תפריט עמוד

מכת טבע: מעל מאה הרוגים בטורנדו במדינת מיזורי

מכת טבע: מעל מאה הרוגים בטורנדו במדינת מיזורי

ממשיך לעלות מספר ההרוגים בסופת טורנדו שהכיתה את מדינת מיזורי בדרום-מרכז ארצות הברית. את מרב הנזק ספגה העיר ג'ופלין, שחלקים נרחבים ממנה נהרסו כליל. מצורף סרטון המראה את עוצמת הסערה ואת התוצאות הקשות - לראות ולא להאמין

סופת טורנדו אדירה, שחלפה דרך העיר ג'ופלין (Joplin) במדינת מיזורי, הותירה אחריה יותר ממאה הרוגים ונזק בלתי ייאמן לבתים, כבישים, מכוניות ומבני ציבור. צוותי הצלה ממשיכים לחפש בין ההריסות בתקווה למצוא ניצולים, והרשויות המקומיות מרכיבות רשימות של אנשים שטרם יצרו קשר עם בני משפחותיהם ביממה האחרונה. בינתיים הוחלט לא לפרסם את רשימות הנעדרים על מנת שלא לזרוע בהלה מיותרת. אבל גם כך קשה לתאר את מידת ההלם והתדהמה השוררים בעיר השלווה, בת 50 אלף תושבים, שנפגעה באופן שקשה לתארו (ראו סרטון למטה).

כ-2,000 מבנים בעיר נפגעו בסערה, כולל בית החולים המקומי – חולים פונו בזריזות מהבניין שחלונותיו נופצו וחלקים מגגו קרסו. בעקבות קריסת קווי טלפון וחשמל, תושבים רבים נותרו באפלה וללא יכולת ליצור קשר עם משפחותיהם. "לאן שלא מסתכלים הכל הרוס – עסקים, בתי דירות, מכוניות, עצים, בתי ספר, הכל פשוט נמחק", כך אמרה סגנית ראש העיר. חדר מתים מאולתר נפתח באוניברסיטה של דרום מיזורי ואולם קונצרטים מקומי הפך מקלט לאנשים שנותרו ללא קורת גג. מושל מדינת מיזורי הכריז על מצב חירום והמשמר הלאומי הצטרף למאמצי ההצלה. בחודשים האחרונים מרכז ארצות הברית ודרומה סופגים כמות גדולה במיוחד של סופות טורנדו קטלניות. בחודש שעבר נהרגו 30 אנשים בטורנדו במדינת אלבמה, ואילו במדינת מיזורי נהרס שדה תעופה בינלאומי מפגיעה ישירה של טורנדו.האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *