תפריט עמוד

סוכות באזור ים המלח

סוכות באזור ים המלח

מזג האוויר הנעים בתקופת החגים הוא זמן מושלם לצאת לטיולים בנופים היפים של אזור ים המלח. לצד סיורים עצמאיים, ניתן להצטרף לסיורים מודרכים ללא תשלום ולשלל פעילויות חג נוספות שמתקיימות באזור

אזור ים המלח, על נופיו הבראשיתיים ושמורות הטבע המגוונות שבסביבתו, מושלם לטיולים ברגל ובאופניים. יש בו נופים מדבריים עוצמתיים, קניונים רחבים, ערוצי נחלים שהטבע פיסל בהם שלל תצורות ושמורות טבע שופעות מים ועתירות צמחייה. בתקופת החגים, אחרי החום הגדול של יולי-אוגוסט, מזג האוויר באזור מצוין ומאפשר ליהנות מהנופים הייחודיים. בסוכות יתקיימו באזור ים המלח שלל אירועים, פעילויות וטיולים וטבע. הנה כמה הצעות לבילוי סוכות באזור:

טיולים בטבע
באופניים וברגל: טיול אופניים בנחל פרצים
את הטיול כדאי להתחיל בארוחת בוקר בתצפית הר סדום המרהיבה. לאחר מכן, מתחילים לפדל במרץ עד לירידה למפגש עם נחל זוהר. בהמשך, אפשר להתרענן במעיין עין בוקק שלמרגלות המצוק השחור אשר בו ניתן ליהנות מהליכה קלילה ומהנה. בסיומו של הטיול כדאי להגיע ליישובים נאות הכיכר או עין תמר, שמציעים צימרים איכותיים, ארוחות ממטבחים ביתיים וגלריות אמנים.
סוג הטיול: משולב (רגל ואופניים)
דרגת קושי: בינונית
למי מתאים: יחידים וקבוצות
משך הטיול: כחמש שעות
פרטים נוספים על המסלול וביצוע הזמנות בטלפון 3977*


מזג האוויר הנעים בתקופת החגים מאפשר ליהנות מטיולי אופניים באזור

ברגל: לילה לבן בחווארי מצדה
הנסיעה על כביש 90 שבדרום ים המלח מובילה לפנייה מערבה לחניון מצדה. השביל יורד לתוך ערוץ של נחל רדוד ויחד איתו זורם מזרחה. לאחר הליכה בין הנקיקים והחרירים שבחוואר הפריך, מתרחב הנחל למעין אמפיתיאטרון שיד אדם לא נגעה בו. התצורות המדהימות שעיצב הטבע הופכות בעזרת הדמיון לפסלים של דמויות וחיות, ארמונות, מלכים ונסיכות. את הטיול אפשר לסיים בישיבה מסביב למדורה.
סוג הטיול: רגלי
דרגת קושי: קל
למי מתאים: יחידים וקבוצות
משך הטיול: כשעתיים
פרטים נוספים על המסלול וביצוע הזמנות בטלפון 3977*

ברגל: עין גדי Extreme
שמורת עין גדי היא מהיפות שבשמורות הטבע בארצנו. שני נחלי איתן עוברים בשמורה: נחל דוד בצפונה ונחל ערוגות בדרומה. בנוסף, נובעים בה ארבעה מעיינות מתוקים: עין דוד בנחל דוד, עין ערוגות בנחל ערוגות, מעיין שולמית ומעיין עין – גדי במדרונות שבין הנחלים.

המסלול המוצע כאן הוא מסלול מעגלי להרפתקנים, המתחיל בעלייה מאתגרת למעיין עין גדי וממשיך למערת דודים, המכונה גם "מערת האוהבים". משם יורדים לנחל דוד השופע במפלים ובמסלולי מים. לבסוף עולים לקיבוץ עין גדי, המציע גן בוטני יפהפה, בעלי מלאכה שונים ומקומות לינה מגוונים. מומלץ לאכול ארוחת ערב מול ים המלח במלון עין גדי וניתן גם לשלב שיעורי יוגה, פילאטיס או טיפולי ספא.
סוג הטיול: רגלי
דרגת קושי: בינוני פלוס 
למי מתאים: יחידים וקבוצות
משך הטיול:  כארבע שעות


אזור ים המלח על נופיו הבראשיתיים אידיאלי לטיולים ברגל, באופניים או ברכב שטח

סיורים מודרכים בטבע
בנוסף למסלולים שהוצעו כאן, המועצה האזורית תמר תארגן במהלך חול המועד סוכות טיולים מודרכים לכל המשפחה בשעות הבוקר ואחר הצהריים, שייצאו מהפארק האקולוגי כיכר סדום, שבכניסה למושבים נאות הכיכר ועין תמר. שימו לב: כל הסיורים הללו הם ללא תשלום. 

מסלולי בוקר למשפחות מיטיבות לכת
התכנסות בכל בוקר בין השעות 10:30-10:00 בפארק האקולוגי כיכר סדום, משם יוצאים בהסעה של המועצה לתחילת המסלול (המעוניינים יכולים להגיע גם ברכבים פרטיים).

בתוכנית:
נחל פרס – מסלול מדברי יפהפה ומגוון המשלב את מרחבי המדבר, הנקיק הצר והמרשים ותצפית מיוחדת על ים המלח והרי מואב. משך הסיור כארבע שעות והוא מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה.
מתי? 29.9, 1.10, 3.10

נחל צפית – ירידה בנחל מדברי יפה וחווייתי הכולל מפלים וסולמות. משך הסיור כחמש שעות והוא מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה.
מתי? 30.9, 2.10


ממראות האזור. בחול המועד סוכות יתקיימו סיורים מודרכים ללא תשלום באזור ים המלח

מסלולי אחה"צ וערב לכל המשפחה
המסלולים האלו מתאימים לכל המשפחה, גם להליכה עם מנשאים. התכנסות מדי יום בין השעות 15:30-15:00 בפארק האקולוגי כיכר סדום, משם יוצאים ברכבים פרטיים לתחילת המסלול. ניתן להירשם רק למסלול אחד – הר סדום או נחל פרצים.
           
הסיור מתחיל בתצפית מראש הר סדום, לעבר בריכות האידוי של מפעלי ים המלח, ויכלול הסברים על מצבו של ים המלח המתייבש, סיפור סדום המקראי והר סדום כתופעה גיאולוגית מיוחדת. משם נוסעים לטייל בנחל פרצים הסמוך, המתחתר בחוואר הלשון, טיול מעגלי קצר עם נוף מרשים ותחנות הדרכה מרתקות.
משך הסיור הכולל כשלוש וחצי שעות – הר סדום כשעתיים, נחל פרצים כשעה וחצי.
מתי? 29.9 – 3.10, הסיור להר סדום בשעה 16:00, הסיור לנחל פרצים בשעה 18:00

פעילויות נוספות
מפעלי ים המלח
בחול המועד סוכות פותחים מפעלי ים המלח את שעריהם לסיור מודרך מרתק לאורחי מלונות ים המלח, ללא תשלום. הסיורים יצאו מאזור המלונות בעין בוקק למפעל כיל בים המלח ולכיכר סדום. כל הסיורים יכללו נסיעה מודרכת מאזור המלונות בעין בוקק – עם נקודות עצירה בדרך לירידה מהאוטובוס וקבלת הסברים מורחבים, כולל סיור מודרך באוטובוס בתוך מתחם המפעלים. בתום הסיור יחזור האוטובוס לנקודת היציאה.

מתי? 30-29 בספטמבר. בכל יום יצאו שני סיורים, בשעות 10:00 ו-14:30.
איפה? היציאה לסיורים – ממגרש החנייה מול מלון אואזיס בעין בוקק (בסמוך לתחנת מד״א על החוף). ההשתתפות מיועדת למשפחות ולבודדים – מגיל 10 ומעלה (לא ניתן לצרף ילדים צעירים יותר).

הגן הבוטני של קיבוץ עין גדי

סוכות בגן הבוטני בקיבוץ עין גדי
הגן הבוטני של קיבוץ עין גדי הוא פינת חמד נהדרת, עם מגוון עשיר של צמחים מיבשות אחרות ומאזורי אקלים שונים לצד צמחים מקומיים. בחג סוכות יתקיימו בגן הבוטני שלל פעילויות לכל המשפחה. הפעילויות יכללו:

• סיורים עצמאיים לכל המשפחה בשעות 16:00-8:00. 
 סיורים מודרכים לכל המשפחה בתאריכים 29.9 – 3.10, בשעות 10:30, 13:30 ו-15:30, 20 שקל למבוגר, 15 שקל לילד (12-3).
• סיור תצפית מודרך בכל יום בשעה 16:00, שיכלול תצפית על ים המלח, סיור בערוגות הבושם ובאקו פארק. 20 שקל.
• פעילות באקו פארק – פארק אקולוגי שבו חיים תנינים, קופים וסוריקטות לצד פעילויות של בנייה באדמה, בישול סולרי, מיחזור, גינה קהילתית ועוד. הפארק פתוח בימים א'-ש' בשעות 16:00-8:00 (בימי שישי וערבי חג עד השעה 14:00). את הסיור בפארק ניתן לשלב עם סדנאות יצירה מהטבע, מיחזור ושתיית תה צמחים סולרי. הפעילויות בפארק יתקיימו בתאריכים 29.9 – 5.10, בשעות 12:00-9:00 ו-16:00-14:00. המחיר לסדנה – 25 שקלים.

פרטים ומידע נוסף בטלפון 08-6594726

 האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *