תפריט עמוד

גיניאה המשוונית - המדריך המלא לטיול לגיניאה המשוונית

תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של גיניאה המשוונית (Equatorial Guinea)

שפה רשמית: ספרדית וצרפתית

מטבע: פרנק של הקהילה הפיננסית האפריקאית

בירה: מלאבו (Malabo)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

גיניאה המשוונית

אקלים

בגיניאה המשוונית שורר אקלים טרופי חם ולח, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין עונות השנה השונות. כמות המשקעים השנתית הממוצעת מגיעה באיזורים מסוימים ל-4,600 מילימטרים בשנה. הגשמים יורדים בכל חודשי השנה.

טבע וסביבה

כ-46 אחוזים משטחה הכולל של גיניאה המשוונית מכוסים בעצים, שריד מיערות הגשם הטרופיים, שהשתרעו בעבר על פני מרבית שטחי המדינה. כיום אפשר למצוא יערות גשם גדולים ורצופים רק בדרום-מזרח המדינה ולאורך הנהרות. בעלי החיים הנמצאים בגיניאה המשוונית אופייניים גם למדינות אחרות במערב אפריקה, ועמם נמנים חזיר היבלות, התנין, הפיל, ההיפופוטם, השימפנזה והגורילה. המודעות לחשיבות הטמונה בשמירת הטבע לא מפותחת בגיניאה המשוונית, וחיות בר רבות ניצודות למאכל ולצרכים אחרים.

יש במערב אפריקה מדינות יותר קלות לטיול וידידותיות לתיירים, אבל מי שמחפש הרפתקאות ימצא בגיניאה המשוונית יערות גשם, מגוון בעלי חיים, חופים יפים וערים קולוניאליות.

אתרי תיירות חשובים:
מלאבו, בירת גיניאה המשוונית, שוכנת בקצה הצפוני של האי ביאוקו. יש בה מבנים ספרדיים רבים מהעידן הקולוניאלי, ומומלץ לבקר בה במרכז התרבות הספרדי.
מדרום-מערב למלאבו נמצאת העיר לובה (Luba), ובה חופי רחצה נקיים.
בחלק המערבי של ריו מוני, האיזור היבשתי של גיניאה המשוונית, נמצאת עיר החוף בטה (Bata), שבסמוך לה יש כמה חופים יפים.
חופים נקיים יש גם בעיר מביני (Mbini), הנמצאת 50 קילומטרים מדרום לבטה. היא שוכנת בשפך הריו בניטי לאוקיינוס האטלנטי.

הנחיות לתייר הישראלי:
ישראלים המבקרים בגיניאה המשוונית זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת משגרירויות גיניאה המשוונית בחו"ל. שגרירות גיניאה המשוונית בצרפת נמצאת בפאריז. אפשר להנפיק אשרה גם בשגרירות גיניאה המשוונית ביאונדה ובדואלה שבקמרון.

בגיניאה המשוונית פועלים שני נמלי תעופה בינלאומיים: האחד נמצא במרחק שבעה קילומטרים מהבירה מלאבו, והשני שוכן במרחק שישה קילומטרים מהעיר בטה. טיסות סדירות מגיעות למלאבו ממדריד ומפאריז. אפשר להגיע לגיניאה המשוונית גם בדרך היבשה, מקמרון ומגבון.
המלריה נפוצה בכל חלקי המדינה, ומומלץ לקבל טיפול מונע. כדאי לקבל גם חיסון נגד קדחת צהובה. יש להרתיח את מי השתייה.

שגרירות ישראל בקמרון משמשת כשגרירות לא-תושבת לגיניאה המשוונית. היא שוכנת בבירה יאונדה

מלאבו הבירה שוכנת בקצה הצפוני של האי ביאוקו. יש בה מבנים ספרדיים רבים מהעידן הקולוניאלי, ומומלץ לבקר בה במרכז התרבות הספרדי. מדרום-מערב למלאבו נמצאת העיר לוּבָּה, ובה חופי רחצה נקיים. בחלק המערבי של ריו מוני, האיזור היבשתי של גיניאה המשוונית, נמצאת עיר החוף בָּטָה, שבסמוך… קרא עוד

מלאבו הבירה שוכנת בקצה הצפוני של האי ביאוקו. יש בה מבנים ספרדיים רבים מהעידן הקולוניאלי, ומומלץ לבקר בה במרכז התרבות הספרדי. מדרום-מערב למלאבו נמצאת העיר לוּבָּה, ובה חופי רחצה נקיים. בחלק המערבי של ריו מוני, האיזור היבשתי של גיניאה המשוונית, נמצאת עיר החוף בָּטָה, שבסמוך לה יש כמה חופים יפים. חופים נקיים יש גם בעיר…

קרא עוד

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

code

מסע אחר - המרכז לנסיעות