תפריט עמוד

שיטפונות בפקיסטן: ממדי האסון נחשפים

שיטפונות בפקיסטן: ממדי האסון נחשפים

השיטפונות העזים שפקדו את פקיסטן הותירו מיליוני בני אדם ללא קורת גג. עם זאת, מדינות העולם לא ממהרות להירתם לעזרה

ממדי האסון בפקיסטן הולכים ומתבהרים: בעת סיור במדינה המוצפת מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, אמר כי זהו האסון הנורא ביותר שראה מעודו. כ-2,000 אנשים נהרגו בשיטפונות, שמציפים כחמישית משטח המדינה, ומיליוני בני אדם נותרו ללא קורת גג. יותר מ-850,000 בתים נהרסו, רבים מהם נשטפו בזרמי המים העזים (ראו סרטון מצורף), ושטחי חקלאות נרחבים כוסו תחת המים הגואים. על פי ההערכות, השיטפונות העזים פגעו ב-20 מיליון אנשים – יותר מעשירית מכלל האוכלוסייה. בנוסף, יש חשש כבד מהתפשטות מחלות זיהומיות, כגון כולרה.

למרות זאת, העזרה ההומניטארית מגיעה בקצב איטי ובסכומים קטנים בהרבה מהנדרש כדי לסייע לנפגעים ולשקם את התשתיות שנהרסו. באסונות טבע בקנה מידה דומה מדינות העולם מיהרו להירתם ולשלוח ציוד, מזון וצוותי הצלה. לשם השוואה: בעשרת הימים הראשונים אחרי רעידת האדמה בהאיטי הגיעו תרומות בסך מיליארד דולרים, בעוד שבתקופה של כשלושה שבועות הגיעו לפקיסטן תרומות בסך 150 מיליון דולר בלבד. אחת הסיבות למיעוט העזרה הגלובלית נעוצה בכך שאין זה אסון פתאומי ודרמטי, כמו רעידת אדמה או גל צונמי, אלא אירוע שמתפתח בהדרגה ונמשך על פני ימים רבים. סיבה נוספת יכולה להיות הצטברות של אסונות טבע אשר שוחקת את התורמים וגורמת להם להיות בררנים יותר לגבי הסכומים שהם מוכנים לתרום.

השיטפונות נגרמו כתוצאה מגשמי מונסון, שהשנה הגיעו מוקדם מהרגיל ויורדים בעוצמה חזקה במיוחד. נהר האינדוס (Indus) גאה על גדותיו והציף שטחים נרחבים. בתקופת מונסון רגילה רוחבו של הנהר מגיע לקילומטר אחד, בימים האחרונים במקומות מסוימים הוא מגיע לרוחב 25 קילומטר.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 2

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *