תפריט עמוד

מקרה חירום? הדיילת תנחית את המטוס

מקרה חירום? הדיילת תנחית את המטוס

מנכ"ל חברת התעופה ריאנאייר הציע לוותר על טייס המשנה לטובת הטייס האוטומטי. ומה אם יהיה מקרה חירום? הדיילות יעזרו בהנחתת המטוס

מייקל או'לירי, מנכ"ל חברת התעופה האירית ריאנאייר, ידוע ברעיונותיו השנויים במחלוקת להוזלת טיסות בחברתו. השבוע הוא הצליח להרגיז פעם נוספת את הנוסעים ואת ענף התעופה כולו כשהעלה רעיון חדש: לוותר על שירותיו של טייס משנה בטיסות. "צריך רק טייס אחד כדי להנחית את המטוס, ואפשר בהחלט להוציא את הטייס השני מהקוקפיט", אמר בראיון למגזין הכלכלי בלומברג ביזנסוויק. לדבריו, הטייס האוטומטי יכול להטיס את המטוס ולהנחית אותו, ובמקרה חירום הדיילות ייקראו לעזור בהנחתת המטוס. יש הרבה דיילות במטוס, אמר או'לירי, ובמקרה הצורך הטייס יכול להזעיק אחת מהן כדי שתשתלט על העניינים.

בין הרעיונות שאו'לירי העלה בעבר היתה הצעה לגבות כסף עבור השימוש בשירותים במטוסי החברה וכן למכור מקומות עמידה בטיסות למרחקים קצרים. לדבריו, הנוסעים שירצו לחסוך ממחיר הכרטיס יוכלו להיקשר בחגורות בטיחות לעמודים במרכז המטוס. כצפוי, הקריאה של או'לירי לוותר על טייס המשנה עוררה תגובות נזעמות מצד איגוד הטייסים הבריטי, שקרא להצעה "לא נבונה ולא בטוחה". מה שבטוח – גם הפעם הוא זיכה את חברת התעופה בפרסום חינם.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 2

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *