תפריט עמוד

לאכול מתחת לאדמה

לא ייאמן: באמצע העיר העתיקה בצפת, מתחת לאדמה נמצא קומפלקס ענקי של חללים בגדלים שונים, מאולמות ועד כוכים, בנויים אבן עם קשתות ועמודים. ז'אן-איב מיסי הוא האיש שבאוגוסט 2004 בנה את מסעדת פלסיו מהארמון העתיק הזה, בן 750 שנה. הסיור הוא חוויה בפני עצמה, הכוללת הצצה לבאר שעומקה 17 מטר. על הקירות תלויים ציוריו של מיסי, שהוא צייר, והריהוט הכהה משלים את האווירה. בכל יום חמישי ערב בלוז. המטבח הוא בכיוון צרפתי עם כבוד לבשר…

לאכול מתחת לאדמה

לא ייאמן: באמצע העיר העתיקה בצפת, מתחת לאדמה, קומפלקס ענקי של חללים בגדלים שונים, מאולמות ועד כוכים, בנויים אבן עם קשתות ועמודים. ז'אן-איב מיסי הוא האיש שבאוגוסט 2004 בנה את מסעדת פלסיו מהארמון העתיק הזה, בן 750 שנה. הסיור הוא חוויה בפני עצמה, הכוללת הצצה לבאר שעומקה 17 מטר. על הקירות תלויים ציוריו של מיסי, שהוא צייר, והריהוט הכהה משלים את האווירה. בכל יום חמישי ערב בלוז. המטבח הוא בכיוון צרפתי עם כבוד לבשר. במנות הראשונות הנה שלוש שמהן נהנינו מאוד: כיסני פטריות וגבינה ברוטב שמנת ופרמזן, סלט ירוק עם גבינת עזים חמה, והכי הכי: סלט פלסיו, המורכב מחסה ומפירות העונה ברוטב וינגרט. כולם הוגשו בצלחות גדולות, בשפע, ולצדם לחם טרי וחמאה.
פתוח: 23:00-11:00, סגור ביום א' (עשויים להיות שינויים בשעות ובימי הפתיחה, וכדאי לבדוק לפני ההגעה). כשרות: אין תעודה. בתפריט כתוב שהמסעדה משתמשת במוצרים כשרים ולא מערבבת מצרכים בשריים עם חלביים. נכים: אחת משלוש הכניסות אל המסעדה היא בלי מדרגות, ומוביל אליה שביל גישה מהכביש. (צילום: אירית זילברמן)

תגובות פייסבוק