תפריט עמוד

פריחה אביבית: מקומות נהדרים ולא שגרתיים

פעמוניות בבלגיה, נרקיסים באנגליה, צבעונים בקירגיזסטן, או תורמוסים בטקסס - אם אתם אוהבים פרחים, האביב הוא הזמן האידיאלי לצאת לטיולים ברחבי העולם. הנה כמה מקומות נהדרים ופחות שגרתיים שבהם תוכלו ליהנות מפריחה אביבית בשיא יופייה

אין כמו פריחה אביבית כדי לרומם את הנפש ולשמח את העין. כששומעים על פרחי אביב, לרוב חושבים על שדות הצבעונים הנמתחים אל האופק בהולנד או פריחת הדובדבן המפורסמת של יפן, אבל ישנם מקומות רבים בחצי הכדור הצפוני שבחודשים מרץ, אפריל ומאי מתהדרים במרבדי פריחה מרהיבים. הנה כמה מקומות נהדרים ופחות צפויים, שבהם תוכלו ליהנות מטיולי פריחה יפים במיוחד. אבל כדאי למהר – הפריחה האביבית נמשכת זמן קצר יחסית, וחבל לפספס את הרגע.

פריחה בצפון אמריקה

צבעונים בעמק סקגיט, וושינגטון

במבט ראשון, שדות הצבעונים העצומים יגרמו לכם לחשוב שאתם בהולנד. מבט שני יגלה הרים מושלגים ברקע, כאלה שלא נמצאים בהולנד המישורית, אלא דווקא בעמק סקגיט (Skagit) שבמדינת וושינגטון. הצבעונים הובאו למדינת וושינגטון ב-1947 על ידי וויליאם רוזן, בן למשפחת מגדלי פרחים מהולנד, שהיגר לצפון-מערב ארצות הברית. מאז צצו באזור חוות רבות לגידול פרחים, לא רק צבעונים אלא גם אירוסים, נרקיסים ועוד, אבל הצבעונים, שצומחים כאן במיליונים, הם הכוכבים הגדולים.

צבעונים בעמק סקאגיט. ההר המושלג ברקע מזכיר שזוהי מדינת וושינגטון ולא הולנד...

צבעונים בעמק סקאגיט. ההר המושלג ברקע מזכיר שזוהי מדינת וושינגטון ולא הולנד… | צילומים: שאטרסטוק

מדי שנה, במהלך כל חודש אפריל, חוגגים בעמק את פסטיבל הצבעונים. בתקופה זו אפשר ליהנות מפריחה מרהיבה בשדות ובגנים, כמו Tulip Town Display Garden and Fields  ו-Roozengaarde Display Gardens, ומאירועים רבים – סיורים מודרכים, פסטיבל יין, ירידים, שוק עתיקות, קונצרטים, ארוחות מיוחדות, תערוכות ועוד.

פריחת הדובדבן בוונקובר, קנדה

מפריחת הדובדבן אפשר ליהנות בחודש אפריל לא רק ביפן. בוונקובר, העיר השלישית בגודלה בקנדה, יש לא פחות מ-40 אלף עצי דובדבן, שבאביב מתכסים באביב בפריחה ענוגה. עצי הדובדבן שתולים בשדרות, בפארקים ובגנים בוונקובר, אבל יש כמה מקומות בהם אפשר ליהנות במיוחד מהפריחה: פארק המלכה אליזבט, פארק סטנלי (הפארק הגדול בעיר), הגן הבוטני VanDusen והגן היפני Nitobe.

עצי דובדבן פורחים בפארק סטנלי בוונקובר

עצי דובדבן פורחים בפארק סטנלי בוונקובר

באפריל מתקיים בעיר פסטיבל פריחת הדובדבן, שכולל אירועים רבים, סיורים מודרכים ברגל ובאופניים, הופעות בפארקים, שיעורי ציור מודרכים בגנים ופסטיבל יפני הכולל טקסי תה, שיעורי איקבנה (שזירת פרחים), טעימות סאקה ועוד.

תורמוסים בטקסס, ארצות הברית

טקסס, המדינה השנייה בגודלה בארצות הברית, מפורסמת בחוות הבקר שלה, אבל האמריקאים מכירים אותה גם כממלכת התורמסים, בזכות ריכוזים עצומים של תורמוסים, הפרח הלאומי של טקסס. ריכוזים מרשימים במיוחד נפוצים בארץ הגבעות (Hill Country) שבמרכז טקסס, ממערב לאוסטין. מסוף מרץ ועד אמצע אפריל אפשר לראות את פריחת התורמוסים הסגולה לאורך הכבישים המהירים, בשדות ובחוות לגידול פרחים.

פריחת התורמוסים בטקסס

פריחת התורמוסים בטקסס

בתקופה זאת מומלץ לטייל לאורך שביל התורמוסים (Bluebonnet Trail) – מקבץ שבילים המקשרים בין ריכוזי פריחה גדולים. אחד השבילים היפים ביותר הוא מסלול מעגלי שמתחיל ומסתיים באוסטין, ובדרך עובר בין אגמים יפים, כמו אגם בוכמן (Lake Buchman) ועיירות מקסימות, דוגמת ברנט (Burnet). בברנט מתקיים באביב פסטיבל תורמוסים עם יריד, הופעות ופעילויות משפחתיות.

באביב בטקסס, במיוחד באזור הנקרא ארץ הגבעות, תורמוסים פורחים בכל מקום, גם בצדי הכבישים

באביב בטקסס, במיוחד באזור הנקרא ארץ הגבעות, תורמוסים פורחים בכל מקום, גם בצדי הכבישים

פריחה באירופה

מדיירה, אי הפרחים

באי מדיירה, שנמצא באוקיינוס האטלנטי ושייך לפורטוגל, אפשר לראות פריחה מקסימה לאורך כל השנה, ובאביב הטיול כאן הוא בגדר חגיגה של ממש. לא במקרה מדיירה מכונה "אי הפרחים": אפשר ליהנות מפריחה יפה בטבע וגם בגנים הרבים, בחצרות הבתים ובאדניות התלויות על חלונות הבתים. בין השאר גדלים באי, צמחים טרופיים, כמו ציפור גן עדן (סמל האי),  פרוטיאות, סחלבים, קמליות ועוד ועוד. תוכלו לראותם, בין השאר, בגן הבוטני  ובגן הסחלבים – שניהם בפונשל, בירת האי, בגן העירוני של מונטה ובמקומות נוספים.

פרחי הורטנזיה במדיירה

פרחי הורטנזיה במדיירה

את הפריחה המקומית חוגגים בכל שנה בחודש מאי, אז מתקיים בפונשל פסטיבל פרחים, הכולל תצוגות, ותהלוכות ומצעדי ענק, שבהם המשתתפים לובשים תלבושות העשויות מפרחים.

ציפור גן עדן, הפרח הלאומי של מדיירה

ציפור גן עדן, הפרח הלאומי של מדיירה

פרחי בר בקורסיקה

קורסיקה, האי הרביעי בגודלו בים התיכון, מתכסה באביב במרבדים ססגוניים של פרחי בר, ומדרונות ההרים נצבעים בוורוד, צהוב ולבן. בקורסיקה יש לא פחות מ-140 מינים של צמחים אנדמיים: באזור החוף אפשר לראות נרקיסים, לבנדר, אברש לבן, מרגניות, קמומיל, פרגים ועוד. באזור המאקי (Maquis), החורש הקורסיקני שמכסה כארבעים אחוז משטח האי, יש אברשים, לוטם, רותם, רקפות ועוד, ואילו ההרים מתקשטים בכרכומים, נוריות, סחלבים ופרחים נוספים.

קורסיקה נצבעת באביב במרבדים ססגוניים של פריחה

קורסיקה נצבעת באביב במרבדים ססגוניים של פריחה

פעמוניות ביער הלרבוס, בלגיה

אחד המקומות המקסימים לטיול רגלי באזור בריסל הוא יער הלרבוס (Hallerbos). היער, שבתוכו עוברים שבילי הליכה, נעים לטיול כל השנה, אבל באביב, לקראת סוף אפריל, הוא יפה שבעתיים. לתקופה לא ארוכה קרקעית היער מתכסה כולה בפעמוניות כחולות, מה שמעניק לו מראה קסום של יער מהאגדות.

יער הלרבוס המכוסה במרבדי פעמוניות נראה כאילו לקוח מסיפור אגדה

יער הלרבוס המכוסה במרבדי פעמוניות נראה כאילו לקוח מסיפור אגדה

אם אתם מטיילים בבלגיה באביב, יש עוד שני אירועי פריחה שלא תרצו להחמיץ. פעם בשנה, במשך שבועיים וחצי, מאמצע אפריל ועד תחילת מאי, הגנים רחבי הידיים המקיפים את ארמון המגורים של משפחת המלוכה הבלגי נפתחים לקהל הרחב. הביקור בגנים נעשה אך ורק לאורך שבילים מסומנים, כך שלא תוכלו לקפוץ לפיקניק על גדות האגם סתם כך לשבת על הדשא. מה שכן אפשר לעשות זה להתרשם מיופיים של הגנים, שנמצאים בשיא פריחתם בתקופה זו, לבקר בחממות העצומות ולצפות על האגם והיער המקיף אותו.

חממה בגנים של ארמון המלך בצפון בריסל. הגנים נפתחים לציבור פעם בשנה, באביב, למשך שבועיים וחצי

חממה בגנים של ארמון המלך בצפון בריסל. הגנים נפתחים לציבור פעם בשנה, באביב, למשך שבועיים וחצי

עוד באביב באזור בריסל: תצוגת פרחים שנתית המתקיימת בחודש אפריל בגנים המקיפים את טירת Groot-Bijgaarden. ערוגות של צבעונים ופרחי פקעת נוספים מעטרות את גני הטירה היפים, ובסיום הסיור אפשר לטפס לראש המגדל ולהשקיף על הכל מלמעלה. עוד מה שקורה באביב בבריסל תוכלו לקרוא בכתבה הבאה.

נרקיסים בקוטסוולדס, בריטניה

אזור קוטסוולדס בדרום-מערב אנגליה מייצג את אנגליה הכפרית במיטבה, עם גבעות ירוקות, נחלים וכפרים עתיקים עם בתי אבן וגגות קש. באביב, במרץ ותחילת אפריל, מתווספים ליופי הזה מרבדי נרקיסים שצובעים את הנוף בצהוב. אחד המקומות הטובים ביותר לחזות בפריחות הנרקיסים הוא דרך הנרקיסים (Daffodil Way) בעמק לידון (Leadon Valley), שביל מעגלי באורך 14 ק"מ שמתחיל ונגמר בדימוק (Dymock).

פריחת נרקיסים בקוסטוולדס, האזור שמזוהה יותר מכל עם אנגליה הכפרית

פריחת נרקיסים בקוסטוולדס, האזור שמזוהה יותר מכל עם אנגליה הכפרית

פריחה במרכז אסיה

צבעונים בהרי טיאן שן, קירגיזסטן

אם אתם רוצים ליהנות מפריחת הצבעונים בבדידות מזהרת, הרי טיאן שאן בקירגיזסטן הם המקום בשבילכם. הרכס, מהארוכים בעולם, משתרע על פני ארבע מדינות (קזחסטן, קירגיזסטן, אוזבקיסטן וסין), והפסגה הגבוהה ביותר שלו, פיק פובדה ("פסגת הניצחון", 7.439 מ'), נמצאת בקירגיזסטן. מלבד פסגות עצומות, בקירגיזסטן יש גם פריחה אביבית נהדרת. בקירגיזסטן יש 3,500 מינים שונים של צמחים, רבים מהם נדירים, מתוכם כ-70 מיני צבעונים (מתוך כ-80 הקיימים בעולם). תוכלו ליהנות מהפריחה היפהפייה בפארק הלאומי Ala Archa הסמוך לבישקק, בעמק טאלאס (Talas), ליד אגם סארי צ'לק (Sary Chelek), בערוץ שוואלי (Shevali) ועוד.

צבעוני פורח על שפת אגם בהרי טיאן שאן

צבעוני פורח על שפת אגם בהרי טיאן שאן

 

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  תגובות

  1. רגע של אושר הגיב:

   קצת פיקששתם את פרובנס ולא רק בפריחת הלוונדר והחמניות שזה דווקא ביוני אוגוסט אבל כרגע יש
   פריחת הדובדבן הפרג שזה מדהים אפילו יותר מיפן

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.