תפריט עמוד

סיכום השנה במלונות: תפוסה ממוצעת של 66 אחוז

סיכום השנה במלונות: תפוסה ממוצעת של 66 אחוז

שנת 2011 היתה דומה לשנה שקדמה לה מבחינת התפוסה ומספר הלינות במלונות בארץ, וזאת למרות המשבר הכלכלי באירופה והטלטלות במדינות שכנות

למרות שנה יוצאת דופן, עמוסה בהפגנות אלימות ומהפכות במדינות באזור ומשבר כלכלי באירופה ובארצות הברית, שנת 2011 הסתיימה עם מספר לינות במלונות זהה לשנה שקדמה לה וגם תפוסת חדרי המלון היתה דומה – 66 אחוזים בממוצע. כלל הלילות שנופשים ומטיילים בילו השנה במלונות בארץ עומד על כ-21.9 מיליון, מתוכם 10 מיליון לינות הן של תיירים והשאר של ישראלים. בקרב התיירים המקומות הפופולריים ביותר בשנה החולפת היו ים המלח (כ-5.9 מיליון לינות), ירושלים (כ-3.2 מיליון לינות) ותל אביב (2.3 מיליון). כצפוי, אצל ישראלים הבחירה באתרי נופש שונה, כשאילת הובילה עם 5.7 מיליון לינות, ואחריה ים המלח (1.7 מיליון) וטבריה והכנרת (1.3 מיליון). מספר חדרי המלון בישראל בשנת 2011 עמד על 47.4 אלף – עלייה של אחוז לעומת 2010.

"שמרנו בשנה של זעזועים ומשברים על יציבות במספר הלינות ובתפוסת המלונות וזהו הישג יפה", אמר עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות בישראל. "התוצאות מעידות על הכוח הרב הטמון בתעשיית התיירות והיכולת להתפתח, לארח יותר תיירים מחו"ל ולהגדיל את חלקה של התיירות בכלכלת המדינה. עם זאת, ההתפתחויות במצב הביטחוני באזור והמצב הכלכלי, בעיקר באירופה, הם מקור לדאגה ולחששות". פדרמן הוסיף כי כדי להגדיל את התיירות לישראל יש צורך בתוספת של חדרים במלונות קיימים והיערכות לבניית מלונות חדשים.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *