מדעטק

במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל, חיפה, מגוון גדול של תערוכות ובהן מאות מוצגים אינטראקטיביים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים בדרך חווייתית, מהנה, ובהפעלה עצמית.

מדעטק

המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל, חיפה
יש מקום לסקרנות ! 

 

איך הופכים רוח לחשמל?
האם בועות סבון תמיד עגולות?
למה אנחנו דומים להורים שלנו?
ויש עוד המון שאלות…

במדעטק מגוון גדול של תערוכות ובהן מאות מוצגים אינטראקטיביים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים בדרך חווייתית, מהנה, ובהפעלה עצמית. התערוכות בדגש על קשר ממשי בין העקרונות המדעיים והטכנולוגיים לחיי היומיום.

פארק נובל אנרג'י למדע 
פארק נובל אנרג'י למדע, נפרש על שטח של ארבעה דונמים במרכז הקמפוס של מדעטק, חמש החצרות המרכזיות בגן מוקדשות למדענים ההיסטוריים ארכימדס  ברנולי, אייזיק ניוטון, ליאונרדו דה וינצ'י ופיתגורס  בכל חצר מוצגי חוצות גדולי מידות אינטראקטיביים חווייתיים המזמינים את המבקרים לחוות את העקרונות המדעיים על גופם תוך כדי משחק והנאה. הביקור בפארק מאפשר להבין את משמעות תגליותיהם, ולגלות את העקרונות העומדים מאחוריהן. בפארק המדע ניתן ללמוד בדרך של התנסות וחוויה, כיצד יישומיהם של חוקי הטבע והמדע, באים לידי ביטוי טכנולוגי לכל אורך ההיסטוריה

תערוכות קבועות
אנרגיה ירוקה – איך מפיקים חשמל, גם בדרכים מסורתיות וגם בשלל דרכים חלופיות ירוקות, רוח, שמש, מפל מים ואפילו אופניים..

מדעי החיוך – הכול על בריאות הפה והשיניים.

קסם של מדע – האמת המדעית מאחורי הקסמים המדהימים ביותר

ליאונרדו דה וינצ'י – לא רק צייר, אלא גם מדען ומהנדס. מכונות פועלות שנבנו לפי השרטוטים של ליאונרדו לפני 500 שנים, ממש גאון!

הולכים על בטוח – העקרונות  המדעיים שתורמים לזהירות בדרכים, כמו שדה ראיה, נהיגה בשכרות ועוד..  אחרי נסיעת מבחן ב"משכנע" לא תעיזו שלא לחגור חגורת בטיחות. 

בית ירוק שלי – התאמת בית המגורים לשמירה על איכות הסביבה: חיסכון, מיחזור, יעילות. 

הגנום האנושי – DNA  – על הקוד הגנטי שבונה את החיים, סיור בתוך תא אנושי מוגדל פי מיליון !

געגוע לצעצוע – הצעצועים של פעם, לפני עידן המחשב והטלוויזיה

עניין של כימיה, תעתועי ראיה, תעופה – תופסים גובה, חדר חושך, מראות, אולם משחקי חידה ועוד. 

סינמטריX – קולנוע רב חושי בתלת מימד
מלבד התערוכות פועל במדעטק גם הסינמטריX  – חוויה קולנועית מדעית תלת מימדית רב חושית באולם הקרנה חדשני, הכיסאות נעים והאפקטים מרהיבים.
בין הסרטים:  "מסע אל היקום",  " מדעברא קדברא",  "פלא גוף",  "בונים עולם",  "העולם הלוהט"  ו-"לעוף"

מדעטף
לאורחינו הקטנטנים מוצע לבלות במדעטף – מרכז פעילות לפעוטות ולגיל הרך, עשיר בגירויים מרתקים ובמשחקים מבוססים על עקרונות מדעיים פשוטים.
 את חווית הביקור במדעטק משלימים במדעשופ – חנות עם מבחר מזכרות ומתנות מדעיות ומקנחים בקפה גרג – קפה, משקאות קרים, חטיפים וארוחות קלות בקומת המסד של מדעטק.  

מדעטק ממוקם בבניין ההיסטורי המרהיב של הטכניון, שנבנה בראשית המאה ה-20.

חנות מדעטק shop.madatech.org.il  

שעות פתיחה – יש להתעדכן באתר האינטרנט

 

 

תגובות פייסבוק

כתבות מחיפה

חיפה הפחות מוכרת: העיר התחתית ושוק הפשפשים
חיפה הפחות מוכרת: העיר התחתית ושוק הפשפשים

חיפה מספקת הפתעות רבות גם למי שחושבים שהם מכירים אותה היטב. כך, בכל מקרה, גילתה חיפאית לשעבר בסיור מרתק באזור שבצעירותה נחשב מפוקפק והיום הוא אחד המעניינים בעיר - הנמל, העיר התחתית ושוק הפשפשים. ואחרי יום של מבנים ...

יפן בישראל: מוזיאון טיקוטין חוגג 60
יפן בישראל: מוזיאון טיקוטין חוגג 60

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, הנמצא בחיפה, חוגג השנה 60, מספר המסמל ביפן התחלה חדשה. את המאורע יציינו תערוכות חדשות, לצד פעילויות תרבותיות וחינוכיות מגוונות. ויש גם מתנה ייחודית למבקרים

חיפה של מטה – טיול בין הדר לעיר התחתית
חיפה של מטה – טיול בין הדר לעיר התחתית

הכרמל אמנם ירוק יותר, אבל האקשן האמיתי נמצא דווקא בשכונות שבמורד ההר. טיול בחיפה, בין שכונת הדר לנמל, עובר דרך שווקים פתוחים ומקורים, בתי קפה אלטרנטיביים, אמנות רחוב מלאת צבע, סמטאות תלולות ובתי אבן בסגנונות אקלקטיים. ואפילו בלילה, ...