תפריט עמוד

סין: השביל המפחיד בעולם

סין: השביל המפחיד בעולם

חמש הפסגות של Hua Shan במרכז סין נשלחות אל השמיים כמו עלי כותרת של פרח הלוטוס. אל ראשן מגיעים באלפי מדרגות חצובות בסלע או על שביל קרשים רעוע שתלוי אלף מטרים מעל התהום

אולי גם אתם קיבלתם את התמונות האלה במייל: קירות מצוקיים שיורדים בזווית כמעט ישרה לקרקע ובאמצעם תלויים כמה קרשים רופפים ועקומים. על שביל הקרשים המבהיל הזה נראים אנשים צועדים, הבטן צמודה לסלע והידים אוחזות בשרשרת שתלויה מעל. התגובה הראשונה היא זעזוע, ומיד אחריה עולים הספקות – אין דבר כזה, זה לא אמיתי, כנראה עבודת פוטושופ של חובב מחשבים משועמם.

 מקדש על אחת הפסגות. נוף אלוהי, במיוחד בשעת הזריחה

קשה להאמין, אבל הדרך הזאת – אם אפשר בכלל לקרוא דרך לקומץ של קרשים התלויים בין שמיים וארץ – היא אמיתית לגמרי, כפי שמעיד הסרטון המצורף. זהו אחד השבילים ב-Hua Shan, רכס הרים במרכז סין, כ-100 ק"מ מהעיר שיאן. לרכס יש חמש פסגות שנפרשות כלפי מעלה כמו עלי כותרת של פרח הלוטוס, והן נקראות על פי מיקומן הגיאוגרפי: הפסגה המערבית, המזרחית, הצפונית, הדרומית והמרכזית. הפסגה הגבוהה ביותר, הדרומית, מתנשאת לגובה של 2,160 מ'. הטאואיסטים מאמינים כי זהו מקום מגוריו של אל העולם התחתון, ולמרגלות ההר ועל הפסגות השונות נבנו מקדשים. במשך שנים רבות רק המאמינים המקומיים נהגו לטפס ברגל אל המקדשים, בדרכים-לא דרכים צרות ותלולות. עם השנים, שמען של הפסגות היפות הגיע לאוזני תיירים וטיילים זרים, ואלה החלו להגיע לאזור כדי לטפס באלפי מדרגות שנחצבו בסלע, בדרכים מתפוררות וגם בשביל הקרשים הרעוע. רבים, מקומיים ותיירים, נוהגים לטפס בלילה על הפסגה המזרחית כדי להגיע לראשה עם הזריחה ולצפות בקרניים הראשונות צובעות את ההרים מסביב בצבעים מרהיבים –מראה מדהים ללא ספק.

לפסגה הצפונית, הנמוכה מבין החמש, אפשר להגיע כיום ברכבל, אך גם הנסיעה בו דורשת אומץ מסוים שכן הוא מטפס בזווית כמעט בלתי אפשרית. מראשה של הפסגה הצפונית מובילים שבילים, חלקם שבילי מדרגות חצובים בסלע, אל עבר הפסגות האחרות. שביל הקרשים אינו משמש יותר את המאמינים העולים לרגל, והוא נותר בגדר אטרקציה לתיירים הרפתקנים (או חסרי היגיון), שנדרשים לקנות כרטיס תמורת התענוג המפוקפק. הם נקשרים ברצועה צרה אל כבל שמחובר לקיר הסלע, וכך הם צועדים בגובה של קילומטר מעל התהום – בלי רשת ביטחון ולעיתים גם בלי מקום להניח עליו את הרגליים.

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 3

  לא מעוניין

סין של פעם: הכפר שאשי במחוז יונאן

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *