תפריט עמוד

גינאה המשוונית - המדריך המלא לטיול לגינאה המשוונית

גינאה המשוונית - המדריך המלא לטיול לגינאה המשוונית
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של גינאה המשוונית (Equatorial Guinea)

שפה רשמית: ספרדית וצרפתית

מטבע: פרנק של הקהילה הפיננסית האפריקאית

בירה: מלאבו (Malabo)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

גינאה המשוונית

אקלים

בגיניאה המשוונית שורר אקלים טרופי חם ולח, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין עונות השנה השונות. כמות המשקעים השנתית הממוצעת מגיעה באיזורים מסוימים ל-4,600 מילימטרים בשנה. הגשמים יורדים בכל חודשי השנה.

טבע וסביבה

כ-46 אחוזים משטחה הכולל של גיניאה המשוונית מכוסים בעצים, שריד מיערות הגשם הטרופיים, שהשתרעו בעבר על פני מרבית שטחי המדינה. כיום אפשר למצוא יערות גשם גדולים ורצופים רק בדרום-מזרח המדינה ולאורך הנהרות. בעלי החיים הנמצאים בגיניאה המשוונית אופייניים גם למדינות אחרות במערב אפריקה, ועמם נמנים חזיר היבלות, התנין, הפיל, ההיפופוטם, השימפנזה והגורילה. המודעות לחשיבות הטמונה בשמירת הטבע לא מפותחת בגיניאה המשוונית, וחיות בר רבות ניצודות למאכל ולצרכים אחרים.

יש במערב אפריקה מדינות יותר קלות לטיול וידידותיות לתיירים, אבל מי שמחפש הרפתקאות ימצא בגינאה המשוונית יערות גשם, מגוון בעלי חיים, חופים יפים וערים קולוניאליות. המדינה מורכבת משני חלקים: החלק היבשתי והאי ההררי ביוקו. בנוסף, יש כמה איים קטנים השייכים אף הם לגינאה המשוונית.

אתרי תיירות חשובים

מלאבו (Malabo), בירת גינאה המשוונית, שוכנת בקצה הצפוני של האי ביוקו, הנמצא מול חופי קמרון. יש בה מבנים ספרדיים רבים מהעידן הקולוניאלי, ומומלץ לבקר בה במרכז התרבות הספרדי. מדרום-מערב למלאבו נמצאת העיר לובה (Luba), ובה חופי רחצה נקיים.

בחלק המערבי של ריו מוני, האיזור היבשתי של גינאה המשוונית, נמצאת עיר החוף בטה (Bata), שבסמוך לה יש כמה חופים יפים. חופים נקיים יש גם בעיר מביני (Mbini), הנמצאת 50 קילומטרים מדרום לבטה. היא שוכנת בשפך הריו בניטי לאוקיינוס האטלנטי.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בגינאה המשוונית זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות בתל אביב.

בגינאה המשוונית פועלים שני נמלי תעופה בינלאומיים: האחד נמצא במרחק שבעה קילומטרים מהבירה מלאבו, והשני שוכן במרחק שישה קילומטרים מהעיר בטה. מישראל אפשר להגיע בטיסה יומית של אתיופיאן איירליינס לאדיס אבבה ומשם בטיסת המשך למלאבו. בנוסף, טורקיש איירליינס מקיימת שלוש טיסות שבועיות מישראל לגינאה המשוונית דרך איסטנבול. טיסות סדירות מגיעות למלאבו מערים שונות באירופה, בהן פריז ומינכן. אפשר להגיע לגינאה המשוונית גם בדרך היבשה, מקמרון ומגבון.

לפני הנסיעה יש לבדוק במרפאת מטיילים אלו חיסונים נחוצים ולהתחסן בהתאם, וכן לקבל טיפול מונע למלריה. במהלך הטיול יש להרתיח את מי השתייה.

שגרירות ישראל בקמרון משמשת כשגרירות לא-תושבת לגינאה המשוונית, השגרירות שוכנת בבירת קמרון, יאונדה (אתר).

מלאבו הבירה שוכנת בקצה הצפוני של האי ביאוקו. יש בה מבנים ספרדיים רבים מהעידן הקולוניאלי, ומומלץ לבקר בה במרכז התרבות הספרדי. מדרום-מערב למלאבו נמצאת העיר לוּבָּה, ובה חופי רחצה נקיים. בחלק המערבי של ריו מוני, האיזור היבשתי של גיניאה המשוונית, נמצאת עיר החוף בָּטָה, שבסמוך… קרא עוד

מלאבו הבירה שוכנת בקצה הצפוני של האי ביאוקו. יש בה מבנים ספרדיים רבים מהעידן הקולוניאלי, ומומלץ לבקר בה במרכז התרבות הספרדי. מדרום-מערב למלאבו נמצאת העיר לוּבָּה, ובה חופי רחצה נקיים. בחלק המערבי של ריו מוני, האיזור היבשתי של גיניאה המשוונית, נמצאת עיר החוף בָּטָה, שבסמוך לה יש כמה חופים יפים. חופים נקיים יש גם בעיר…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.