תפריט עמוד

רומא: האפיפיור שביקר בישראל יהפוך לקדוש

רומא: האפיפיור שביקר בישראל יהפוך לקדוש

מאות אלפים מרחבי העולם הגיעו לכיכר פטרוס הקדוש בוותיקן לטקס הפיכתו של האפיפיור הקודם, יוחנן פאולוס השני, ל"מבורך" - דרגה אחת לפני שהוא הופך לקדוש

מאות אלפי מאמינים מכל העולם הגיעו לרומא לטקס הענקת התואר "מבורך" לאפיפיור הקודם, יוחנן פאולוס השני. הטקס, שנערך על ידי האפיפיור הנוכחי, בנדיקטוס ה-16, הוא השלב האחרון לפני העלאתו של יוחנן פאולוס השני לדרגת קדוש. בנצרות הקתולית, את התואר קדוש (Saint) מקבל מי שעשה נס מוכח. הנס של יוחנן פאולוס השני, שמת לפני שש שנים, היה ריפויה של נזירה צרפתיה, האחות מרי סימון פייר, ממחלת הפרקינסון. הטקס רב המשתתפים (שכמיטב המסורת העכשווית הועלה על ידי גורמים רשמיים לאתר יוטיוב – ראו למטה) נערך בכיכר פטרוס הקדוש רחבת הידיים שבקריית הוותיקן. לקראת הטקס הוצא ארונו של האפיפיור מקברו והוצג בכיכר. 

יוחנן פאולוס השני נולד בפולין בשם קרול יוזף ווֹיטילה, והוא היה האפיפיור הראשון מזה 400 שנה שלא ממוצא איטלקי. עוד פרט ייחודי שאפיין אותו היו נסיעותיו המרובות ברחבי העולם. במהלך כהונתו, הוא ערך 104 מסעות מחוץ לוותיקן – יותר מכל האפיפיורים שקדמו לו גם יחד. בין השאר הוא נפגש פעמים אחדות עם המנהיג הטיבטי הגולה הדלאי לאמה ובשנת 2000 ערך ביקור היסטורי בישראל. בניגוד לאפיפיורים קודמים, יוחנן פאולוס השני קידם את יחסי הכנסייה עם העם היהודי והפגין יחס אוהד כלפי ישראל.

יוחנן פאולוס השני מת באפריל 2005, לאחר 27 שנים בתפקיד. להלווייתו הגיעו מיליוני מאמינים, בהם מאות אלפי פולנים שבאו לחלוק כבוד אחרון לבן ארצם שהגיע למעמד הרם ביותר בכנסייה הקתולית.האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *