תפריט עמוד

17 פירמידות אבודות התגלו במצרים

17 פירמידות אבודות התגלו במצרים

העתיד והעבר נפגשים: צילומי לווין חדשניים חשפו עולם עתיק עשיר שנקבר תחת האדמה במצרים. מלבד 17 פירמידות התגלו גם אלף קברים ואלפי ישובים עתיקים

 

חדשנות טכנולוגית עוזרת לחשוף את העולם העתיק שקבור מתחת לפני האדמה: הבי.בי.סי מדווח על מחקר מרתק מטעם אוניברסיטת אלבמה, בראשותה של האיגיפטולוגית ד"ר שרה פרצ'ק, העושה שימוש בצילומי לוויין שנלקחו מגובה של 700 ק"מ מעל פני הקרקע. הצילומים, בגל אינפרא אדום, מראים כי מתחת לפני האדמה קבורים מבנים עתיקים, בהם מקדשים ופירמידות, שבמהלך השנים כוסו עם השנים בטין מהנילוס ונעלמו מן העין. השימוש בגל אינפרא אדום מאפשר להבחין בלבני הבוץ מהן בנו המצרים הקדמונים את בתיהם ואת מבני הציבור שלהם – הלבנים הדחוסות בולטות בהשוואה לחול שמסביב. עד כה התגלו בעזרת צילומי הלוויין 17 פירמידות, אלף קברים וכ-3,000 אתרי ישוב עתיקים, ולדברי ד"ר פרצ'ק זוהי רק תחילת הדרך. האתרים שנחשפו הם אלו הקרובים לפני הקרקע ויתכן שישנם ממצאים חשובים רבים הקבורים עמוק יותר.

בעקבות הצילומים, צוות החוקרים החל לחפור בסקארה, אתר קבורה עתיק סמוך לקהיר, שבמרכזו עומדת הפירמידה של ג'וסר הנחשבת למבנה הגדול הקדום ביותר שעומד על תלו כיום. למרות שהממצאים הראשונים של הארכיאולוגים  האמריקאים התקבלו בספקנות, חפירות שנערכו במקום גילו שתי פירמידות שטרם נחשפו. כעת החוקרים מתכוונים להמשיך לחפור באתרים נוספים שצולמו מהלוויין.

לקריאה נוספת:

 

משולש הזהב  
משולש הזהב
אורית ישי    
מהפירמידות במצרים ועד מגדלי עזריאלי – קווים לדמותו של המבנה המשולש


האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *