תפריט עמוד

בורונדי - המדריך המלא לטיול לבורונדי

בורונדי - המדריך המלא לטיול לבורונדי
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של בורונדי (Burundi)

שפה רשמית: קירונדי וצרפתית

מטבע: פרנק בורונדי

בירה: בוג'ומבורה (Bujumbura)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעה אחת

בורונדי

אקלים

האקלים בבורונדי ממוזג ולח מאוד. הרמה המזרחית קרירה יחסית. כמות המשקעים השנתית מגיעה באזורים רבים ל-1,500 מילימטר בקירוב.

טבע וסביבה

ברוב חלקי הארץ יש סוואנות, ובהן אפשר למצוא בעלי חיים האופייניים גם למדינות אחרות במזרח אפריקה. בדלתא של נהר רוסיסי, העובר לאורך הגבול עם קונגו (זאיר), גדלים עצי דקל. באזור זה חיים היפופוטמים, תנינים, מינים שונים של אנטילופות וכן עופות מים רבים.
רעיית יתר והרס בתי גידול מאיימים על עולם החי העשיר של בורונדי. גם מלחמת האזרחים הממושכת מאיימת על חיות הבר: בשל המלחמה נמנע פיקוח הולם ומתקיים ציד לא חוקי, ובמקומות שונים משמשות חיות הבר כמקור לבשר (Bush Meat).

התיירות אינה מפותחת בבורונדי, והשירותים לתיירים מועטים. עם זאת, לבורונדי יש בהחלט מה להציע לתיירים בכלל, ולחובבי הטבע שביניהם בפרט.

אתרי תיירות חשובים

התיירות אינה מפותחת בבורונדי והשירותים לתיירים מועטים. עם זאת, לבורונדי יש בהחלט מה להציע לתיירים בכלל, ולחובבי הטבע שביניהם בפרט. בוג'ומבורה הבירה שוכנת על שפת אגם טנגנייקה ומשקיפה על הריה הגבוהים של זאיר. חופי האגם זרועים בדקלים ונראים נעימים מאוד, אולם במקומות בהם המים עומדים אפשר להידבק בבילהרציה. סמוך לרוטאנה (Rutana) שבדרום המדינה נמצאים מפלי נהר קאגרה (Chutes De La Kagera), המרשימים במיוחד בעונה הגשומה (אוקטובר עד ינואר). בשמורות הטבע של בורונדי (Kibira, Ruvubu, Rusizi, Bururi, Karera Falls) יש שפע בעלי חיים, אולם שירותי התיירות במקום אינם מתקדמים.

הנחיות לתייר הישראלי

בשל הסכסוכים האתניים האלימים המתחוללים בה, בורונדי אינה ארץ בטוחה לתיירים. למבקרים בה מומלץ להתחסן נגד קדחת צהובה וכולירה ולקחת טיפול תרופתי מונע נגד מלריה.

ישראלים המבקרים בבורונדי זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירויות בורונדי בקניה ובאתיופיה. נמל התעופה הבינלאומי של בורונדי נמצא 11 קילומטרים צפונית לבירה בוג'ומבורה.

בוג'ומבורה הבירה שוכנת על שפת ימת טנגנייקה ומשקיפה על הריה הגבוהים של קונגו (זאיר). חופי הימה זרועים דקלים ונראים נעימים מאוד, אולם במקומות בהם המים עומדים אפשר להידבק בבילהרציה. סמוך לעיר רוטנה שבדרום המדינה נמצאים מפלי נהר קגרה, המרשימים במיוחד בעונה הגשומה (אוקטובר עד ינואר).… קרא עוד

בוג'ומבורה הבירה שוכנת על שפת ימת טנגנייקה ומשקיפה על הריה הגבוהים של קונגו (זאיר). חופי הימה זרועים דקלים ונראים נעימים מאוד, אולם במקומות בהם המים עומדים אפשר להידבק בבילהרציה. סמוך לעיר רוטנה שבדרום המדינה נמצאים מפלי נהר קגרה, המרשימים במיוחד בעונה הגשומה (אוקטובר עד ינואר). בשמורות הטבע של בורונדי יש שפע בעלי חיים, אולם שירותי…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.