תפריט עמוד

הרפובליקה המרכז אפריקאית - המדריך המלא לטיול לרפובליקה המרכז אפריקאית

הרפובליקה המרכז אפריקאית - המדריך המלא לטיול להרפובליקה המרכז אפריקאית
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה המרכז אפריקאית (Central African Republic)

שפה רשמית: צרפתית וסנגו

מטבע: פרנק של הקהילה הפיננסית האפריקאית

בירה: בַּנְגִי (Bangui)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

הרפובליקה המרכז אפריקאית

אקלים

באזורים הדרומיים, הקרובים לקו המשווה, שורר אקלים טרופי חם ולח. הגשמים יורדים כאן במשך כל חודשי השנה. בצפון המדינה, הנמצא בסמוך למדבר הסהרה, חם ויבש, וכמות המשקעים השנתית הממוצעת היא מאתיים מילימטר בלבד.

טבע וסביבה

כ-75 אחוז משטח המדינה מכוסים ביערות ובחורשים. בדרום צומחים יערות גשם טרופיים, ואילו בצפון היבש יותר תצורת הצומח האופיינית היא הסוואנה. עולם החי של הרפובליקה המרכז אפריקאית עשיר ומגוון, למרות שהציד רחב ההיקף שהתבצע עד סוף שנות השמונים של המאה העשרים גרם נזק קשה. עם בעלי החיים האופייניים נמנים הפיל האפריקאי, הנמר, הקרנף והתנין. במערב המדינה ובדרום מערבה חיים שימפנזים וגורילות שפלה.
בפארק הלאומי סן פלורי (אתר מורשת עולמי) שבצפון יש ברדלסים, נמרים, זאבים טלואים, שלל אנטילופות וכ-320 מיני עופות, ובהם הנעלי, השקנאי והיען.

אם אתם מחפשים את אפריקה "האמיתית", שמציעה טבע פראי ונמצאת מחוץ למסלול התיירים השחוק, זה המקום. האטרקציה התיירותית העיקרית של הרפובליקה המרכז אפריקאית היא הפארקים הלאומיים שלה. במדינה, ש-75 אחוזים משטחה מכוסים יערות וחורשים, יש לא מעט פארקים כאלה, בהם יש עולם חי עשיר ומגוון.

אתרי תיירות חשובים

בנגי, בירת הרפובליקה המרכז-אפריקאית, שוכנת בדרום המדינה, בסמוך לגבול עם קונגו (זאיר). מומלץ לבקר כאן במוזיאון בוגאנדה (Musée de Boganda), המוקדש לאומנויות המקומיות. כדאי לבקר גם במרכז האמנויות (Centre Artisanal), המציג עבודות אומנות שונות, מסכות ותלבושות מקומיות.
האטרקציה התיירותית העיקרית של הרפובליקה המרכז-אפריקאית היא הפארקים הלאומיים שלה. באיזור הסוואנות של צפון המדינה נמצאים הפארקים הלאומיים אנדרה פליקס (André Felix), סן פלורי (St Floris) ובאמינגי באנגורן (Bamingui Bangoran), שבהם ניתן לצפות בחיות בר שונות, ובהן פילים וקרנפים. בדרום-מערב הרפובליקה המרכז-אפריקאית, בסמוך למפגש הגבולות עם קונגו וקמרון, נמצא הפארק הלאומי זאנגה-סאנגה (Dzanga-Sangha), אחד הפארקים הלאומיים המרשימים באפריקה, המכוסה יערות גשם צפופים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים ברפובליקה המרכז-אפריקאית אינם זקוקים לאשרה.
נמל התעופה הבינלאומי של הרפובליקה המרכז-אפריקאית נמצא ארבעה קילומטרים צפונית-מערבית מהבירה בנגי. טיסות סדירות מגיעות לכאן מפאריז ומערים שונות באפריקה.

תיירים המבקרים ברפובליקה המרכז-אפריקאית נדרשים להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. המלריה נפוצה בכל חלקי המדינה, ולמבקרים בה מומלץ לקבל טיפול מונע. יש להרתיח את מי השתייה. בנוסף לכך חשופים תיירים המגיעים למדינה לכייסות, לשוד ולמעשי אלימות, הנפוצים במיוחד בבירה בנגי.
שגרירות ישראל בקמרון משמשת כשגרירות לא-תושבת ברפובליקה המרכז-אפריקאית. היא נמצאת בבירה יאונדה.

 

בנגי, בירת הרפובליקה המרכז אפריקאית, שוכנת בדרום המדינה, בסמוך לגבול עם קונגו (זאיר). מומלץ לבקר כאן במוזיאון בוגאנדה, המוקדש לאומנויות המקומיות. כדאי לבקר גם במרכז האומנויות, המציג עבודות אומנות שונות, מסיכות ותלבושות מקומיות. האטרקציה התיירותית העיקרית של הרפובליקה המרכז אפריקאית היא הפארקים הלאומיים שלה. באזור… קרא עוד

בנגי, בירת הרפובליקה המרכז אפריקאית, שוכנת בדרום המדינה, בסמוך לגבול עם קונגו (זאיר). מומלץ לבקר כאן במוזיאון בוגאנדה, המוקדש לאומנויות המקומיות. כדאי לבקר גם במרכז האומנויות, המציג עבודות אומנות שונות, מסיכות ותלבושות מקומיות. האטרקציה התיירותית העיקרית של הרפובליקה המרכז אפריקאית היא הפארקים הלאומיים שלה. באזור הסוואנות של צפון המדינה נמצאים הפארקים הלאומיים אנדרה פליקס, סן…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.