אריאל – המרכז לתולדות ירושלים בימי בית ראשון

במרכז מחכים לכם חיזיון אור-קולי, דגם ירושלים בימי התנ"ך והדרכה פעילה, המתאימה לכל המשפחה.

אריאל – המרכז לתולדות ירושלים בימי בית ראשון

 

מרכז אריאל – המרכז לתולדות ירושלים בימי התנ"ך
שובו עמנו לאחור כשלושת אלפים שנה כדי לפגוש סופרים, נביאים, מלכים וגם את האנשים הפשוטים שעשו את ההיסטוריה, לשלוח מכתבים ולחתום בטבעת המלך, להכיר את הכתב העברי הקדום מימי בית המקדש הראשון. במרכז מחכים לכם חיזיון אור-קולי, דגם ירושלים בימי התנ"ך והדרכה פעילה, המתאימה לכל המשפחה.

 

"הרוח שבחומר" – מיצג חדשני המלווה צייר המבקש לצייר את יצירת חייו – את ירושלים. במכחולו הוא חפץ לתפוס את ייחודה של העיר ולהאיר את סודה, בדרך הוא פוגש בדמויות ובאירועים אשר הותירו חותם לדורות ואשר מלווים אותו במסע אחר הרוח שבחומר.
 
דגם המציג את מראה ירושלים בסוף ימי בית המקדש הראשון
– מאפשר לעמוד על גודלה של העיר, להתרשם מהחומות והשערים, להשקיף על המקדש ועל ארמון המלך ולערוך היכרות עם עירם של נביאים ומלכים.
 
תערוכת קבע ובה ממצאים והעתקי ממצאים ארכיאולוגיים, הממחישים את חיי היומיום בירושלים של תקופת התנ"ך – מערת הקבורה, התכשיטים, כתובת השילוח, לוחית הכסף ועליה ברכת הכהנים, רימון השנהב, ראשי חיצים ועוד.
 
תערוכת "כציפור בכלוב", סיפור המצור האשורי על ירושלים שהכריע את גורל העיר וקבע את דמותה ומעמדה באלפי השנים הבאות. התבליטים האשוריים, פסוקי המקרא, הדיווחים הרשמיים של מלך אשור והממצא הארכיאולוגי מצטרפים לתמונה שלמה ומרתקת.
 
בין הפעילויות במרכז: מאלף ועד תו: סיפורו של הכתב העברי הקדום , כולל התנסות בכתיבה; מי נתן לשפן זכות חתימה – על שליחת מכתבים, על בולות ועל טבעות חותם. הדרכה במקום מועברות על-ידי צוות מדריכים מקצועי ומאפשרת למבקרים לשוב בזמן לאחור, לחוות מהווי ימי הבית הראשון ולהכיר את תושבי העיר ואורחותיהם.
 
המרכז פתוח בימים ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-16:00
 ביום שישי ובשעות הערב – בתאום מראש