תפריט עמוד

שנה טובה למלונות: גידול של עשרה אחוזים בלינות

שנה טובה למלונות: גידול של עשרה אחוזים בלינות

שנת 2010 הסתיימה עם גידול של עשרה אחוזים במספר הלינות במלונות בארץ. הגידול המשמעותי ביותר היה בלינות של תיירים; כמחצית מלינות הישראלים היו באילת

שנת 2010 הסתיימה עם 21.8 מיליון לינות במלונות ישראל, גידול של עשרה אחוזים ביחס לשנת 2009, כך נמסר מהתאחדות המלונות בישראל. הגידול המשמעותי ביותר היה במספר הלינות של תיירים שביקרו בישראל – 29 אחוזים יותר מאשר בשנת 2009. איך התפלגו לינות התיירים? יותר מ- 3.3 מיליון לינות נרשמו בירושלים (המערבית והמזרחית), כ-2.3 מיליון לינות בתל אביב, יותר ממיליון לינות במלונות באילת, כ-776 אלף לינות בטבריה ו-565 אלף לינות בים המלח. יעדים נוספים שבהם היה גידול במספר לינות התיירים, אם כי קטן יותר, הם נתניה, נצרת, חיפה והרצליה.

במהלך שנת 2010 היו 11.9 לינות של ישראלים בבתי מלון בארץ, מתוכן 5.8 מיליון לינות באילת, ללא שינוי לעומת שנת 2009. מקומות נוספים שבהם לנו הישראלים במהלך השנה היו (בסדר יורד): ים המלח, טבריה, ירושלים, תל אביב וחיפה. בשונה מלינות התיירים, שהראו עלייה בכל היעדים המרכזיים, לינות הישראלים היו במגמה מעורבת – בעוד שישראלים לנו השנה יותר בטבריה, בירושלים ובתל אביב, בים המלח, בחיפה, בהרצליה ובנצרת נרשמה ירידה קלה במספר הלינות.

בשנת 2010 הגיעה התפוסה הממוצעת במלונות בארץ ל- 66 אחוזים, גידול של 11 אחוזים ביחס לשנת 2009. התפוסה הגבוהה ביותר היתה במלונות בים המלח, עם 73.8 אחוזים, ולאחר מכן בתל אביב ובאילת. שנת 2010 היתה שנה טובה מאוד למלונאי ישראל, אמר נשיא התאחדות המלונות בישראל, עמי פדרמן, והוסיף שאם יימשכו השקט הביטחוני ומאמצי השיווק המוצלחים מצד משרד התיירות, מגמת הפריחה צפויה להימשך גם ב-2011.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *