תפריט עמוד

צ'אד - המדריך המלא לטיול לצ'אד

צ'אד - המדריך המלא לטיול לצ'אד
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של צ'אד (Chad)

שפה רשמית: ערבית וצרפתית

מטבע: פרנק של הקהילה הפיננסית האפריקאית

בירה: נְגַ'מֶנָה (N'Djamena)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

צ'אד

אקלים

צ'אד נחלקת לכמה אזורים גיאוגרפיים, ובכל אחד מהם שורר אקלים שונה. בדרום המדינה האקלים טרופי ולח, במרכז שורר אקלים מדברי למחצה, ואילו בצפון האקלים מדברי ויבש.

טבע וסביבה

במדבריות שבצפון צ'אד גדלה צמחיית ערוצים דלילה, הכוללת בעיקר שיחי שיטה. עם בעלי החיים הנמצאים באזור זה נמנים הפנק, ארנבת המדבר, הראם והדישון (השניים האחרונים נמצאים בסכנת הכחדה). בימת צ'אד ובסביבתה יש צומח מים טיפוסי כמו סוף וגומא הפפירוס. כאן חיים תאואים ותנינים. בדרום צ'אד עולם החי מגוון ועשיר יותר, וכולל תנים, בבונים וצבועים. הציד המתמשך גרם במרוצת השנים ירידה חדה במספרן של חיות הבר, שכללו בעבר גם פילים, קרנפים וג'ירפות.

מעט מאוד מטיילים מגיעים לצ'אד, ואלה שכבר מגיעים אליה רואים בה לרוב רק תחנת מעבר. המדינה נחשבת למסוכנת ולא נוחה לטיול, אבל יש בה גם כמה הפתעות נעימות למטיילים, כמו שיט בימת צ'אד, מפגש עם חיות בר ושווקים שוקקי חיים.

ב-2019 חודשו היחסים של ישראל עם צ'אד.

המצב בצ'אד אינו יציב והטיול במדינה עלול להיות מסוכן.

אתרי תיירות חשובים

בשל מלחמות האזרחים הממושכות בעבר, תשתית התיירות בצ'אד אינה מפותחת. עם זאת, יש בה אטרקציות ואתרים רבים.
נג'אמנה, בירת המדינה, שוכנת מדרום לימת צ'אד. כדאי לבקר בה ברובע העתיק ובשוק הפועל בו, ובמוזיאון הלאומי, המציג עבודות אריגה מסורתיות, חפצי גילוף וקדרות.
מצפון לנג'אמנה נמצאת ימת צ'אד, שבה אפשר לצפות בתנינים ובהיפופוטמים.
מדרום-מזרח לנג'אמנה נמצא הפארק הלאומי זאקובמה (Zakovma). בעבר היו בו עדרים גדולים של פילים אפריקאיים, תאואים, קרנפים וג'ירפות. אוכלוסיית חיות הבר נפגעה קשות בשל ציד רחב היקף, אבל באחרונה התחילה הממשלה בשיקום הפארק.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בצ'אד זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת מנציגויות צ'אד באירופה או באמריקה. שגרירות צ'אד בצרפת שוכנת בפאריז. שגרירות צ'אד בארצות-הברית שוכנת בוושינגטון.
נמל התעופה הבינלאומי של צ'אד נמצא במרחק ארבעה קילומטרים מנג'אמנה. טיסות סדירות מגיעות לכאן מפאריז.
תיירים המבקרים בצ'אד חייבים להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. הכולרה והמלריה נפוצות בצ'אד, ומומלץ לקבל טיפול מונע נגד שתי המחלות. יש להרתיח את מי השתייה.

בעיר הבירה של צ'אד, נג'מנה, כדאי לבקר ברובע ההיסטורי, בשוק הגדול הססגוני שוקק החיים, במרוצי הסוסים הנערכים בהיפודרום בסופי השבוע ובמוזיאון הלאומי, ובו תצוגות על תרבות בני הסארה. ימת צ'אד שבגבול המערבי עם ניגריה וניז'ר מהווה שיקוף לשינויים האקלימיים והסביבתיים שהתרחשו באפריקה בפרט ובעולם בכלל.… קרא עוד

בעיר הבירה של צ'אד, נג'מנה, כדאי לבקר ברובע ההיסטורי, בשוק הגדול הססגוני שוקק החיים, במרוצי הסוסים הנערכים בהיפודרום בסופי השבוע ובמוזיאון הלאומי, ובו תצוגות על תרבות בני הסארה. ימת צ'אד שבגבול המערבי עם ניגריה וניז'ר מהווה שיקוף לשינויים האקלימיים והסביבתיים שהתרחשו באפריקה בפרט ובעולם בכלל. בשנות השישים של המאה העשרים השתרעה הימה על פני כעשרים…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.