תפריט עמוד

בנין - המדריך המלא לטיול לבנין

בנין - המדריך המלא לטיול לבנין
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של בנין (Benin)

שפה רשמית: צרפתית

מטבע: פרנק של הקהילה המרכז אפריקאית

בירה: פורטו נובו (Porto Novo)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

בנין

אקלים

בדרום בנין שורר אקלים טרופי, המאופיין בשתי עונות גשומות, ממרץ עד יולי ומספטמבר עד נובמבר. באיזורי הדרום יורדים עד 1,500 מילימטרים גשם בשנה. ככל שמתרחקים מהחוף, כך מתארכת עונת היובש. בצפון בנין יש חילופי טמפרטורות קיצוניים בהרבה מאשר בדרום, וכמות המשקעים שם נעה בין 500 ל-1,000 מילימטרים. עונת הגשמים נמשכת כאן בין יולי לאוקטובר.

טבע וסביבה

יערות הגשם שצמחו בעבר בדרומה של בנין בוראו ברובם. מצפון לאבומיי הצמחייה מעורבת, וכוללת יערות וסוואנה. באיזורים הצפוניים יותר יש בעיקר סוואנות.
בבנין יש מיני בעלי חיים רבים, ובהם פילים, אריות, כמה מיני אנטילופות, קופים, חזירי בר, תנינים ותאואים. בפארק הלאומי פנז'ארי שבצפון-מערב בנין אפשר לצפות במגוון בעלי חיים, ובהם ברדלסים, היפופוטמים ותנינים. ואולם, ציד לא חוקי מאיים על קיומו של עולם החי של בנין, שהוא אחד ממוקדי המשיכה העיקריים לתיירים.

למרות שהתיירות אינה מפותחת בבנין, יש בה אטרקציות רבות. חופים יפים, כפרי דייגים, שמורות טבע, מפגש עם תרבות הוודו ואפילו מסעדות משובחות וחיי לילה סוערים הם רק חלק ממה שמחכה לתיירים בבנין.

אתרי תיירות חשובים

אף שהתיירות אינה מפותחת בבנין, יש בה אטרקציות רבות. אחת הידועות שבהן היא כפרי הדייגים הבנויים על כלונסאות בלב הלגונות, לא הרחק מעיר הבירה פורטו נובו. העיר קוטונו, השוכנת באותו איזור, היא אתר נופש פופולרי, המציע חופים יפים, מסעדות אפריקניות משובחות וחיי לילה ערים. העיר אבומיי שימשה בעבר בירת ממלכת דאהומי, וכדאי לבקר בה בארמון ובמוזיאון המלכותיים. העיר אווידה, הנמצאת אף היא בדרום בנין, היא מרכז של תרבות הוודו. המוזיאונים הפועלים כאן, ובהם המוזיאון ההיסטורי והמוזיאון לאמנויות ולתרבות הוודו, מתעדים את המורשת העשירה של תרבות זו. הפארק הלאומי פנדג'ארי שבצפון-מערב בנין נחשב לאחת משמורות הטבע המרהיבות של מערב אפריקה.

הנחיות לתייר הישראלי

המבקרים בבנין צריכים להצטייד באשרה, שאותה ניתן להנפיק בגבול, בניגריה או בניז'ר הסמוכות. המבקרים בבנין נדרשים גם להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. שדה התעופה הבינלאומי של בנין נמצא חמישה קילומטרים מצפון לקוטונו, וניתן להגיע אליו בטיסות מפאריז, מבריסל או מלונדון. לבאים לבנין כדאי להצטייד בפרנקים צרפתיים, שכן מטבע זר אחר ניתן להמיר רק בקוטונו. יש להיזהר במיוחד בצילום טקסים או חפצים הקשורים לתרבות הוודו, ומומלץ לבקש אישור לפני שמצלמים.
שגרירות ישראל בחוף השנהב משמשת כשגרירות לא-תושבת בבנין.

אחת האטרקציות הידועות בבנין היא כפרי הדייגים הבנויים על כלונסאות בלב הלגונות, לא הרחק מעיר הבירה פורטו נובו. העיר קוטונו, השוכנת באותו איזור, היא אתר נופש פופולרי, המציע חופים יפים, מסעדות אפריקאיות משובחות וחיי לילה ערים. העיר אבומיי שימשה בעבר בירת ממלכת דאהומיי, וכדאי לבקר… קרא עוד

אחת האטרקציות הידועות בבנין היא כפרי הדייגים הבנויים על כלונסאות בלב הלגונות, לא הרחק מעיר הבירה פורטו נובו. העיר קוטונו, השוכנת באותו איזור, היא אתר נופש פופולרי, המציע חופים יפים, מסעדות אפריקאיות משובחות וחיי לילה ערים. העיר אבומיי שימשה בעבר בירת ממלכת דאהומיי, וכדאי לבקר בה בארמון ובמוזיאון המלכותיים. העיר אוֹידָה, הנמצאת אף היא בדרום…

קרא עוד

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.