תפריט עמוד

גבון - המדריך המלא לטיול לגבון

גבון - המדריך המלא לטיול לגבון
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: רפובליקת גבון

שפה רשמית: צרפתית

מטבע: פרנק של הקהילה הפיננסית האפריקאית

בירה: ליברוויל (Libreville)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

גבון

אקלים

בגבון שורר אקלים משווני, המתאפיין בטמפרטורות גבוהות ויציבות במשך כל חודשי השנה. במרבית שטחי גבון יורדים משקעים במשך תשעה חודשים ויותר בשנה. הגשמים מגיעים לשיא עוצמתם בחודשים אוקטובר-נובמבר ומרץ עד מאי. בדרום הארץ יורדים משקעים במשך שישה חודשים בשנה בלבד. כמות המשקעים גדולה, ונעה בין 1,600 מילימטרים בפנים הארץ ועד ל-4,000 מילימטרים בחלקה הצפוני-מערבי של גבון.

טבע וסביבה

בגבון יש יותר מ-3,000 מיני צמחים. כ-75 אחוזים משטחה מכוסים ביערות גשם טרופיים, שבהם גדלים בין השאר עצי אוקומה – המהגוני של גבון, המהווה את הבסיס לתעשיית העץ של המדינה. במישור החוף ובדלתא של נהר אוגווה צומחים מנגרובים, ובדרום-מזרח המדינה יש סוואנות לחות. ביערות הטרופיים העבותים יש מגוון בעלי חיים, ובהם אנטילופות, פילים, גורילות ועופות טרופיים שונים. החדף הזעיר והגונון של גבון הם שני מיני יונקים אנדמיים, הנמצאים בסכנה. הבעיות הסביבתיות העיקריות הן בירוא יערות, המאיים על מגוון חיות וצמחי הבר, וציד לא חוקי.

גבון היא אחת מהמדינות שמנפצות בצורה החזקה ביותר את תדמיתה של אפריקה כיבשת מדברית וצחיחה. 75% משטחה של המדינה מכוסים ביערות גשם טרופיים, ובהם גדלים מגוון של בעלי חיים. זהו אחד היעדים המעניינים ביותר לתיירות אקולוגית, עבור מי שלא מחפש תשתיות נוחות ופינוקים אבל מוכן לצאת להרפתקה של פעם בחיים.

אתרי תיירות חשובים

ליברוויל היא עיר חיננית, השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. כדאי לבקר כאן בכנסיית סיינט מישל, על המוזאיקות המרהיבות שבה, ובמוזיאון לאמנויות ולמסורות (Musée des Arts et Traditions), המתעד את האומנות והאמנות המקומיות. אתרים נוספים הראויים לביקור הם כפר האמנים ושוק Mount Bouet.
האטרקציה התיירותית העיקרית בגבון היא יערות הגשם ועולם החי העשיר. במרכז המדינה נמצאת שמורת לופֶּה (Reserve de la Lopé), שבסמוך לה עוברים מסילת ברזל וכביש ראשי. השמורה, שהוקמה ב-1982, משתרעת על פני שטחי סוואנה ויערות עבותים. כאן ניתן לצפות במגוון בעלי החיים של האיזור. שמורות טבע ופארקים לאומיים חשובים אחרים הם הפארק הלאומי אוקנדה (Park National de l'Okanda), הנמצא בסמוך לשמורת לופה; הפארק הלאומי וונגה-וונגואֶה (Park National de Wonga-Wongué) במערב גבון ושמורת פוארי (Reserve de Fouari), השוכנת בדרום המדינה, סמוך לגבול עם קונגו.
מומלץ לבקר גם בעיר לאמבָּרֶנֶה (Lambarené), העיר השלישית בגודלה במדינה, הבנויה על אי בלב הנהר אוגווה. במרחק שמונה קילומטרים מהעיר נמצא בית החולים שהקים אלברט שווייצר, הרופא ונגן האורגן הנודע, שפעל כאן במשך שנים ארוכות. חלק מבית החולים הפך למוזיאון, שבו נערכים סיורים מודרכים. מלאמברנה אפשר לצאת לטיול באגם אווארוּ הסמוך ובסביבתו. כאן חיים היפופוטמים ובעלי חיים אחרים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקשים לבקר בגבון זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת משגרירויות גבון באירופה או באפריקה. האשרה תקפה למשך שלושה חודשים. אפשר לקבל אשרה גם בנמל התעופה של גבון, אבל זו תקפה למשך שלוש יממות בלבד.
שדה התעופה הבינלאומי של גבון נמצא במרחק 12 קילומטרים מהבירה ליברוויל. טיסות סדירות מגיעות לכאן מפאריז, מלונדון, מבריסל, מז'נבה ומערים אחרות באירופה.
שגרירות ישראל בקמרון משמשת כשגרירות לא-תושבת בגבון.
עונת הביקור המומלצת בגבון היא בחודשים מאי עד ספטמבר.

ליברוויל היא עיר חיננית, השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. כדאי לבקר כאן בכנסיית סן מישל, על המוזאיקות המרהיבות שבה, במוזיאון לאמנויות ולמסורות, בכפר האמנים ובשוק. האטרקציות התיירותיות העיקריות בגבון הן יערות הגשם והמגוון העשיר של בעלי החיים הנמצאים בהם. במרכז המדינה נמצאת שמורת לוֹפֶּה, שבסמוך לה… קרא עוד

ליברוויל היא עיר חיננית, השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. כדאי לבקר כאן בכנסיית סן מישל, על המוזאיקות המרהיבות שבה, במוזיאון לאמנויות ולמסורות, בכפר האמנים ובשוק. האטרקציות התיירותיות העיקריות בגבון הן יערות הגשם והמגוון העשיר של בעלי החיים הנמצאים בהם. במרכז המדינה נמצאת שמורת לוֹפֶּה, שבסמוך לה עוברים מסילת ברזל וכביש ראשי. השמורה, שהוקמה ב-1982, משתרעת על…

קרא עוד

תגובות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.