תפריט עמוד

פנטזיה בירוק: גנים עירוניים ירחפו בשמים

פנטזיה בירוק: גנים עירוניים ירחפו בשמים

משרד אדריכלים אמריקאי הגה המצאה מהפכנית: גנים ירוקים שירחפו בשמי ערים גדולות וינדדו לאזורים צפופים במיוחד

אם חשבתם שאדנית פורחת על אדן החלון או כמה קקטוסים בעציץ במרפסות הם שיא הגינון הביתי העירוני, יש לנו הפתעה בשבילכם. משרד האדריכלים ריאל סן פראטלו (Rael San Fratello) הממוקם באוקלנד שבקליפורניה לקח את הרעיון של גינון עירוני והעלה אותו כמה דרגות למעלה – למעשה, ממש עד השמים. "הגנים הירוקים המרחפים" הוא שמו של פרויקט שאפתני, על גבול הבדיוני, שמציע לשתול שרכים וצמחים ירוקים אחרים במעין ספינות אוויר שירחפו בשמי ערים גדולות. ריכוזי הצמחייה לא רק יקשטו את העיר ויוסיפו לה חן, אלא גם ינדדו ברחבי העיר, יספקו צל, לחות וחמצן לאזורים המאוכלסים בצפיפות ויעזרו להילחם בבעיות סביבתיות כמו זיהום אוויר, שינויי אקלים ועוד.

דוגמה לגנים מרחפים מעל שכונת עוני צפופה

ספינות האוויר יהיו מצוידות בחיישני חום ותנועה ויוכלו לנוע לעבר אזורים צפופים במיוחד, הפולטים חום רב, על מנת לצנן אותם. בניגוד לתכונות המוכרות של צמחים, הצמחים בגנים המרחפים לא יהיו קשורים לספינת האם והם יוכל להתנתק ממנה, לרחף באוויר ולפזר את זרעיהם במקומות לא צפויים ומפתיעים.

חברת ריאל סן פראטלו מתמחה בפרויקטים יוצאי דופן, המשלבים אדריכלות עם רעיונות סביבתיים פורצי דרך. רעיון הגנים המרחפים הוצג לראשונה בספר מרהיב בשם "אוטופיה לנצח", אסופה של פתרונות מהפכניים לחיים בעתיד.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *