תפריט עמוד

קונגו (זאיר) - המדריך המלא לטיול לקונגו (זאיר)

קונגו (זאיר) - המדריך המלא לטיול לקונגו (זאיר)
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו

שפה רשמית: צרפתית

מטבע: פרנק קונגיני

בירה: קינשאסה (Kinshasa)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעה אחת או שעתיים (תלוי באזור)

קונגו (זאיר)

אקלים

במרבית האזורים שורר אקלים טרופי חם ולח, המאופיין בהבדלי טמפרטורות מזעריים בין חודשי השנה השונים. בשטחים שמצפון לקו המשווה יורדים משקעים במשך כל חודשי השנה, ואילו באזורים שמדרום לו יורדים גשמים בעיקר בחודשים ספטמבר עד מאי.

טבע וסביבה

בקונגו יש מגוון בעלי חיים, ובהם קופאים שונים, כולל שימפנזים. בפארק הלאומי קאוזי-בייגה עדיין יש גורילות. בפארקים הלאומיים אפשר לצפות גם באריות, בצבועים, בהיפופוטמים, בג'ירפות, באנטילופות, בפילים ובתאואים. בפארק הלאומי אוקפי, אתר מורשת עולמי, חי האוקפי – קרוב משפחה נדיר של הג'ירפה. על עולם החי מאיימים הציד ובירוא היערות.

הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו נקראה בעבר זאיר (מפה כאן>). רק התיירים האמיצים ביותר מגיעים למדינה השלישית בגודלה של אפריקה, שגם לאחר סיום מלחמת האזרחים סובלת מחוסר יציבות מתמשך. מי שבכל זאת מגיע נהנה מיערות גשם סבוכים, הרים מרשימים, מפלים יפים ובעיקר ממפגש מרגש עם מגוון חיות פרא, חלקן נדירות ונמצאות בסכנת הכחדה.
ישראלים המבקרים בקונגו זקוקים לאשרה. המדינה נותרה מקום מסוכן ולא יציב, ובשל כך מומלץ להימנע מכניסה אליה ולנקוט משנה זהירות במידה ומבקרים בה בכל זאת.
לקונגו (ברזוויל) >

אתרי תיירות חשובים

האטרקציה התיירותית העיקרית של קונגו היא הפארקים הלאומיים שלה, שבהם יש שפע חיות בר אפריקאיות.
קינשאסה הבירה נמצאת בדרום-מערב המדינה, על הגבול עם הרפובליקה של קונגו. מומלץ לבקר כאן במוזיאון של קינשאסה (Musée de Kinshasa) ובאקדמיה לאמנויות יפות (Académie des Beaux Arts) הסמוכה אליה.
הפארקים הלאומיים הגדולים של קונגו מרוכזים במזרח המדינה, בסמוך לגבול עם אוגנדה ורואנדה. מומלץ לבקר כאן בפארק הלאומי קאוזי-בייגה (Parc National de Kahuzi-Biéga), המשתרע על פני כ6,000- קילומטרים רבועים. בפארק חיות כמה עשרות גורילות שפלה נדירות.
צפונית מכאן נמצא הפארק הלאומי הגדול בקונגו, פארק וירונגה (Parc National des Virunga). הפארק, שהוקם כבר ב-1925, משתרע על פני 8,000 קילומטרים רבועים. בתחומי הפארק נכללים גם הרי הגעש שעל הגבול עם רואנדה, שבהם חיות גורילות ההרים הנדירות. כדאי לבקר כאן גם במקלט טונגו לשימפנזים, הנמצא בתחומי הפארק הלאומי וירונגה, ובו ניתן לצפות גם בקופי קולובוס, בבבונים ובמגוון בעלי חיים אחרים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות קונגו בתל אביב.
נמל התעופה הבינלאומי של קונגו נמצא 25 קילומטרים דרומית-מזרחית לקינשאסה הבירה. טיסות סדירות מגיעות לכאן מפאריז, מבריסל ומציריך, כמו גם מערים רבות באפריקה.
תיירים המבקרים בקונגו נדרשים להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. המלריה נפוצה בכל חלקי המדינה, ומומלץ לקבל טיפול מונע. יש להרתיח את מי השתייה. בשל המצב הפוליטי המתוח בקונגו, הביקור באזורים שונים בה אינו בטוח. גם בעיר הבירה חשופים תיירים לעתים קרובות להטרדות מצד שוטרים ואנשי צבא, ועליהם לשאת עימם תמיד דרכון.
שגרירות ישראל בקונגו נמצאת בקינשאסה.

בעיר הבירה של קונגו, קינשאסה, כדאי לבקר במוזיאון האתנולוגי והמוזיאון הפרהיסטורי הנמצאים במתחם אוניברסיטת קינשאסה, בגני הנשיא, במוזיאון הלאומי ובשווקים המקומיים. אין להחמיץ את שוק הדגים בקינקולה. מהעיר ניתן לצאת לסיור במפלי אינקיסי ובמערות סמוכות והגנים הבוטניים במחוז מבנזה נגונגו. בבומה שבמערב המדינה יש מפלים… קרא עוד

בעיר הבירה של קונגו, קינשאסה, כדאי לבקר במוזיאון האתנולוגי והמוזיאון הפרהיסטורי הנמצאים במתחם אוניברסיטת קינשאסה, בגני הנשיא, במוזיאון הלאומי ובשווקים המקומיים. אין להחמיץ את שוק הדגים בקינקולה. מהעיר ניתן לצאת לסיור במפלי אינקיסי ובמערות סמוכות והגנים הבוטניים במחוז מבנזה נגונגו. בבומה שבמערב המדינה יש מפלים ומערות מעניינים. הפארק הלאומי אופמבה כולל כמה אגמים, ובו מתגוררים…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.