תפריט עמוד

סמרקנד - המדריך המלא לטיול לסמרקנד

סמרקנד - המדריך המלא לטיול לסמרקנד

סמרקנד, שלא נהרסה כמו טשקנט, בירת אוזבקיסטן, מלאה במונומנטים הענקיים של טימור לנג ושל נכדו, אולוג בק. סמרקנד שוכנת בבקעת זרוושאן (Zeravshan), על צומת דרכי המשי והיא אחת משלוש ערים עתיקות שפיארו את נתיב הסחר של העולם העתיק – השתיים האחרות הן בוכרה וחיווה. כשג'ינגיס חאן הופיע מול חומות סמרקנד במאה ה-13, היו בעיר ספריות עשירות, שווקים וארמונות פאר.

אתרים מרכזיים בסמרקנד

מרבית האתרים המעניינים בעיר נמצאים בעיר העתיקה, שנשתמרה היטב. כיכר רג'יסטן  היא טבורה של העיר העתיקה, והיא מוקפת במדרסות (בתי ספר) ובמסגד הזהב. בעיר עוד כמה שרידים מרשימים: גור אמיר – מבנה הקבר של טימור לנג והגברים במשפחתו, מצפה הכוכבים של אולוג בק, ביבי חאנים (Bibi Khanym), שבנה טימור לנג לאשתו האהובה.

אסור להחמיץ את הביקור בשאני זינדה (Shany-Zinda) – רחוב הקברים המפוארים שעולה אל בית הקברות המוסלמי הנוכחי, ובו קבריהם של טימור לנג, אולוג בק ובני משפחתם. הקברים מעוטרים באריחים יפים. לא רחוק ממנו נמצא גם בית הקברות היהודי. השוק המקומי, הסמוך למסגד ביבי חאנים, הוא אחד האתרים המרתקים בעיר. השוק הססגוני עשיר ומלא בכל טובה של אוזבקיסטן. כדאי לטייל גם במדרחוב סמרקנד עמוס הדוכנים.

ברובע היהודי הישן עדיין חיים כמה מאות יהודים, ובית הכנסת שבו פעיל.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.