תפריט עמוד

פלוטילה – טיול מאורגן על יאכטה

פלוטילה, כמה יאכטות שמפליגות יחד במסלול משותף, מהווה הזדמנות נהדרת להפליג למקומות יפהפיים, דוגמת איי יוון או קרואטיה. בין אם אתם חסרי ניסיון ימי או סקיפרים ותיקים, תוכלו לצרף את המשפחה ולצאת להפלגה שלא תישכח במהרה

החלום לשוט על יאכטה משותף לרבים, ואין פלא. לשוט בים הכחול, לעגון במפרצים קטנים וחבויים, לבקר באיים קטנים ובחופים יפים. אבל לא כולם מרגישים בנוח לשוט בים הפתוח. סקיפרים מתחילים עלולים להרגיש חוסר ביטחון וגם סקיפרים ותיקים, שכבר הפליגו לא מעט, לא תמיד רוצים להתעסק עם הצד המנהלתי שכרוך בשייט. לאלה וגם לאלה יש פתרון: פלוטילה.

מפרץ קלאמי בקורפו. האי הצפוני ביותר ביוון הוא יעד נפלא לפלוטילה

מהי פלוטילה?
כמה יאכטות שמפליגות יחד באותו אזור, כשלרשותן מדריך מקצועי ואיש טכני להתייעצויות ולעזרה.

מה היתרונות בפלוטילה?
ראשית, המחיר: יש אפשרות לטיסה קבוצתית מוזלת והנחה במחיר השכרת היאכטה. חשובה לא פחות היא תחושת הביטחון בהפלגה קבוצתית, עם אפשרות להיעזר במדריך שייט והנוכחות של איש טכני צמוד. ויש גם את הצד החברתי: בכל ערב נפגשים עם המפליגים האחרים ואפשר לצבור חוויות משותפות, לחלוק סיפורים ולבלות ביחד.

למי הפלוטילה מתאימה?
לכולם: לתלמידים בקורס השייט, שרוצים לחוות את חוויית הים ולשפר את יכולותיהם המקצועיות עוד לפני קבלת הרישיון; לשייטים מתחילים הרוצים להתנסות בחוויית שייט ראשונה ולצרף אליהם את בני המשפחה; לסקיפרים ותיקים שרוצים לצאת לחופשה עם המשפחה ללא התעסקות במנהלות. היאכטות, המסלול וקצב ההפלגה מתאימים לכל המשפחה, גם לאלה ללא כל ניסיון ימי.


הפלוטילה מתאימה מאוד למשפחות

איך מתנהלת הפלוטילה?
בכל ערב מתכננים הסקיפרים יחד עם המדריך המוביל את מסלול ההפלגה של יום למחרת. יום הפלגה מתחיל בשיעור מקצועי קצר, ארוחת בוקר ויציאה ליעד הראשון. במהלך ההפלגה אפשר להיות בקשר עם המדריך באמצעות מכשיר קשר אלחוטי או טלפונים סלולאריים. לקראת ערב היאכטות עוגנות במקום המפגש שנקבע, וכולם נפגשים, מחליפים חוויות ומבלים יחד אל תוך הלילה.

לאן שטים?
אפשר לצאת לפלוטילה ליעדים שונים בים התיכון, בהתאם לעונה, האזור שמעניין אתכם וכן הלאה. הנה כמה יעדים מומלצים, שאליהם יוצאות פלוטילות:

האיים הסרוניים, ביוון
קבוצה של שבעה איים יפהפיים הפזורים במפרץ הסרוני, סמוך לחופי חצי האי פלפונס ובמרחק קצר מפיראוס (הנמל של אתונה). בין השאר, תמצאו כאן את האי אגינה, החביב על אמנים ואנשי רוח מאתונה, האי פורוס (לא לבלבל בינו לבין אי בעל שם דומה, פארוס, שנמצא בים האיגאי), השומר על אופיו המסורתי, והידרה, אי מקסים שאין בו מכוניות וההתניידות בו נעשית ברגל או על גבי חמורים. הפלוטילה באזור האיים הסרוניים מאפשרת גם לעצור באפידאורוס, אחד מאתרי העתיקות המפורסמים ביוון, עם מקדש לאלים המרפאים במיתולוגיה היוונית – אפולו, אסקלפיוס והיגיאה, ותיאטרון עתיק שמור להפליא שמכיל 15 אלף מושבים ומצטיין באקוסטיקה מושלמת.


האי הידרה, שהתניידות בו נעשית רק ברגל או על גבי חמורים

קורפו, יוון
האי קורפו אמנם שייך ליוון, אבל האופי שלו שונה לגמרי מזה של האיים היווניים המוכרים לנו. זהו האי הצפוני ביותר, שנמצא ממערב לחופי המדינה, באזור מדהים להפלגה, עם מים צלולים להפליא ונופים ירוקים מאוד והשפעה איטלקית רבה, לא רק באדריכלות אלא גם בטעמים של המטבח המקומי.

קרואטיה
קרואטיה מציעה כל מה שצריך לחופשת שייט נהדרת: נופים קסומים, מפרצים מבודדים, ערים עתיקות ומרינות יפות. זוהי הזדמנות מצוינת לבקר בדוברובניק, עיר קטנה מוקפת בחומה עצומה, שמשקיפה על נוף נהדר של הים. מעבר לחוויות המיוחדות שמצפות בחופים היפים, ההשתתפות בפלוטילה לקרואטיה מהווה הזדמנות נהדרת לצבירת ניסיון ימי אמיתי, תכנון הפלגות ארוכות, עבודה מול מרינות זרות ועוד.

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.