תפריט עמוד

בית שלום

בחצר עתיקה במושבה מטולה, בתוך גינת עצי ערבה אדירי מימדים ומטע דובדבן שמשתפל אל נופי החרמון, החולה ועמק עיון, בנו מרים וחיים הוד-פיין ביד אומן את "בית שלום", מלון בוטיק יפיפיה ואינטימי עם ספא ומסעדה. אווירה מיוחדת שמוצאים אותה באירופה במקומות רחוקים ומספרים לכולם…

בית שלום
 "בית שלום" הוא מלון בוטיק שהוקם בחצר עתיקה בת למעלה ממאה שנים ברחובה הראשי של המושבה מטולה. המקום משלב בין עיצוב חדש ומודרני ובתי אבן עתיקים, מראשוני בתיה של המושבה. בתוך גינת עצי ערבה אדירי מימדים ומטע דובדבן שמשתפל אל נופי החרמון, החולה ועמק עיון, בנו מרים וחיים הוד-פיין ביד אומן ובהקפדה על כל פרט את המלון.

עבודת השימור הולידה עשר סוויטות המשתלבות בנוף הנשקף מכל פינה, ושלוש סוויטות מפוארות בבית אבן עתיק שהיה במקורו בית מגורים של ראשוני חלוצי המושבה; מסעדה, שבה מוגשות ארוחות איכרים שמבוססות על מוצרים שמרים וחיים מייצרים במקום; ספא לטיפולים ולהתרגעות; וסלון פרטי ויפהפה להתכנסויות של אורחים, מתן הרצאות וכנסים סגורים קטנים.
לגולשי מסע אחר מגיעה במקום זה הטבה מיוחדת – בקשו אותה!

 
 
 
כל סוויטה ב"בית שלום" מעוצבת באופן יחודי. פרטי הריהוט נבחרו בקפידה, החלונות גדולים, ומאפשרים לטבע להשתלב בחלל החדר תוך הקפדה על פרטיות לאורחים.

בסוויטה יחכה לכם ליקר שזיפים מתוק מתוצרת הבית, וכן קערת פירות העונה שנקטפה בבוקר במיוחד בעבורכם. המצעים מסטן, נעימים ורכים, וחלוקי הרחצה מזמינים להנות מהג'קוזי בגינה או מאווירה מלאת שלווה ורוגע בספא הפרטי.

 
 
הבית של המסעדה הוא בית מגורים מסוף המאה ה – 19 של ראשוני המתיישבים במטולה. 

חיים, דור שלישי במטולה, הוא הרוח היצירתית בבניה ושמור, בנה תכנן ושיפץ לפרטים את הבית המקורי שהיה כאן לפני למעלה ממאה שנים. ומרים, היא האחראית על עיצוב הפנים. תכננה, שלבה פרטי ריהוט יחודיים, ויצרה את תמונות גלרית האומנות המוצגות במקום.

בהיכנסכם לבית תעברו בשביל העצים הוותיקים המשתלבים עם פרחי הבושמת והרקפות שבגינת בית האבן העתיק והיפיפה, ויוצרים בסביבתו פינות מבודדות. פנים הבית יעטוף אתכם באווירה אינטימית עם קרירות אבן נעימה בימות הקיץ, וחמימות רומנטית של אח בוערת בימות החורף.

התפריט של המסעדה הוא חלבי – צמחוני, מבוסס על מאכלים כפריים שהיו נהוגים על שולחנם של ראשוני האיכרים במטולה. 

מבין המנות תוכלו למצוא ארוחות דגים, ארוחות גבינה ויין, מרק איכרים וסלטים המוגשים עם לחמים עבים כפריים או לחמניות מאפה בית. החלב של הקפה ההפוך הוא מחליבת הבוקר (מתי לאחרונה שתיתם קפה עם קרום אמיתי?), והעוגות- מאפה בית.

 
 
 
האירוח הנדיב והנעים של מרים וחיים, הנוף עוצר הנשימה, שמורת נחל עיון שמחליפה את צבעיה לפי עונות השנה ונמצאת דקותיים הליכה מרעננת מהסוויטה, ומזג האויר שמטולה התברכה בו וצובע את המקום במראות פסטורלים – כל אלה הופכים את החופשה בבית שלום למרגיעה, מנתקת מציאות, רומנטית ומיוחדת. האורחים נשארים עם טעם של עוד.
 

למסעדת "בית שלום"

תגובות פייסבוק