קיבוץ לוטן תירות אקולוגית

קיבוץ לוטן שוכן למרגלות הרי אדום, בעיבורה של הערבה שטופת השמש מלבד כל הפעילויות שאפשר וכדאי לעשות בלוטן, בסביבתנו נחלים ועצי שיטה מצלים, דיונות חול ומטעי תמרים מניבים

קיבוץ לוטן תירות אקולוגית


 

קיבוץ לוטן תירות אקולוגית

קיבוץ לוטן שוכן למרגלות הרי אדום, בעיבורה של הערבה שטופת השמש מלבד כל הפעילויות שאפשר וכדאי לעשות בלוטן, בסביבתנו נחלים ועצי שיטה מצלים, דיונות חול ומטעי תמרים מניבים, לא רחוק מכאן פארק תמנע המופלא, החי – בר המרתק ואם תרצו אפשר עוד להספיק לשנירקול בים האדום.

אז למה אנחנו תיירות אקולוגית?

בסוף שנות ה-90 החלה לצמוח אצלנו בלוטן המודעות הסביבתית, התחלנו לבחון את חיינו במדבר, כיצד אנו משתלבים בריקמה העדינה שסביבנו, פועלים למען הסביבה בא אנו גרים בדרכים שונות וחיים כקהילה בת – קיימא.
שינינו דברים, אימצנו רעיונות חדשים ומאז אנו מתהלכים על הקו הדק העובר בין מציאות חיינו לחזון אליו אנו שואפים. 

לאור חזון זה אנו מנהלים, במידת האפשר, גם את עסקינו

על פי האגודה העולמית לתיירות אקולוגית: שילוב בין שלושה מרכיבים – הסביבה (שימור, קיימות, מזעור השפעה שלילית) המבקרים (העשרת חווית המבקר, בסיס מידע סביבתי וחברתי, הגברת מודעות) והאוכלוסיה המקומית (שיפור רווחת התושבים, כדאיות מסחרית, הזדמנויות כלכליות ותרבותיות) מהווים יחד תיירות אחראית באזורים טבעיים, השומרת על הסביבה ומשפרת את רווחת התושבים המקומיים.

את כל זה אנחנו מנסים ליישם כאן בדרכים שונות ויצירתיות:

הסביבה
בנייה ירוקה – מרכז המבקרים ומסעדת בית התה ניבנו בשיטות בנייה ירוקות, מחומרים טבעיים ובהתאמה לאקלים המקומי.
פארק צפרות – מיקומנו, בקצה גשר היבשות, הפך את גינות הקיבוץ לביתן של ציפורי מדבר יפיפיות, כגון שרקרק גמדי וסלעית נזירה, חלקן מבקרות בעונות הנדידה, חלקן חורפות וחלקן קבעו כאן את ביתן כל השנה. בימים אלו אנו מקדמים בניית פארק צפרות לרווחת הציפורים והמבקרים !
אנרגיה מתחדשת – חלק מן החשמל שלנו מופק עלידי פאנלים פוטו-וולטאיים ומוזרם לרשת החשמל המרכזית, אנו מציגים גם סוגים שונים של תנורים סולאריים הפועלים ישירות על אנרגית השמש.
מחזור/שימוש חוזר/הפחתת צריכה – אנו מרבים להשתמש בפסולת בדרכים יצירתיות, מנצלים את שאריות המזון להכנת קומפוסט איכותי, וכמובן מפרידים את הזבל לפחים הצבעוניים !
צריכה מקומית – בבית התה מגישים מתנובת הגינה האורגנית על פי העונה, ומוכרים יצירות של אמני האזור.

המבקרים
אקו-כף –אנו מזמינים את אורחינו להשתתף ולהנות מסיורים והפעלות בנושאי אקולוגיה וקיימות, לחוות ולקחת הביתה רעיונות לישום בנושאים סביבתיים
סדנאות שונות – שבוע חוויה אקולוגית, סופ"ש בנייה ירוקה, חווית מים משפחתית בבריכת הוואטסו ועוד
טיולים מודרכים – הכרות עם הגאולוגיה ההיסטוריה והטבע היחודיים של הערבה
איכות חיים – להנות מהשקט האין סופי של המדבר, מלילות זרועי כוכבים, מקיפוד שרץ בלילה בין השיחים, מחתול שמבקש ליטוף, משחייה מרעננת בבריכה התכולה, מטיפול וואטסו מפנק, ומהרוגע שרק המדבר יודע לתת.

אוכלוסיה מקומית
אנו גאים ושמחים לארח אתכם אצלנו, ולהכיר לכם את הדברים המעניינים שקורים פה.
אנו מודים לכם שאתם מאפשרים לנו לנהל עסק שמעסיק ומפרנס תושבים מקומיים.