תפריט עמוד

סיפורים מהקמפוס בסין

סיפורים מהקמפוס בסין

בכל שבוע אנו מביאים כאן רשמים של כותבים-נוסעים שנמצאים בחו"ל ושולחים אלינו כתבות, רשמים, המלצות ותיאור חוויות שהם חווים במהלך הנסיעה. והפעם: אור גראור על האוניברסיטה בשיאמן

אנחנו גרים מול הכניסה המערבית לאוניברסיטת שיאמן, בה נגה לומדת סינית במשך השבוע. האוניברסיטה, שנוסדה ב-1921 על-ידי איל גומי בשם טַן-קָה-קִי, משתרעת על שלושה קמפוסים ברחבי שיאמן והאיים הקרובים והיא ביתם של כ-35,000 סטודנטים סינים וכאלף סטודנטים זרים. הסטודנטים הסינים מחויבים לגור במעונות בקמפוס החדש, ששוכן על אי במרחק של שעה נסיעה מהקמפוס הראשי. הסטודנטים הזרים מוזמנים לגור במעונות מיוחדים לזרים בקמפוס הראשי, בצמוד לשני הבניינים בהם הם לומדים סינית. גם לנגה הציעו לגור במעונות, אבל כיוון שאנחנו נשואים וכבר עשינו צבא, החלטנו לוותר על התענוג של לגור עם עוד שני אנשים, בחדר קטן עם שתי מיטות קומתיים ובלי מטבח או שירותים משלנו.

כל מרצה שפגשנו עד היום באוניברסיטה דאג להדגיש בפנינו שהקמפוס של אוניברסיטת שיאמן הוא הקמפוס היפה ביותר בכל סין. עוד לא ביקרנו באלפי הקמפוסים האחרים, אבל הקמפוס של שיאמן באמת יפה מאד. הוא שוכן למרגלות הר "חמשת הזקנים" המיוער ומדרום וממזרח משתרע ים סין המזרחי. לאוניברסיטה יש אפילו חלקת חוף משלה. אין שם מציל, ורשויות האוניברסיטה הסבירו לנו שאם אנחנו רוצים לרחוץ בים, אנחנו חייבים ללכת בקבוצות של לפחות שלושה אנשים. במרכז הקמפוס יש אגם מלאכותי, שכמו כל אגם מלאכותי בסין כולל אי קטן שמחובר ליבשה בגשר אבן עדין. על האגם צופה הבניין המרכזי של הקמפוס, ומסביבו נמצאים עוד מעונות, כיתות לימוד ורחוב קטן שכולל שלושה בנקים, שתי חנויות מכולת, חנות לכלי כתיבה וסניף של China Mobile בו קנינו את מכשירי הטלפון הנייד המקומיים שלנו. הבניינים השונים בקמפוס משלבים עיצוב סיני ועיצוב קולוניאלי, והם מוקפים בעצים ירוקים (כולל אקליפטוסים ריחניים ושיחי במבוק).

הסטודנטים הזרים די מנותקים מהסטודנטים הסינים. הסטודנטים הסינים לומדים בעיקר בבניין המרכזי ובבנייני הפקולטות השונות מסביב (האוניברסיטה ידועה בעיקר בזכות המחלקה שלה לכימיה ומחלקה מיוחדת לחקר יחסי סין-טייוואן), בעוד הסטודנטים הזרים מוגבלים לשני הבניינים של בית-הספר ללימודי חוץ, הצמודים למעונות הזרים. נגה מספרת שבאחד הבניינים לומדים גם סטודנטים סינים, אבל המסדרון שלהם מופרד מהמסדרון של הזרים בדלת ברזל נעולה. עם זאת, נראה שההפרדה היא מלאכותית בלבד – ברחבי הקמפוס הסטודנטים הסיניים והזרים מסתובבים ומדברים בצורה חופשית לחלוטין. פעמיים בשבוע, ליד הפסל של הסופר המפורסם לוּ-סוּן, יש "פינת אנגלית" – עשרות סטודנטים סינים צובאים על קומץ מערביים ומנסים לדבר אתם אנגלית.

האוניברסיטה נחשבת לאתר תיירות מקומי, ובנוסף לסטודנטים מסתובבים בה לא מעט תיירים עם מצלמות. הם מצלמים את המזרקה בצורת ספר פתוח בכניסה לשער המערבי, את הפסלים של טן-קה-קי ושל לו-סון, וההרפתקנים יותר מבקשים גם להצטלם איתנו. בנוסף לכך, האוניברסיטה מתפקדת כפארק ציבורי עבור השכונה שלנו. הדיירים של שכונת "כפר האוניברסיטה המערבי"  משתמשים במגרשים ובאולם ההתעמלות כדי לעשות התעמלות בוקר, מטיילים לאורך השבילים הירוקים ואוכלים בקפיטריות הזולות של הסטודנטים. וכשיש משחקי כדורסל או כדורעף באולם ההתעמלות, מחצית מהקהל הוא סטודנטים והמחצית השנייה – תושבי השכונה. לא מזמן הסתננו למשחק כדורעף בין נבחרת הנשים של מחוז פוג'ין (המחוז שלנו) לבין הנבחרת של מחוז הֶבֵּיי הצפוני. המשחק היה צמוד, והרענו יחד עם האוהדים בכל פעם שהשחקניות שלנו, בכתום, הרוויחו נקודה נוספת על חשבון השחקניות הכחולות של הביי. עדיין, לצערנו הרב, המשחק הסתיים בהפסד 3:1 למחוז שלנו. אנחנו מחכים למשחק החוזר.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

סין של פעם: הכפר שאשי במחוז יונאן

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *