תפריט עמוד

מים לבנים: רפטינג בנהר גאולי

חלקו העליון של נהר גאולי, במדינת וירג'יניה המערבית, הוא גן עדן למכורים לאדרנלין. רפטינג ברמה 5 עם שפע של אשדות, זרימה מהירה, גלים גבוהים, סלעים ומכשולים נוספים

פארק נהר גאולי במדינת וירג'יניה המערבית שבדרום-מזרח ארצות הברית משתרע לאורך 40 קילומטר משני צדי נהר גאולי (Gauley River), ואין בו כמעט דרכי הליכה. הדרך היחידה להתרשם מהנופים היפים והירוקים שהאזור מציע היא באמצעות רפטינג בנהר, שחלקים ממנו נחשבים לטובים בארצות הברית – גן עדן לשייטים מתקדמים.

רפטינג יכול להיות פעילות שמתאימה לכל המשפחה, אולם הוא גם יכול להיות פעילות מאתגרת במיוחד שדורשת מיומנויות גבוהות. סוג הרפטינג תלוי בדירוג של "המים הלבנים" בנהר – נהוג לדרג אותם על פי שש רמות, מ-1 עד 6, כשהרמה הגבוהה ביותר אינה מתאימה לשיט והמתנסים בו שמים את נפשם בכפם. רפטינג ברמה 5, כפי שמציע למשל נהר הזמבזי באפריקה וגם חלקו העליון של נהר גאולי, כולל אשדות, גלים גבוהים, זרימה מרובה, סלעים גדולים ומכשולים נוספים, ולפעמים גם ירידות גדולות ותלולות. רפטינג ברמה כזאת מתאים רק לבעלי ניסיון.


הסרטון הבא, שמראה מסע רפטינג בחלקו העליון של נהר גאולי, מדגים היטב כיצד נראים מים לבנים ברמה 5 ואילו סכנות אורבות למתנסים בפעילות המאתגרת הזאת. הכיתובים שמופיעים מדי פעם בתחתית המסך הם שמות חלקיו השונים של הנהר, שכל אחד מהם מציע אתגר לא פשוט מסוג שונה. כפי שאפשר לראות, חלקו הראשון של הרפטינג עובר דרך אזור שנקרא "לא משמעותי" (Insignificant) – שם שמתברר כאירוני למדי, כפי שיגלה עד מהרה כל מי שחשב שיוכל לעבור אותו בישיבה נינוחה ורגועה בסירת הגומי.

פרטים נוספים על רפטינג בגאולי וטיולים בסביבה באתר האינטרנט של הפארק

 

לאן נעלמו הכוכבים?

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.