תפריט עמוד

מונה הכפולה: התגלה ציור חדש של המונה ליזה

מונה הכפולה: התגלה ציור חדש של המונה ליזה

ציור, שנחשב להעתק לא מוצלח במיוחד של המונה ליזה, התגלה כיצירה מקורית, כנראה של תלמיד של לאונרדו דה וינצ'י, שצייר במקביל למאסטר את אותה דמות עצמה

גרסה חדשה של המונה ליזה, שהתגלתה במוזיאון הפראדו במדריד, שופכת אור על אחת הדמויות המפורסמות והמסקרנות ביותר בעולם האמנות. הציור, שנחשב עד כה להעתק מאוחר ולא מוצלח במיוחד של ציורו של לאונרדו דה וינצ'י, שכב במשך השנים במחסני המוזיאון הספרדי. אלא שניקוי ושחזור שעבר בעת האחרונה הבהירו שזהו ציור מקורי ולא העתק. את הציור, כך נראה, צייר תלמיד של לאונרדו שעבד במקביל למאסטר הדגול וצייר את אותה אישה בעת שדגמנה בסטודיו. בציור של התלמיד, שבמבט ראשון נראה דומה להפליא לזה של מורו, הדמות המרכזית יושבת אמנם בתנוחה המוכרת, אולם היא נראית צעירה יותר ומבטה ישיר ופתוח, ללא אותו רמז פתייני בעיניים וחיוך מסתורי שמאפיינים את המונה ליזה של לאונרדו.

המונה ליזה החדשה מסקרנת במיוחד, שכן לאחר שהוסרו שכבות של לכה וצבע ניתן להבחין בבירור בנוף הטוסקני ברקע ובפרטי הלבוש, שלאורך השנים איבדו מזוהרם בציור המקורי. הסיכוי שאפשר יהיה לגלות את אותם פרטים מסקרנים גם בציורו של לאונרדו קלושים, שכן ניקוי הציור המפורסם עלול לפגום בו ואין כוונה לעשות זאת. החל מהחודש הבא הציור המשוחזר ייתלה במוזיאון הלובר בפריז, לצד הציור המוכר, ויהיה מעניין במיוחד להשוות בין השניים.


האם היית ביעד הזה?

 • 2

  כן הייתי

 • 4

  לא, אבל מתכנן

 • 3

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *