תפריט עמוד

מקורות – אתר היסטורי "דיזל חולדה"

בתחנת "דיזל חולדה" מסופר סיפורה המרתק של אספקת המים לירושלים והצלתה מצמא במלחמת העצמאות. מאז הניחה "מקורות" עוד ארבעה קווי מים לירושלים ובימים אלה היא מקימה את "מערכת המים החמישית לירושלים". הסיור כולל ביקור במקום בו מצוי מנוע הדיזל המקורי, שבאמצעותו הועלו המים לירושלים.

מקורות – אתר היסטורי "דיזל חולדה"

 

אתר היסטורי "דיזל חולדה" – מקורות

 

"מקורות", חברת המים הלאומית, מזמינה אתכם לבקר במרכז המבקרים והאתרים ההיסטוריים.

הביקורים מתקיימים ללא תשלום, בתיאום מראש בטלפון 1-800-250-270

 

בתחנת "דיזל חולדה" מסופר סיפורה המרתק של אספקת המים לירושלים והצלתה מצמא במלחמת העצמאות. מאז הניחה "מקורות" עוד ארבעה קווי מים לירושלים ובימים אלה היא מקימה את "מערכת המים החמישית לירושלים", על מנת לעמוד ביעדי אספקת המים לבירה וסביבותיה בעשרות השנים הבאות. הסיור כולל ביקור במקום בו מצוי מנוע הדיזל המקורי, שבאמצעותו הועלו המים לירושלים.

 

תדמיינו עיר נצורה, הצמאה לטיפות מים, חיים, כשברקע קולות מלחמה בלתי פוסקים. מציאות קשה זו שררה בירושלים במהלך מלחמת השחרור והביקור שלכם ב"אתר חולדה" יחזיר אתכם לראשית מאבקה של מדינת ישראל בכלל, ושל ירושלים בפרט, לתקומה ולעצמאות. כאן תצטרפו למעשה למסע בעקבות המים לירושלים. המסע מתחיל מ"קו השילוח" – קו המים הראשון לבירתה של ישראל, שאותו הניחה "מקורות" במבצע נועז והרואי בתקופת מלחמת השחרור, כדי להציל את ירושלים הנצורה מצמא ולחזק את עמידתם של התושבים. באתר ההיסטורי תבקרו בבונקר תת קרקעי שבו נמצאת תחנת דיזל היסטורית, שהיא בין תחנות המים הראשונות שאפשרו את אספקת המים לעיר.

משך הסיור: כשעה

שעות פעילות: בחול המועד פסח: ימים א-ד, בין השעות 10:00-ל 15:00(סיור אחרון ב 14:00)

פרטים נוספים באתר החברה : www.mekorot.co.il
חל איסור על הכנסת נשק למרכזי המבקרים

מים זה לא מובן מאליו. בשביל זה אנחנו כאן, בארץ ובעולם

 

תגובות פייסבוק