תפריט עמוד

אגם טיטיקקה - המדריך המלא לטיול לאגם טיטיקקה

אגם טיטיקקה - המדריך המלא לטיול לאגם טיטיקקה

אגם טיטיקקה (או ימת טיטיקקה) שוכן ברמת האלטיפלאנו (Altiplano) שבהרי האנדים, בדרום מזרח פרו ובמערב בוליביה. טיטיקקה נושא בתואר האגם הגבוה בעולם שניתן לשוט בו באוניות מסחריות (גובהו 3,820 מטר מעל פני הים). שטחו בן כ-8,300 קילומטר רבוע ועומקו המירבי הוא כ-280 מטר. על פי כמה מהאגדות, כאן נולד מלך האינקה הראשון, אביה של תרבות האינקה.

פונו והצד הפרואני

העיר פונו (Puno), לחוף האגם נמצאת בקצה הדרום מערבי של האגם. זוהי עיר גדולה בת 90 אלף תושבים בגובה של 3,827 מטר מעל פני הים, והיא מהווה בסיס יציאה אל האתרים הפרואנים באגם. האטרקציה המרכזית היא איי האורוס (Uros). למעשה אחרונת בני האורוס נפטרה ב-1959, ותושבי האיים בימינו הם בני תערובת של צאצאי אורוס, איימרה ואינקה, המשמרים את המסורת העתיקה. חייהם סובבים סביב צמח הטוטורה – ממנו נבנים האיים הצפים, ובתי המגורים ובתי הספר המוקמים עליהם. בניית האיים היא מלאכה שלעולם לא נשלמת, וקנים חדשים מתווספים באופן תדיר לאדמת האי בעוד קודמיהם בתחתית נרקבים. כיום המקום תיירותי מאוד, והביקור בו מלווה בניסיונות המקומיים למכור לכם שלל מלאכות יד ולגבות טיפים עבור צילום, אך עם זאת עדיין מדובר בהצצה מרתקת לתרבות ייחודית.

האי טקילֶה (Isla Taquile) נמצא כ-35 קילומטר מערבית לפונו, ובו חיה קהילה קטנה ומסורתית בת 300 משפחות הלבושות בבגדיהן המסורתיים. הגברים עוסקים בדיג ובחקלאות ואילו הנשים עוסקות בעבודות אריגה יפות. מסלולי הליכה עוברים באי בינות לעתיקות מתקופת האינקה. אל האי אפשר להגיע בסיורים בני חצי יום מפונו. אי פחות מוכר הוא אמאטאני (Isla Amantani) בו גרה קהילה מסורתית מבני האימארה.

הצד הבוליביאני

היישוב המרכזי לחופי האגם בשטח בוליביה הוא העיירה הקטנה קופקבנה (Copacabana), השוכנת במרחק של 158 קילומטר מלה פאס ומשמשת כנקודת המוצא הבוליביינית לטיול באגם. קופקבנה מפורסמת בזכות הקתדרלה שלה, בה נשמר הפסל הקדוש של הבתולה Virgen de la Candelaria, אליה עולים מאמינים לרגל. כדאי לצעוד כחצי שעה במעלה הגבעה הסמוכה לעיירה (Cerro Calvario), ממנה נשקף נוף נאה של האגם. מקופקבנה אפשר לשוט אל איי אגם טיטיקקה שבצד הבוליביאני – אי השמש (Isla del Sol), מקום בריאת השמש ולידתו של האינקה הראשון על פי האמונה, ואי הירח (Isla de la Luna). אפשר ללון באי השמש, וכך להקדיש זמן רב יותר לאתריו. באי ישנם עיירה קטנה, עתיקות מתקופת האינקה, מסלולי הליכה ומוזיאון. אי הירח אינו מיושב ובו ישנן הריסות של מקדש קדום. אפשר להמשיך גם אל האי קלהואטה (Isla Kalahuata; "בית אבן"), ולבקר בבית הקברות העתיק בשטחו. האי סוריקי (Isla Suriqui) מפורסם באמני שזירת הטוטורה, היוצרים מהצמח סירות מקומיות ייחודיות.
עוד אטרקציות בבוליביה כאן

 

סיור עם לינה באיים הצפים בטיטיקקה

מהעיר Puno, השוכנת בצידו הפרואני של אגם טיטיקקה יוצאים סיורים יומיים לאיים הצפים שבאגם. למי שיש קצת יותר זמן להקדיש לאזור, אני ממליץ על סיור של יומיים לאיי האגם...

קרא עוד

סיור עם לינה באיים הצפים בטיטיקקה

מהעיר Puno, השוכנת בצידו הפרואני של אגם טיטיקקה יוצאים סיורים יומיים לאיים הצפים שבאגם. למי שיש קצת יותר זמן להקדיש לאזור, אני ממליץ על סיור של יומיים לאיי האגם...

קרא עוד

אגם טיטיקקה, פרו

תגובות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.