תפריט עמוד

צילום בקובה – לתפוס את הרגע

טיול בקובה, בלוויית מצלמה, מאפשר לתעד ולשמר את הצבעים המשכרים, משחקי האור והצל, הרגעים האנושיים. משה שי, צלם מקצועי ותיק, חוזר שוב ושוב לקובה כדי לצלם את נופיה ואנשיה. התוצאה מסחררת.

ב-28 באוקטובר 1492 הגיעו ספינותיו של כריסטופר קולומבוס לחופי קובה, השנייה מבין התחנות שלו בעולם החדש (הראשונה היתה אחד מאיי בהאמה). 19 שנים מאוחר יותר הספרדים החלו ליישב את האי שממערב למקסיקו ומדרום לארצות הברית. התנגדות של התושבים המקומיים דוכאה ביד קשה, וכעבור שלוש שנים, ב-1514, הושלמה ההשתלטות הספרדית.

הספרדים שלטו בקובה קרוב ל-400 שנה, במהלכן הושמדו כמעט לחלוטין התרבויות המקומיות. בתקופת השלטון הספרדי התפתחו התעשיות שהפכו לסימן ההיכר של קובה: טבק וסוכר. גם היום, יותר ממאה שנה אחרי שקובה קיבלה את עצמאותה, בין המוצרים העיקריים שהיא מייצאת נמצאים סוכר וטבק, לצד דגים וקפה. בשנים האחרונות תיירות הפכה אף היא לענף חשוב בכלכלה המקומית. ביקור כאן שונה מאוד ממה שמציעים האיים הקריביים שכנים, שאליהם מגיעים בעיקר כדי לרבוץ על חופים לבנים ולצלול במי טורקיז חמימים. בקובה אפשר ליהנות ממוזיקה משכרת, רום משכר לא פחות, צבעוניות מסחררת, מזג אוויר טרופי וסיגרים שגולגלו ביד, אבל יש בה עוד המון פנים וצדדים מרתקים.

משה שי, צלם מקצועי ותיק ומוערך, מכיר את קובה היטב. שוב ושוב הוא חוזר אליה, מצויד במצלמה. בעין רגישה ולב פתוח הוא לוכד את הצבעים, האנשים, הרגעים הקטנים ברחוב, משחקי אור וצל, נופים. הוא גם מעביר סדנאות צילום בקובה, שעוברות בין נופים טרופיים, מבנים צבעוניים ונוף אנושי מרתק.


 עוד צילום גיאוגרפי כאן

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.