת גיניאה-ביסאו השלווה. כדאי לבקר ברובע הפורטוגזי על רחובותיו המתפתלים, בשוק הצבעוני שוקק החיים ובמוזיאון למלאכת יד אפריקאית, וליהנות מהאווירה הרוגעת. בבולמה, הבירה לשעבר, יש חופים יפים, וממנה אפשר לשוט לאיי ויז'גוש שבאוקיינוס האטלנטי, אתר שכמעט אינו זוכה למבקרים. שמורת הרבייה… קרא עוד

לא הרבה קורה בביסאו, בירת גיניאה-ביסאו השלווה. כדאי לבקר ברובע הפורטוגזי על רחובותיו המתפתלים, בשוק הצבעוני שוקק החיים ובמוזיאון למלאכת יד אפריקאית, וליהנות מהאווירה הרוגעת. בבולמה, הבירה לשעבר, יש חופים יפים, וממנה אפשר לשוט לאיי ויז'גוש שבאוקיינוס האטלנטי, אתר שכמעט אינו זוכה למבקרים. שמורת הרבייה River Zoo Farm מהווה בית גידול לחיות רבות וצמחים טרופיים.…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.