תפריט עמוד

החוויה האתיופית

החוויה האתיופית, המכונה גם מרכז גרמאצ'ין ("הגאוה שלנו" באמהרית), או כפר ביתא ישראל – היא מרכז מבקרים ייחודי המוקדש למורשת ולתרבות של יוצאי אתיופיה.

החוויה האתיופית

החוויה האתיופית טל'  072-3950603 

להגדלה ודפדוף לחצו על התמונות

החוויה האתיופית

המקום הוקם על ידי חוה אלמו  שעלתה לארץ ללא הוריה בגיל עשר, לאחר שחלמה להגיע כמו אחיה לירושלים, ועברה תלאות במסע הארוך דרך סודן. אלמו, פעילה חברתית, אשת חינוך, ממקימות תיאטרון שורשים ויזמית, הקימה את המרכז (ששכן בעבר בחצר ביתה בבית שאן) במטרה להכיר לישראלים, בהם צאצאים של עולי אתיופיה, את המסורת עתיקת היומין והעשירה של יהדות אתיופיה. היא עושה זאת באמצעות סיפורים מרתקים, אוכל טעים וצלילי מוזיקה אתיופית. הביקור במרכז מתאים ליחידים ולקבוצות בתיאום מראש, ולבני כל הגילים.

מה כולל הביקור במקום

אלמו משתפת את המבקרים בסיפור העלייה לארץ והקליטה בה, והסברים מרתקים על המסורות השונות – מנהגי החתונה, הכנסת אורחים, תרופות עממיות ועוד. כמו כן הביקור במקום כולל פעילויות שונות בהן – לבישת לבוש אתיופי, טעימת אינג'רה והשתתפות בטקס הבונה – טקס הקפה האתיופי שיש לו חשיבות מרכזית בתרבות האתיופית, ולסיום מתנסים בריקודים אתיופיים. בתיאום מראש אפשר גם לקבל ארוחת טעימות מהמטבח האתיופי ולהשתתף בפעילויות נוספות כמו קליעת סלים, הכנת בובות אתיופיות, הכנת "דבו" או "אינג'רה", פיסול בחימר, קליעת צמות ועוד. עוד אפשר לשלב בביקור במקום תוכניות העשרה חינוכיות בנושאים שונים כגון – העצמה נשית, התמודדות עם צרכים מיוחדים, הכרת האחר והשונה ועוד.

איפה: בסמוך לצומת גני חוגה

פייסבוק: www.facebook.com/germachin

תגובות פייסבוק

מסע אחר - המרכז לנסיעות