תפריט עמוד

מפות גוגל חוגגת 15 ומוסיפה פיצ'רים חדשים

ב-2005 שמה לה Google מטרה למפות את העולם באמצעות מפות Google. מאז, שירות המיפוי השתכלל והפך משירות המעניק עזרה בניווט מנקודה א' לנקודה ב', לשירות המאפשר לכל אחד ואחת לגלות מקומות חדשים, להכיר יותר טוב את הסביבה ולהשלים משימות יומיומיות וסידורים שונים. עכשיו, מקץ 15 שנה, למפות Google יש למעלה ממיליארד משתמשים, עיצוב מעודכן ופיצ'רים חדשים שנולדו, בין היתר, על בסיס משובי משתמשים.

חמש לשוניות מועילות

את העדכון למפות Google אפשר לראות במערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS עם עיצוב חדש הכולל חמש לשוניות: בסביבה (Explore), מידי יום (Commute), נשמרו (Saved), תוכן חדש (Contribute) ועדכונים (Updates).

• בסביבה: מחפשים מסעדה מומלצת בקרבת מקום? בלשונית זו תמצאו מידע, דירוג וביקורות על כ-200 מיליון בתי עסק ומקומות ברחבי העולם, בהם מסעדות, ברים ואטרקציות תיירותיות.

• מידי יום: אם אתם מתניידים ברכב, באופניים או בתחבורה ציבורית, הלשונית הזו תסייע לכם להגיע ליעד בדרך היעילה ביותר. הגדירו את מסלול הנסיעה היומית שלכם ותיהנו מעדכוני תנועה בזמן אמת, שעת הגעה ודרכים חלופיות.

• נשמרו: ישנם מעל 6.5 מיליארד מקומות שנשמרו על ידי אנשים ב-מפות Google. הלשונית תאפשר לכם לצפות במקומות שאתם ואחרים שמרתם, לשתף המלצות עם חברים ולהתחיל לתכנן את החופשה הבאה שלכם.

• תוכן חדש: מאות מיליוני אנשים מוסיפים מידע ל-מפות Google אודות מקומות בהם ביקרו. בלשונית זו תוכלו לשתף בקלות מידע, כמו כתובות, דירוג בתי עסק ותמונות. כל תוכן שתעלו ל-מפות Google מסייע לאחרים לגלות מקומות חדשים ולתכנן תוכניות.

• עדכונים: זוהי לשונית חדשה, שתפקידה לגלות לכם את המקומות הטרנדיים ביותר. היא מאפשרת לפנות ישירות לבית העסק, בנוסף למציאתו, שמירתו ושיתוף המלצות עליו.

גם חווית הניווט בתחבורה ציבורית (transit) שודרגה. בשנה שעברה, נוסף מידע אודות חיזוי הצפיפות בתחבורה ציבורית, וכעת ניתן לקבל תובנות חדשות אודות המסלול שלכם. למשל מהי הטמפרטורה ברכבת או באוטובוס, האם התחנה וכלי התחבורה נגישים לאנשים עם מוגבלויות, האם ישנם קרונות לנשים בלבד ומהם אמצעי הבטיחות בכלי התחבורה בו תיסעו (מאבטח, מצלמות אבטחה, לחצן מצוקה ועוד). לשוהים ביפן, ישנו גם מידע גם על מספר הקרונות בכל רכבת.

כל העדכונים נעשו תודות לנוסעים שבחרו לשתף את החוויה שלהם. אם גם אתם רוצים לתרום לנוסעים עתידיים, מחכה לכם סקר קצר בתוך מפות Google על הנסיעות האחרונות שלכם בתחבורה ציבורית. העדכונים הללו יהיו זמינים בהדרגה למשתמשים ברחבי העולם החל מחודש מרץ.

בשנה שעברה הושק ה- Live View שמסייע להחליט בקלות לאיזה כיוון צריך לפנות כשצועדים עם מפות Google. הודות לשילוב בין לימוד מכונה, צילומי הרחובות שלStreet View וחיישנים הקיימים בטלפונים ניידים, הולכי רגל יכולים לראות את הוראות הניווט על גבי תמונת הרחוב שסביבם. בחודשים הקרובים, יורחבו יכולות השירות לסייע לכם כבר בשלב חיפוש היעד המבוקש. Live View יראה את המרחק המדויק למקום ואת הוראות הניווט אליו על גבי תמונה של הסביבה בה אתם נמצאים.

לרגל חגיגות ה-15, גם אייקון מפות Google חודש וכעת הוא מבוסס על נקודת ציון המקום האייקונית של המפות, במטרה להדגיש את השינוי של השנים האחרונות מסיוע בהגעה ליעד לגילוי עולם שלם שמסביבכם. בנוסף, כי אין חגיגה ללא הפתעה, נוסף גם אייקון רכב מיוחד, לזמן מוגבל בלבד, למנווטים ברכב בעזרת מפות Google.

כמה עובדות מעניינות

למפות Google, שהושקה לראשונה ב-2005, יש מעל למיליארד משתמשים פעילים חודשיים והיא כוללת 200 מיליון עסקים ומקומות ברחבי העולם.

מידי יום המשתמשים מבצעים 20 מיליון תרומות לשירות כמו ביקורות ודירוגים.

המשתמשים נוהגים למעלה ממיליארד ק"מ בממוצע מידי יום עם מפות Google, ואלו מספקות המלצות למסלולי נהיגה ב-240 מדינות וטריטוריות שמסתכמות ב-55 מיליון קילומטר – או 87 נסיעות לירח!

עד היום מופו למעלה מ-220 מדינות וטריטוריות ברחבי העול, הפיצ'ר Street View זמין ב-87 מדינות ואפילו בחלקים מסוימים של אנטרטיקה והאיזור הארקטי.

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.