תפריט עמוד

מערת הנטיפים מתחדשת

מערת הנטיפים נפתחה בימים אלה מחדש לאחר עבודות פיתוח מקיפות

מערת הנטיפים, מאתרי התיירות היפים והייחודיים בישראל, נפתחה בימים אלו לקהל הרחב, לאחר שעברה עבודות פיתוח מיוחדות בתחום התאורה, החשמל והתשתיות.

במסגרת העבודות שהתקיימו במקום הותקנה תאורה חדשה, אקולוגית ואמנותית, אשר החליפה את התאורה הישנה, שגרמה לפגיעה באבן ולהתפתחות אצות על הנטיפים. התאורה החדשה עושה שימוש בתאורת LED ייעודית אשר אינה מייצרת חום ובעלת הרכב אורכי גל המונע את התפתחות האצות. בנוסף לפן האקולוגי, התאורה החדשה אף מיטיבה עם הנטיפים והזקיפים ומצליחה להדגיש את יופיים ואת החללים המעניינים הנוצרים בניהם. בעזרת התאורה החדשה ניתן לחזות בצורות מעניינות ולתת דרור לדמיון בזיהוי הדמויות שנוצרו במקום.

במסגרת העבודות לשדרוג המערה ושיפור חווית הביקור בה, הוחלפו גם המעקות לאורך השביל ובוצעו עבודות לשיפור הנגישות למוגבלי הליכה, הותקנו מאחזי יד, הודגשו אלמנטים בנויים כגון ספסלים ומעקות, והותאמה התאורה לאורך השביל ובמבואה.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "פרויקט הפיתוח של מערת הנטיפים יאפשר לקהל המטיילים, כולל מוגבלי הליכה, להתרשם מיופייה של המערה וישמור עליה מבחינה אקולוגית".

העבודות התבצעו על ידי רשות הטבע והגנים בשיתוף החברה הממשלתית לתיירות והקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי, בהשקעה של 1.5 מיליון שקלים. אלו הן העבודות המשמעותיות ביותר שהתקיימו במערה מאז פתיחתה בשנות ה-80. העבודה בוצעה בלוח זמנים צפוף מאוד על מנת שלא לפגוע בקהל המבקרים ובשעות הביקור, תוך פיקוח צמוד של אנשי האתר ותחת מגבלות אקולוגיות מחמירות.

לקריאה נוספת:

מערת הנטיפים - טיול משפחתי  
מערת הנטיפים – טיול משפחתי
ביום קיץ חם אין כמו שיטוט במערת הנטיפים, תופעת טבע מדהימה ליד בית שמש. טיול שמתאים לכל בני המשפחה, ואפשר לסיימו בפיקניק ביער או במסעדה באבו גוש
 

 

האם היית ביעד הזה?

 • 7

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *