תפריט עמוד

בקתות בערפל

הבקתות של גיא ולילך בנח"ל נמרוד שברמת הגולן מתאפיינות בתפיסה אקולוגית ירוקה. העיצוב פשוט – עץ כבד ולא מהוקצע והמקום כולו שואף לחוויה של טבע. בימי הבשלת הדובדבן מוזמנים האורחים לטייל ולקטוף דובדבנים אורגניים במטעי המשפחה שלמרגלות היישוב

בקתות בערפל
   
 כשנכנסים לבקתות של גיא ולילך מריחים את ריח העץ,  את ריח הקמין ומתמסרים לשקט. שקט שנובע מתוך העיצוב המאופק, הקלאסי והלא מתחכם החף מאמצעי אלקטרוניקה, עם מגע עיצובי עדין של בקתת הרים אלפינית.

הבקתות הן אי של שלווה עם כל השרותים – אוכל טוב מהמטבח הביתי, טיפולי אפטר סקי וניתוק מלא מהשגרה. בכניסה לבית המשפחה קיימת מבואת מטיילים שניתן למצוא בה מפות, מסלולי טיול וספרות ארץ ישראל עניפה. צוות הבקתות ישמח לסייע למטיילים בכל דרך אפשרית –  בהקפצות למכונית, בהכנת ארוחות בוקר מוקדמות והכנת ארוחות ארוזות לטיול.

המקום כולו, מיועד למספר משפחות ולקבוצות איכות קטנות והומוגניות המחפשות חוויה שמשלבת פרטיות בבקתה, את "הביחד" בחדר האוכל בחורף, סביב האח והשולחן הגדול או סביב המדורה בקיץ. את אלו שרוצים לנפוש בתוך הנוף, ללמוד בניית אדמה אקולוגית, לשמוע סיפור היסטורי ולחוש מחדש את הבדלי העונות, את הצבעים של השלכת, את השלג של החורף, את הפריחה של האביב ואת הקיץ הקריר של ההרים הגבוהים בארץ. בימי הבשלת הדובדבן מוזמנים האורחים לטייל ולקטוף דובדבנים אורגניים במטעי המשפחה שלמרגלות היישוב.

 
 
 
 הבקתה הראשונה בנויה כחלל אחד גדול – לופט, שבתוכו מיטת אפריון, ג'קוזי באמצע החדר מקלחת ושרותים סגורים. בנוסף לכך ישנן עוד שתי ספות/מיטות יחיד ושולחן אוכל גדול עשוי עץ גשמי. הבקתה מתאימה לזוגות הזקוקים למרחב או למשפחות הרוצות לחוות את היחד סביב השולחן הגדול, ליד האח הבוערת.

זוג בקתות הצמודות זו לזו מתאימות במיוחד לשתי משפחות. כל אחת מהן גדולה ומרווחת ומכילה בקלות משפחה עם ארבעה ילדים. בכל אחת מהבקתות שני מתחמי שינה – ההורים במתחם שינה שנושק לסלון, ויוצר מעין פרטיות עם מחיצת ווילונות, והילדים בגלריית השינה. הג'קוזי סגור בחדר אמבטיה. הבקתות סמוכות למסעדה שבנמרוד ולגן המשחקים שבישוב.

 
 
זוג יחידות שחולקות מסדרון משותף ומרפסת משותפת. אידאיליות לשני זוגות או שתי משפחות. היחידות נקראת העליונות מאחר והן נמצאות בקומה העליונה לבית המשפחה. ליחידות כניסה נפרדת, ללא מדרגות. גם בקתות אלו נבנו תוך כדי חשיבה אקולוגית כדי לא לפגוע בעצי הדובדבן הצומחים זה עשרים שנה ליד הבית. מרפסת אחת היחידות מקיפה ענף עבה שבוקע ועולה דרכה.

לכל יחידה  ג'קוזי סגור בחדר אמבטיה וגלריית שינה נוספת לילדים. משפחות גדולות יהנו במיוחד מבקתות אלו, מאחר ויכולות להציע הרבה פרטיות תוך שמירת קשר רציף בין שתי היחידות.

 

חשוב לציין בעת ההזמנה: הגעתי דרך אתר מסע אחר!

 
 
 
 הבקתה הצרפתית נמצאת בתוך הישוב נמרוד, לא הרחק מהמסעדה בישוב. הבקתה מעוצבת כעליית גג פריסאית, עם עיצוב כפרי צרפתי. המיטה נמוכה, הג'קוזי מלבני ושקוע בחלקו ברצפת העץ. הבקתה קטנה אינטינמית ורומנטית, ומהמרפסת הגדולה ניתן להשקיף ביום טוב, נטול ערפל, לבריכת רם.
 
 
 בקתת הספא נמצאת בתוך הישוב נמרוד ובנויה כבקתה בעלת שתי קומות. הקומה הראשונה היא קומת שינה עם חלונות גדולים לנוף.
הקומה העליונה היא קומת הספא. בקומת זו ג'קוזי ספא רחב המתאים לששה איש, סאונה יבשה ומקלחת. עוד בקומה זו, מטבח ופינת ישיבה המשקיפה דרך חלונות גדולים לבריכת רם. 

כמו שאר הבקתות של בקתות בערפל, הבקתה מתאפיינת בתפיסה אקולוגית ירוקה העיצוב בה פשוט ולא מתחכם, בלי טיפת קיטש. היא אינה מתיימרת להנתק ולהסגר מפני הטבע, אלא להשתלב בתוכו.

 
 
 הבקתות המבודדות נמצאות בשטח מטעי הדובדבן של המשפחה, מחוץ לישוב נמרוד. הבקתות נבנו על "קוליסים" שנחרצו בהתמדה בתוך השטח החקלאי, שהפכו את הטרסה לכמעט כביש ראשי במורד ההר. 

הבקתה המבודדת דובדבן לבן:  הבקתה  מחולקת לחלל מרכזי בו יש פינת ישבה מרווחת, אח עצים, ג'קוזי זוגי עם חלון גדול לנוף. פינת השינה נמצאת בגלריה קטנה, הצופה לנוף המרהיב של בריכת רם. 

הבקתה המבודדת  דובדבן אדום: הבקתה עצמה מעוצבת כחלל גדול, בו יש חדר שינה גדול, ג'קוזי פונה לנוף, מטבחון, אח עצים ופינת ישיבה קטנה. בחוץ, מבואת זכוכית הפונה לבריכת רם. 

בתקופה בה מבשילים פירות עצי הדובדבן, ניתן לקטוף מהעצים שסביב לבקתות ולאכול מהפרי האורגני ישר מהעץ.

 
 
 

תגובות פייסבוק