טחנת הגליל אלבאבור

בלב ליבה של העיר העתיקה נצרת, בתוך השוק, שוכנת טחנת הגליל אלבאבור, חנות תבלינים ותיקה, הפועלת כעסק משפחתי שעבר מדור לדור מזה 120 שנה. אלבאבור נראית במבט ראשון כמו מערת אוצרות מלאה בחפצי יוקרה

טחנת הגליל אלבאבור


 

טחנת הגליל אלבאבור

מטיילים בגליל? הכירו את טחנת הגליל אלבאבור, תחנה שחובה לעצור בה!
בלב ליבה של העיר העתיקה נצרת, בתוך השוק, שוכנת טחנת הגליל אלבאבור, חנות תבלינים ותיקה, הפועלת כעסק משפחתי שעבר מדור לדור מזה 120 שנה. ביקור באלבאבור הנראית במבט ראשון כמו מערת אוצרות מלאה בחפצי יוקרה הוא חוויה מיוחדת שלא כדאי לפספס.

אלבאבור היא הרבה מעבר לחנות תבלינים
טחנת הגליל אלבאבור היא קודם כל סיפור היסטורי, שמתחיל אי שם כאשר סב המשפחה, ג'רג'ורה קאנזע ייסד את המקום אחרי שהטמפלרים עזבו את המבנה. בזכות המטחנות המודרניות שהחל לייבא מאירופה, הפך המקום מהר מאוד למטחנה (בה' הידיעה) ששירתה את כל תושבי הסביבה. כלי הטחינה המסורתיים, הבאר המלכותית, התקרה המקומרת ודלתות הענק ששימשו למעברי גמלים מהווים עדות להיסטוריה של אלבאבור.

אלבאבור היא חנות בוטיק, בה תמצאו תבלינים ומוצרים אחרים שיוצרו בעבודת יד ועם הרבה אהבה.
בניגוד לתבלינים התעשייתיים, התבלינים של אלבאבור הם טבעיים, נטולי צבעי מאכל וחומרים משמרים, והם מופקים מקומית מחומרי גלם איכותיים ביותר.

אלבאבור מציעה גם מוצרים, כמו זעתר ופריקי, שהם מאושיות המטבח הנצרתי הגלילי, כך שביקור בטחנה יפתח פתח אל מעט מסודותיו של מטבח זה, שהוא לא רק חגיגה לחך, אלא גם מגוון, עשיר ומאוד בריא.

טוני וג'רג'ורה קנאזע – האנשים שמאחורי הטחנה
המפגש עם בעלי הטחנה, טוני וג'רג'ורה קאנזע, שהם למעשה דור שלישי לעסק, יפלפל את החוויה הזו בעוד הרבה אותנטיות. טוני וג'רג'ורה, נצרתיים, נוצריים, שמחוברים לנצרת, אוהבים את הגליל ומתגאים במטבח הערבי- הנצרתי יקבלו את פניכם בחום ויעניקו לכם חוויה קסומה. טוני, שהוא גם בנוסף לכל זה מומחה קולינרי, ישמח לצייד אתכם בטיפים לשדרוג הבישולים, ולחלוק אתכם, בהמון אהבה וטוב טעם, סיפורי המקום, שיפתחו לכם שער אל התרבות הנצרתית והוי המקום.

אם אתם רוצים לתבל את הטיול בחוויה עם ניחוח בינלאומי, שיש בה גם ריחות, גם טעמים, גם אווירה מחבקת ומזמינה, גם תחושה של חום ומשפחתיות וגם הרבה היסטוריה, אל תפספסו את אלבאבור.
ניתן לבקר באתר (גם חנות אינטרנטית) www.elbabour.co.il
או להגיע למקום בכניסה לעיר העתיקה מרחוב הבשורה או מרחוב היוצא מרח פאולוס השישי.
 

כתבות מנצרת

עיר עם נוף: למה שווה לטייל בנצרת
עיר עם נוף: למה שווה לטייל בנצרת

רוב המטיילים המגיעים לנצרת נשארים בעיר העתיקה ובאזור השוק, ויש לכך הרבה סיבות טובות. אבל יש גם סיבות מצוינות לעלות אל ראש הר כדי להשקיף על עמק יזרעאל מצד אחד ומהצד השני – על בתי העיר הגולשים בצפיפות ...

נצרת וציפורי – טיול גלילי רב קסם
נצרת וציפורי – טיול גלילי רב קסם

נצרת מספקת למטיילים בה אינספור חוויות, מפגשים מרתקים, טעמים נהדרים ומקומות לינה ייחודיים. ואחרי הטיול העירוני, אפשר לקפוץ למושב ציפורי הסמוך, ולהירגע עם יין מיקב בוטיק, שמני זית איכותיים מבית בד אורגני או טיול סוסים על גבעות ירוקות. ...

חג המולד בנצרת: חו"ל זה כאן
חג המולד בנצרת: חו"ל זה כאן

נצרת, אחת הערים החשובות בעולם הנוצרי, מציינת את חג המולד בשלל אורות וקישוטי חג, עצי כריסטמס עטויים בשלג מלכותי ותהלוכת חג מסורתית. זוהי הזדמנות נהדרת לבקר בעיר ולהכיר את אוצרותיה הרבים ואת פינות החמד המסתתרות בסמטאותיה