תפריט עמוד

קרנבל החורף בקוויבק

קרנבל החורף בקוויבק

תושבי קוויבק סיטי שבקנדה לא מתרגשים משלג, קרח וקור. מדי שנה נערך בעיר פסטיבל חורף הכולל תחרות פיסול בשלג וקרח לצד מוזיקה, אלכוהול והרבה שמחה

הטמפרטורות הנמוכות הצונחות מתחת לאפס לא מפחידות את הקנדים. הם כבר רגילים. גנרל החורף בקוויבק סיטי מזמן עלה לדרגת אדמירל, אך התושבים לא רק שאינם מסתגרים בבית מול התנור, אלא יוצאים לפסטיבל מיוחד תחת כיפת השמים.

בעונה זו הרובע העתיק היפה של קוויבק סיטי, קנדה, שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, מעוטר בשכבת שלג לבנה ונטיפי קרח צלולים. במסגרת קרנבל החורף של קוויבק מצטרף מבנה נוסף לעיר העטויה לבן – ארמון קרח מהודר שנבנה במשך חודשיים מלבני שלג וקרח במשקל כולל של 9,000 טון. מדי שנה משתנה מבנה הארמון, והקהל מוזמן להלך בין חדרי הקרח, לטפס על מגדל הקרח ולרדת מראשו במגלשת קרח, להתפעל מהעיצוב המיוחד בשעות היום ומהתאורה המיוחדת המופעלת בו בשעות החשכה. יותר מחמישים צוותים משלושים מדינות שונות משתתפים בתחרות הבינלאומית לפיסול בשלג שנערכת במסגרת הקרנבל, והפסלים היפים מפארים את העיר בחסות הכפור במשך שבועות.


קרח ושלג מככבים בקרנבל החורף של קוויבק

באתרים נוספים בעיר ובסביבתה נערכים תחרויות ומשחקי ספורט שונים – מרוץ בסירות קאנו בנהר קפוא למחצה, מרוץ מזחלות כלבים, רפטינג על שלג, סקי, החלקה על קרח ועוד. במהלך הקרנבל נערכות תהלוכות ערב חגיגיות, הכוללות במות נעות, תזמורות מצעד, ליצנים, מוזיקאים ובדרנים, הצועדים מול עיניהם של יותר ממאתיים אלף צופים המכורבלים במעיליהם. בנוסף יתקיימו קונצרטים שונים, פעילויות של דיג בקרח, ועוד ועוד. ברים עשויים קרח יגישו אלכוהול לחימום הגוף, ובמיוחד את המשקה החביב על באי הפסטיבל – הקאריבו.

כרטיס הכניסה לפסטיבל הוא למעשה בובה קטנה המכונה בון הום (Bon Homme, האיש הטוב), שאיתה אפשר לקחת חלק בלמעלה מ-300 פעילויות ואירועים שונים ברחבי העיר במהלך כל ימי הפסטיבל.

מתי? 31 בינואר – 16 בפברואר 2014
מידע נוסף באתר הרשמי

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 3

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

קרנבל החורף בקוויבק

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *