מוזיאון "אילת עירי" וגלריית אמני אילת

מוזיאון עירוני המציג את התפתחותה וצמיחתה הכלכלית והתיירותית של העיר אילת, החל מ"מבצע עובדה" ב-1949.
גלריית אמני אילת הוקמה על מנת לתת במה למגוון אמני אילת ומוצגים בה ציורים, צילומים, פסלים, עבודות קרמיקה וחפצי-חן, פרי יצירתם של למעלה מ-70 אמנים תושבי אילת וחבל אילות.

מוזיאון "אילת עירי" וגלריית  אמני  אילת

 

מוזיאון "אילת עירי"

במוזיאון ישנם שלושה אולמות ובהם תיאורים והסברים המוצגים בעזרת צילומים מצגות ומיצגים, אודות התפתחותה ההיסטורית –כלכלית-תעשייתית ותיירותית של העיר אילת. מאות צילומים המתארים את שלבי הקמתה, בשימת דגש על השנים הראשונות. מיצג מולטימדיה, מיצג מייסדים/ותיקים, עמדת הנצחה לחללים בני אילת שנפלו במערכות ישראל ובפעולות איבה. 

ישנם מיצגים של החברות והגופים המרכזיים שליוו ומלווים את העיר מאז הקמתה כמו, ארקיע, נמל אילת, חברת המלח, חברת מקורות המצפה התת ימי.
למוזיאון אתר אינטרנט ארכיוני ובו מסמכים וצילומים רבים.
המוזיאון ההיסטורי של העיר אילת הוקם ביוזמתם של קבוצת מתנדבים וותיקי אילת, מארגונים שונים.

המוצגים והמיצגים מוסברים בעברית ומרביתם מתורגמים לאנגלית.
מבנה המוזיאון מאפשר ביקור וצפייה ללא הדרכה, יש אפשרות להדרכת קבוצות בתאום מראש.
יש מבחר סרטים ביניהם מבצע עובדה, תיעוד של אילת בשנות ה-50 ה-60 וה-70 וסיפור מרתק על תפיסת האוניה "קארין A".
משך הביקור נע בין חצי שעה לשעה וחצי. 

 

גלריית אמני אילת

גלריית אמני אילת הוקמה בשנת 2009 על מנת לתת במה למגוון אמני אילת ומוצגים בה ציורים, צילומים, פסלים, עבודות קרמיקה וחפצי-חן, פרי יצירתם של למעלה מ-70 אמנים תושבי אילת וחבל אילות.

הגלריה נמצאת בסמוך למוזיאון "אילת עירי" בכיכר המרכזית המובילה למתחם התיירות, בין שדה התעופה, קניון מול הים ואזור בתי המלון.

ברחבה המרכזית המובילה לגלריה ולמוזיאון מוצבים פסלי דגים מרהיבים אשר עוטרו על ידי אמני אילת, ומהווים שדרה צבעונית ומרהיבה המובילה למוזיאון "עירי אילת" ולגלריית האמנים.

הגלריה ממוזגת ופתוחה במהלך כל עונות השנה בימים ב'-ה' בין השעות
10:00 – 20:00 ביום ו' 10:00-14:00 ובשבת בין השעות 12:00-20:00

גלריית האמנים מנוהלת על ידי תאגיד התיירות אילת, כחלק מניהול אתר מוזיאון "אילת עירי" . אוצר הגלריה הינו שמוליק תגר, היועץ האמנותי לגלריה הינו האמן אמיר אלקיים, מנהלת הגלריה בילי בן-אשר.

תגובות פייסבוק

כתבות מאילת והאזור

חייהם המרתקים של הפורמניפרים במפרץ אילת
חייהם המרתקים של הפורמניפרים במפרץ אילת

הים הוא בין המקומות האהובים עלינו ביותר. בכל יום מאות אנשים צוללים, שוחים ומבלים לאורך חופי ישראל, ואין ספק שהים התיכון והים האדום הם מקומות המושכים אליהם המון אוהבי טבע וסביבה. למרות זאת עדיין ישנם עוד כמה סודות ...

מבוא לנדודים 42: בסוף המדבר יש ים, בסוף הים יש מדבר
מבוא לנדודים 42: בסוף המדבר יש ים, בסוף הים יש מדבר

רונן רז בדרום הנגב והרי אילת: "בחודש האחרון שהיתי בקיבוץ סמר ויצאתי בכל יום להכיר את נבכי האזור. נסעתי בג'יפ בדרכי עפר בהרים ובאפיקי נחלים, אבל בעיקר יצאתי לטיולים רגליים. כל בוקר קמתי בחפץ לב להרפתקה חדשה, להוסיף ...

אברהם הוסטל אילת: תיירות מסוג אחר
אברהם הוסטל אילת: תיירות מסוג אחר

אם אתם רוצים להכיר את אילת האמיתית, זאת שמחוץ לשורת המלונות הענקיים שבטיילת הצפונית, אברהם הוסטל מציע לא רק אופציית לינה במחיר שפוי, אלא גם אווירה צעירה ותוססת ואפשרות להכיר צדדים חדשים ופחות מוכרים של העיר הדרומית