תפריט עמוד

תאילנד מתחילה להיפתח לישראלים מחוסנים

תאילנד מתחילה להיפתח לישראלים מחוסנים

תאילנד נפתחת לישראלים בשלבים: באפריל 2021 ישראלים שהתחסנו יוכלו להיכנס לפוקט, כשבהמשך ייפתחו יעדים נוספים ברחבי תאילנד עבור מחוסנים. תאילנד התמודדה עם הקורונה בהצלחה, עם מספר נמוך של חולים

מעודכן ל-30.3.2021

בקיץ הקרוב, כך מסתמן, נוכל לחזור לאחד מיעדי התיירות החביבים על הישראלים. לשכת התיירות של תאילנד (TAT) הודיעה על הסרה חלקית והדרגתית של מגבלות כניסת תיירים מחוסנים לתאילנד. ועדה מיוחדת בראשות ראש ממשלת תאילנד אישרה באופן עקרוני פיילוט לפתיחה מחודשת של האי פוקט, בינתיים בשלבים, כמפורט בהמשך. בהתאם להחלטה זאת, תושבי פוקט יחוסנו ראשונים בתאילנד, כשמבצע החיסונים יתחיל עם שעובדי ענף התיירות. עד חודש יולי 2021 כל אוכלוסיית פוקט צפויה להיות מחוסנת. התוכנית מחייבת אישור סופי של הממשלה.

להלן השלבים של כניסת תיירות בינלאומית לתאילנד בכלל ולפוקט בפרט:

החל מ-1.4.21, תיירים מחוסנים יורשו לבקר בפוקט, אך עליהם להישאר שבעה ימים בתוך שטח המלון או אתר הנופש שהזמינו. לאחר שבוע, עם קבלת תוצאה שלילית של בדיקת הקורונה, יורשו התיירים לטייל בחופשיות בפוקט.

סירות מסורתיות על חוף בפוקט

סירות מסורתיות על חוף בפוקט | צילומים: שאטרסטוק

החל מ-1.7.21, תיירים מחוסנים יורשו לנסוע לפוקט ללא בידוד במלון – כלומר הם יכולים לטייל חופשי בכל האי. לאחר שבוע ותוצאת בדיקה שלילית, הם יורשו לנסוע בחופשיות ברחבי תאילנד. מאותו תאריך ניתן יהיה לבקר בחמישה אזורים נוספים, עם חובת בידוד של שבוע בבית המלון ולאחר קבלת תוצאה שלילית לבדיקה ניתן יהיה לטייל באותו האזור. חמשת היעדים הם קראבי, קאו לאק, קו סמוי, פטאיה וצ'אנג מאי.

החל מ-1.10.21 תייר מחוסן יוכל לנסוע לכל יעד בתאילנד על בסיס אותו מודל של שבוע בידוד באזור ולאחר מכן נסיעה ללא מגבלה.

בכניסה לתאילנד כל תייר ישראלי יצטרך להציג תעודת מתחסן, תוצאה שלילית של בדיקת קורונה שנערכה עד 72 שעות לפני הנחיתה בתאילנד, וכן הורדת אפליקציה שתעקוב אחרי תנועותיו בממלכה. על הנוסע להציג ביטוח בריאות המכסה גם אשפוז במקרה של קורונה, ובעת ההגעה למלון, על הנוסע להיבדק פעם נוספת.

מפלים באזור צ'אנג מאי

מפלים באזור צ'אנג מאי

לאחר האישור הרשמי מטעם הממשלה, יוסדרו כמה נושאים נוספים, כגון שאלת הצטרפותם של ילדים לא מחוסנים ואופן הסדרי הכניסה והיציאה הפורמליים במסגרת אשרות הכניסה.

דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל, מסר כי "מדובר בהחלטה דרמטית שתשנה את כללי המשחק. אנחנו משוכנעים שהחלטה זו תפתח את תאילנד בפני המתגעגעים הרבים שחלמו לשוב לחופים, לטבע, לחיוכים ולטעמים של תאילנד".

מצב הקורונה בתאילנד

העובדה שתאילנד נותרה סגורה במהלך השנה האחרונה סייעה במניעת התפשטות הווירוס במדינה. נכון לכתיבת שורות אלו, בתאילנד נרשמו כ-28,500 מאומתים, עם תמותה נמוכה מאוד – 80 חולים מתו מהמגפה, וזאת במדינה של 80 מיליון תושבים.

התאילנדים שומרים בקפדנות על ריחוק פיזי ועל מסיכות במתחמים ציבוריים. מחודש פברואר 2021 הפעילות בתאילנד חזרה לשגרה כמעט מוחלטת, עם פתיחה של מסעדות וברים, מוזיאונים, פארקי מים, פארקי שעשועים ועוד.

האם היית ביעד הזה?

 • 4

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *