ארמונות — מידע מעשי

 

> בריטניה: ארמון בקינגהם שבלונדון נבנה כבניין ציבורי על ידי ג'ון שפילד, הדוכס מבקינגהם, חברה של המלכה אן. לימים, כאשר חפץ המלך ג'ורג' השלישי במעון מרשים יותר, הוא קנה את המקום ויורשיו קראו לו "ארמון". פרט לגנים יש גם גלריה לאמנות ומגרשי טניס. מידע היסטורי, דרכי גישה, שעות חילופי המשמר, שעות ביקור ועוד באתר האינטרנט: www.britainexpress.com/London/buckingham-palace.htm.
> צרפת: בנייתו של ארמון ורסאי, הנמצא מחוץ לפריז, החלה בשנת 1664 על ידי לואי
ה־14. הארמון מיוחד בגנים שסובבים אותו ונחשב לאחד המפוארים והעשירים שבארמונות ולקובע הטעם בתקופתו. באתר האינטרנט הבא תמצאו מידע היסטורי על הארמון, הגנים והסביבה, כתובת ודרכי התקשרות, מועדי ביקור ופירוט על מוזיאון האסיפה הלאומית:
www.paris-tourism.com/places/versailles.
> ספרד: Palacio Real שבמדריד הוא הארמון הרשמי הנמצא בשימוש ראשי המדינה, לכן מועדי הפתיחה יכולים להשתנות. הארמון נבנה במאה ה־18 ובנייתו נמשכה 26 שנה. מתוך 2,800 חדרי המלון פתוחים לביקור חמישים. מידע מפורט ותמונות, מועדי ביקור ודרכי הגעה באתר האינטרנט:
www.travelinginspain.com/Palace.html.
> גרמניה: Augustusburg Palace, הנמצא בחבל סקסוניה, נחשב לאחד הארמונות המפוארים והמונומנטליים ביותר שנבנו בתקופת הרנסנס. הוא נבנה בצורת הצלב היווני שווה הזרועות. מידע על מיקומו המדויק, מועדי פתיחה, דרכי התקשרות ואטרקציות באזור באתר האינטרנט:
www.germany-tourism.de/e/castles_palaces_24263.html.
> רוסיה: ארמון החורף (הרמיטז') בסנט פטרבורג, שנבנה בשנים 1754־1762 עבור בתו של פיוטר הגדול, כולל 1,057 חדרים. הוא שימש ארמון חורף עבור שליטי רוסיה וכיום הוא מוזיאון.
מידע על ההיסטוריה של הארמון, כתובת, דרכי התקשרות וקישורים למידע נוסף באתר האינטרנט:
http://architecture.about.com/library/weekly/aa090501h.htm.
> הולנד: ארמון המלוכה באמסטרדם, שנבנה מ־1648 עד 1655, ממוקם במרכז העיר. הוא נבנה ברובו מאבן לבנה וכולל גם אוספי אמנות. הארמון פתוח בדרך כלל לציבור,
פרט למועדים מיוחדים שבהם נערכים במקום אירועים רשמיים. בארמון מוצגות לעתים גם תערוכות מיוחדות.