תפריט עמוד

מומחים בינלאומים נרתמים לעזרת נשרים בישראל

מומחים בינלאומים נרתמים לעזרת נשרים בישראל

מומחים מאירופה, אפריקה וארצות הברית מגיעים לישראל לדון בדרכים להצלת נשרים ועופות דורסים. יסיירו בשמורת הנשרים בגמלא וישתתפו בסימון וטיבוע

פסגת הנשרים: מומחים מרחבי העולם יגיעו לישראל כדי לדון בשימור נשרים ועופות דורסים באזור. הכינוס הבינלאומי שיתקיים בתל אביב הוא פרי יוזמה של "פורשים כנף", תוכנית משותפת לרשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע וחברת החשמל, והוא יעסוק בצדדים שונים של בעיית היעלמות הנשרים בארץ. המומחים – מספרד, צרפת, יוון, שווייץ, בולגריה, קניה, דרום אפריקה וארצות הברית – יתרומו מניסיונם העשיר בטיפול בהישרדות של נשרים ועופות דורסים אחרים בארצותיהם. לצד הדיונים עם אנשי מדע ישראלים,  האורחים מחו"ל יסיירו במושבת הנשרים שבשמורת הטבע גמלא, ברמת הגולן, ובגרעין רביית הדורסים בחי-בר כרמל. כמו כן, הם ישתתפו בטיבוע ובסימון של נשרים.

המומחים ייפגשו גם עם מקבלי החלטות ישראלים ויציגו בפניהם פתרונות ודרכי פעולה שעל הגופים הממשלתיים לנקוט על מנת למנוע הכחדה של הנשרים, כפי שכבר קרה לעוזניית הנגב ולפרס. "המומחים שיגיעו לארץ התמודדו עם בעיות דומות ואנחנו מקווים שביחד נוכל לקדם את השמירה על מין שהיה קיים כאן עוד בימי התנ"ך, וכיום נמצא בסכנת היעלמות מהאזור כולו", אמר אוהד הצופה, אקולוג העופות של רשות הטבע והגנים.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *