תפריט עמוד

רומניה – הרי הקרפטים וחבל טרנסילבניה

רומניה – הרי הקרפטים וחבל טרנסילבניה

רומניה היא יעד מפתיע ונהדר לחופשה משפחתית. נסיעה בג'יפים בין רכסים גבוהים ויערות ירוקים, ביקור בערים ימי ביניימיות אפופות מסתורין, טיול בעגלה רתומה לסוס בכפרים שהזמן עצר בהם מלכת, רכיבה על אופניים לצד נחל שוצף ואפילו מפגש עם דובים

אזור טרנסילבניה והרי הקרפטים ברומניה הוא יעד אידיאלי למשפחות חובבות נופים ואתגרים, שמעוניינות בחופשת קיץ שונה מהרגיל ומלאה הרפתקאות. טיול ג'יפים באזורים אלה של רומניה מספק מפגש בלתי אמצעי עם טבע פראי, עם רכסים מיוערים בצפיפות, קניונים עמוקים וכרי מרעה ירוקים; לצד מפגש מרתק עם תרבות שכמעט עברה מן העולם ותושבים לבביים ומכניסי אורחים. בטיול כזה כל אחד מבני המשפחה ימצא את מבוקשו, בין אם מדובר בסיור בערים עתיקות וציוריות עם מבצרים אימתניים, נסיעה בג'יפ ביערות עבותים, ביקור בכפרים מסורתיים או ארוחה משובחת לשפת אגם יפהפה.

טיול ג'יפים בין כרי מרעה ירוקים

רומניה היא קודם כל טבע ונופים, מהם ניתן ליהנות לכל אורכו של הטיול, בנסיעה בג'יפ בדרכים צדדיות, בתוך יערות עבותים ואל מול רכסים נישאים, בין מטעים מלבלבים או בתוך אחו ירוק בו רועות כבשים. מהנופים ניתן ליהנות לא רק ממושב הג'יפ, אלא גם מאוכף האופניים, ברכיבה במורד קניון צר ועמוק שבמהלכה אפשר לעצור מפעם לפעם ולטבול את הרגליים במים הקרים. חוויה נוספת שמעלה את רמת האדרנלין בדם היא ביקור בפארק החבלים שליד ברשוב, בו מטפסים, מתגברים על מכשולים שונים בין צמרות העצים וגולשים כמו טרזן באומגות, המתאימות לגילאים שונים ולדרגות שונות של אומץ. פעילויות נוספות שישמחו את כל בני המשפחה כוללות ביקור במכרה מלח תת קרקעי, ובו מעליות תעשייתיות, אולמות עצומים ומגרשי משחקים חצובים, וביקור בחווה לטיפול בדובים בשבי. בחווה גדלים 51 דובים וניתן לפגוש אותם ממש מקרוב.

כפר מסורתי ברומניה. מפגשים מרתקים עם תושבים מקומיים

אחד המאפיינים הבולטים של רומניה הוא הכפרים המסורתיים שהקדמה לא הגיעה אליהם ונדמה כי נשארו במאה הקודמת או בזו שלפניה. בכפרים אלה עגלה רתומה לסוס מחליפה את המכונית, והתושבים עוסקים במלאכות שנדמה כי עברו מן העולם. הביקור כולל נסיעה בעגלה רתומה לסוס, מפגש עם הרועה ועדרו בשטח המרעה וביקור בבית מקומי, שבחצרו גדלות חיות המשק.

גם בטיול רווי הרפתקאות כדאי למצוא זמן לפעילויות מעט יותר רגועות ולנוף עירוני, למי שלא יכול בלי. באזור הקרפטים יש ערים עתיקות ומרהיבות ביופיין, בהן ברשוב המוקפת חומות, בה כנסייה שחורה ועצומה בגודלה, מדרחוב תוסס ואפילו הרחוב הכי צר באירופה. עיר נוספת שאין להחמיץ את הביקור בה היא סיגישוארה, עיר סקסונית שהחלק העתיק שבה כמו נלקח ישירות מסרט של וולט דיסני: מגדלים, חומות, חרכי ירי, רחובות מרוצפי אבן ואפילו הבית שבו (כנראה) נולד הנסיך וולאד צפש דרקול, ששימש השראה לדמותו של הערפד צמא הדם דראקולה. אלה יענגו את ההורים ויסעירו את דמיונם של הילדים.

דב חום. במהלך הטיול פוגשים מקרוב את היצורים השעירים והמקסימים האלו

לכל אלה יש להוסיף הרגעים הקטנים שעושים את הטיול: מפגש עם התושבים המקומיים החמים ומסבירי הפנים, תצפית נוף פנורמית מרהיבה במיוחד או ארוחה של קבב רומני לצד אגם תכול, שבסיומה טובלים את הרגליים במימי האגם. כל אלה הופכים את טיול הג'יפים ברומניה לחופשה משפחתית מרגשת ומגבשת שתיזכר במשך שנים.

כתבה פרסומית 

האם היית ביעד הזה?

 • 3

  כן הייתי

 • 10

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

חיי הכפר בטרנסילבניה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *