תפריט עמוד

ברוניי - המדריך המלא לטיול לברוניי

ברוניי - המדריך המלא לטיול לברוניי
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: המדינה של ברוניי דראסלאם (Brunei Darussalam)

שפה רשמית: מלאית

מטבע: דולר של ברוניי

בירה: בַּנְדָר סֶרִי בֶּגַוָואן (Bandar Seri Begawan)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס חמש שעות

ברוניי

אקלים

בברוניי שורר אקלים טרופי חם ולח, המאופיין בהבדלי טמפרטורה מזעריים בין העונות. גשמים רבים יורדים בכל חודשי השנה.

טבע וסביבה

כשמונים אחוז מן השטחים של ברוניי מכוסים ביערות גשם, שבהם גדלים
כ-9,000 מיני צמחים. בברוניי יש נמרים, קופים, לטאות, נחשים, קרוקודילים ובעלי חיים נוספים. ביערות הגשם חיים כמאתיים מיני יונקים, כ-570 מיני עופות, כמאה מיני נחשים וכאלף מיני פרפרים. ברוניי סובלת משריפות היער הנרחבות באינדונזיה, הגורמות זיהום אוויר חמור בחלק מערי ברוניי.

הממלכה הקטנטנה ברוניי, ששטחה כרבע משטחה של מדינת ישראל, היא אחת מהעשירות בעולם כולו. כאן נמצא הארמון הגדול בעולם, יש כאן מסגד מצופה בזהב ותושבי המדינה פטורים ממסים. גם בטבע המדינה עשירה: 80% משטחה מכוסים ביערות גשם, ובהם גדלים מגוון צמחים ובעלי חיים, כולל נמרים, קופים ואלף מיני פרפרים.
לברוניי אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל. אזרחים ישראלים אינם מורשים לבקר בברוניי.

אתרי תיירות חשובים:

בנדאר סרי בגאוואן, בירת ברוניי, היא עיר מודרנית ומטופחת, שבה חיים כ-50,000 בני אדם. בבנדאר סרי בגאוואן כדאי לבקר במסגד הסולטן עומר עלי סייפודין, הניצב בלב לגונה מלאכותית. באתר הזיכרון צ'רצ'יל יש מוזיאון ואקווריום גדול. בעיר נמצא גם המוזיאון של ברוניי, ובו פרטי אמנות ואומנות שונים. לא הרחק מהבירה נמצאת קמפונג אייר, רשת של 28 כפרי-מים, הבנויים על גבי כלונסאות בנהר ברוניי. Istana Nuruliman, ארמונו החדש של סולטן ברוניי, נמצא אף הוא בסמוך לבירה. זהו הארמון הגדול ביותר בעולם, ובו 1,788 חדרים.
בשמורת פראדאיאן שבמזרח ברוניי ניתן ליהנות מיער הגשם הטרופי, על מגוון החי והצומח שבו. בסביבות רמפאיו שבחלק המזרחי של המדינה יש מפלי מים ואגמים מרשימים.

הנחיות לתייר הישראלי:

ישראלים המבקשים לבקר בברוניי זקוקים לאשרה, התקפה לשלושה חודשים. שדה התעופה הבינלאומי של ברוניי נמצא 10 קילומטרים צפונית-מזרחית מהבירה. טיסות מגיעות לשם מערים שונות באסיה ובאוסטרליה, וכן מפרנקפורט ומלונדון. התחבורה הציבורית בברוניי אינה פועלת בתדירות גבוהה, ומרבית קווי האוטובוס מפסיקים לפעול בסביבות השעה ארבע אחר-הצהריים.

האתרים הבולטים בבירת ברוניי, בנדר סרי בגוואן, הם בית הסולטן איסטאנה נורול אימאן, מסגד הסולטן עומר אלי סעיפודיאן בעל כיפת הזהב, מוזיאון ברוניי ומוזיאון הטכנולוגיה המלאית, וקבר הסולטן בולקיאח. מצריח מסגד הסולטן עומר אלי סעיפודיאן נשקף נוף נהדר של העיר וסביבותיה. ג'רודונג הוא פארק שעשועים… קרא עוד

האתרים הבולטים בבירת ברוניי, בנדר סרי בגוואן, הם בית הסולטן איסטאנה נורול אימאן, מסגד הסולטן עומר אלי סעיפודיאן בעל כיפת הזהב, מוזיאון ברוניי ומוזיאון הטכנולוגיה המלאית, וקבר הסולטן בולקיאח. מצריח מסגד הסולטן עומר אלי סעיפודיאן נשקף נוף נהדר של העיר וסביבותיה. ג'רודונג הוא פארק שעשועים מודרני הסמוך לבירה, הכולל גם רצועת חוף. רצועות חוף יפות…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.