תפריט עמוד

אריאל – המרכז לתולדות ירושלים בימי בית ראשון

במרכז מחכים לכם חיזיון אור-קולי, דגם ירושלים בימי התנ"ך והדרכה פעילה, המתאימה לכל המשפחה.

אריאל – המרכז לתולדות ירושלים בימי בית ראשון

 

מרכז אריאל – המרכז לתולדות ירושלים בימי התנ"ך
שובו עמנו לאחור כשלושת אלפים שנה כדי לפגוש סופרים, נביאים, מלכים וגם את האנשים הפשוטים שעשו את ההיסטוריה, לשלוח מכתבים ולחתום בטבעת המלך, להכיר את הכתב העברי הקדום מימי בית המקדש הראשון. במרכז מחכים לכם חיזיון אור-קולי, דגם ירושלים בימי התנ"ך והדרכה פעילה, המתאימה לכל המשפחה.

 

"הרוח שבחומר" – מיצג חדשני המלווה צייר המבקש לצייר את יצירת חייו – את ירושלים. במכחולו הוא חפץ לתפוס את ייחודה של העיר ולהאיר את סודה, בדרך הוא פוגש בדמויות ובאירועים אשר הותירו חותם לדורות ואשר מלווים אותו במסע אחר הרוח שבחומר.
 
דגם המציג את מראה ירושלים בסוף ימי בית המקדש הראשון
– מאפשר לעמוד על גודלה של העיר, להתרשם מהחומות והשערים, להשקיף על המקדש ועל ארמון המלך ולערוך היכרות עם עירם של נביאים ומלכים.
 
תערוכת קבע ובה ממצאים והעתקי ממצאים ארכיאולוגיים, הממחישים את חיי היומיום בירושלים של תקופת התנ"ך – מערת הקבורה, התכשיטים, כתובת השילוח, לוחית הכסף ועליה ברכת הכהנים, רימון השנהב, ראשי חיצים ועוד.
 
תערוכת "כציפור בכלוב", סיפור המצור האשורי על ירושלים שהכריע את גורל העיר וקבע את דמותה ומעמדה באלפי השנים הבאות. התבליטים האשוריים, פסוקי המקרא, הדיווחים הרשמיים של מלך אשור והממצא הארכיאולוגי מצטרפים לתמונה שלמה ומרתקת.
 
בין הפעילויות במרכז: מאלף ועד תו: סיפורו של הכתב העברי הקדום , כולל התנסות בכתיבה; מי נתן לשפן זכות חתימה – על שליחת מכתבים, על בולות ועל טבעות חותם. הדרכה במקום מועברות על-ידי צוות מדריכים מקצועי ומאפשרת למבקרים לשוב בזמן לאחור, לחוות מהווי ימי הבית הראשון ולהכיר את תושבי העיר ואורחותיהם.
 
המרכז פתוח בימים ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-16:00
 ביום שישי ובשעות הערב – בתאום מראש

תגובות פייסבוק

כתבות מירושלים

שוק מחנה יהודה ונחלאות – ירושלים מתעוררת
שוק מחנה יהודה ונחלאות – ירושלים מתעוררת

בקושי התאוששנו מהקורונה והתחילו המהומות בירושלים, אבל זה ממש לא אומר שאתם צריכים לוותר על טיול בעיר. אפשר לשוטט בסמטאות הצרות של נחלאות, לבקר בשוק מחנה יהודה ביום ולחזור אליו בערב, לאכול נהדר – מאוכל שמבושל על פתיליות ...

מסביב לעולם בירושלים: הפנים הפחות מוכרות של ירושלים
מסביב לעולם בירושלים: הפנים הפחות מוכרות של ירושלים

היא ענקית, מורכבת, מגוונת ומסובכת, וגם אם הייתם בה עשרות פעמים, ירושלים תמיד מפתיעה. רשמים מטיול בן כמה ימים בירושלים, דרך שכונות חילוניות וחרדיות, בין דוכני שוק ומסעדות שף, בבתים של נשים מקומיות, על חומות העיר העתיקה ובטחנת ...

טיול בשכונות ירושלמיות
טיול בשכונות ירושלמיות

הצעה לטיולים רגליים בשתי שכונות ירושלמיות קסומות, טלביה והמושבה הגרמנית. בשתיהן תגלו שפע של בתים היסטוריים, מוסדות תרבות, בתי קפה נעימים ואווירה מיוחדת. ואחרי שטיילתם ברגל ברחובות העיר, למה שלא תבחרו מקום לינה נעים ומרכזי במחיר מצוין? יש ...